reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

Dziewczyny, czy któraś z was zmagała się z bólem gardła i zatokami? Co brałyście?
Miałam ostre zapalenie zatok. Jeżeli masz gorączke lub bóle głowy to możesz brać paracetamol. Maksymalna dawka to 1g (2 tabletki) co 6 godzin - inaczej 8 tabletek 500mg na dobę. Na gardło polecono mi 2 spraye Argentin T i Gardvit a plus e, oba mają nawilżyć gardło (to nie są żadne leki). Warto zrobić test combo dla pewności. Z naturalnych sposobów to jeść czosnek i pić herbatę (np rooibos) z cytryną i miodem.
Te leki niestety nie były dla mnie wystarczające i na drugiej wizycie dostałam respero myrtol na rozrzedzenie wydzieliny i steryd tafen nasal. Dodatkowo polecono mi inhalacje solą fizjologiczną 3%, a we własnym zakresie kupiłam pre nalen gardło.
Z tego wszytkiego co wymieniłam w ciąży wątpliwy jest steryd, resztę można stosować i nie jest na receptę. W kwestii sterydu rozmawiałam z ginekolog i powiedziała, że taki miejscowy steryd do nosa nie zaszkodzi.
Zacznij od tych najbardziej delikatnych środków i jak nie będzie pomagać to skontaktuj się z lekarzem. Jak powiesz, że jesteś w ciąży to internista czy rodzinny dostosuje leczenie :)
 
reklama
Ja po badaniach krew mocz i TSH
bo mam hashimoto i niedoczynność więc muszę to co mc kontrolować i tak jak myślałam już tarczyca świruje
Miesiąc temu TSH 1,76 a teraz 2,5
I widzę że jest coś nie tak bo jestem na pudlach więc jem zdrowo i mam stałą kcal, piję tylko wodę nie jem słodkiego a przytyłam 3 kg już … 😫😩
Ciekawe czy lekarz zwiększy dawkę euthyroxu i ogólnie co mi poradzi na to żeby tak nie puchnąć
 
Ja po badaniach krew mocz i TSH
bo mam hashimoto i niedoczynność więc muszę to co mc kontrolować i tak jak myślałam już tarczyca świruje
Miesiąc temu TSH 1,76 a teraz 2,5
I widzę że jest coś nie tak bo jestem na pudlach więc jem zdrowo i mam stałą kcal, piję tylko wodę nie jem słodkiego a przytyłam 3 kg już … 😫😩
Ciekawe czy lekarz zwiększy dawkę euthyroxu i ogólnie co mi poradzi na to żeby tak nie puchnąć
Pamiętaj, że w ciąży woda zaczyna się zatrzymywać w organiźmie więc może stąd te dodatkowe kilogramy. Zależy też od Twojej wagi wyjściowej. Jeżeli jesteś w niedowadze lub w dolnej granicy prawidłowej wagi to w ciąży możesz przytyć więcej. Do określenia tego najlepiej sprawdzić swoje bmi.
A miałaś już zwiększaną dawkę euthyroxu?
Sama mam niedoczynność i z endo umówiłam się na zwiększenie dawki zaraz po pozytywnym teście. Też będę sprawdzać co 4 tygodnie, ale na razie przy dawce letroxu 100 mam tsh 0,73.
 
Pamiętaj, że w ciąży woda zaczyna się zatrzymywać w organiźmie więc może stąd te dodatkowe kilogramy. Zależy też od Twojej wagi wyjściowej. Jeżeli jesteś w niedowadze lub w dolnej granicy prawidłowej wagi to w ciąży możesz przytyć więcej. Do określenia tego najlepiej sprawdzić swoje bmi.
A miałaś już zwiększaną dawkę euthyroxu?
Sama mam niedoczynność i z endo umówiłam się na zwiększenie dawki zaraz po pozytywnym teście. Też będę sprawdzać co 4 tygodnie, ale na razie przy dawce letroxu 100 mam tsh 0,73.
wagę wyjściową mam prawidłową,
Ja mam małą dawkę 35 więc wydaje mi się że teraz mi już zwiększy
I powiem wam że czytanie wyników w internecie to zlooooo
Bo już wyczytałam że poronienie samoistne w I trymestrze jest jak tsh zaczyna być powyżej 2,5 ..
mój lekarz przyjmie mnie dopiero w czwartek bo jest na jakimś sympozjum
Więc pozostaje mi czekanie ..
 
wagę wyjściową mam prawidłową,
Ja mam małą dawkę 35 więc wydaje mi się że teraz mi już zwiększy
I powiem wam że czytanie wyników w internecie to zlooooo
Bo już wyczytałam że poronienie samoistne w I trymestrze jest jak tsh zaczyna być powyżej 2,5 ..
mój lekarz przyjmie mnie dopiero w czwartek bo jest na jakimś sympozjum
Więc pozostaje mi czekanie ..
Na pewno przesadzili z tym powyżej 2,5. Jasne, że warto mieć niższe tsh choćby dla własnego samopoczucia, ale 2,5 nadal jest w oficjalnych normach. Tsh można mieć na poziomie 80, oczywiście to bardzo zły wynik i wtedy może coś by się stało. Ale 2,5 na pewno nie wpłynie na ciążę, Po prostu zwiększą Ci dawkę i tsh się unormuje.
Co do wagi to przy prawidłowym bmi na spokojnie można przytyć 11-16 kg więc masz jeszcze duuuużo zapasu, aby utrzymać się w tych normach. A i tak wątpie, że te 3 kg to byłby w całości tłuszcz. Raczej rozrastająca się macica, zatrzymana woda itp. Nie wiem w którym tygodniu jesteś, ale objętość krwi w organiźmie też się znacząco zwiększa a to przecież waży.
 
Ja też zanim wejdę do gabinetu i nim zobaczę maluszka to jestem zdenerwowana.
Też nie potrafię nic z tym zrobić.
Ciśnienie mi mierzą po wizycie bo przed wychodzi za wysokie.
Hehehe piona! Też muszę najpierw iść na usg, a potem ciśnienie u pielęgniarek. Po wizycie to już mam pomiar zrelaksowanego maratończyka ;p
 
Na pewno przesadzili z tym powyżej 2,5. Jasne, że warto mieć niższe tsh choćby dla własnego samopoczucia, ale 2,5 nadal jest w oficjalnych normach. Tsh można mieć na poziomie 80, oczywiście to bardzo zły wynik i wtedy może coś by się stało. Ale 2,5 na pewno nie wpłynie na ciążę, Po prostu zwiększą Ci dawkę i tsh się unormuje.
Co do wagi to przy prawidłowym bmi na spokojnie można przytyć 11-16 kg więc masz jeszcze duuuużo zapasu, aby utrzymać się w tych normach. A i tak wątpie, że te 3 kg to byłby w całości tłuszcz. Raczej rozrastająca się macica, zatrzymana woda itp. Nie wiem w którym tygodniu jesteś, ale objętość krwi w organiźmie też się znacząco zwiększa a to przecież waży.

12 tydzień
Dzięki ! Mam nadzieję że do czwartku nie oszaleje
A z miłych wieści moja przyjaciółka dziś mi ogłosiła że też jest w ciąży termin mc po mnie ! Tak się cieszę
 
12 tydzień
Dzięki ! Mam nadzieję że do czwartku nie oszaleje
A z miłych wieści moja przyjaciółka dziś mi ogłosiła że też jest w ciąży termin mc po mnie ! Tak się cieszę
Fajnie jak będziecie mogły razem wyjść na spacerek, wspierać się w trudach rodzicielstwa i dzielić się doświadczeniami 😍
 
reklama
Do góry