reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022


Pappy raczej nie planuję powtarzać, bo jeśli wyjdzie dokładnie to samo to tak jak napisała Ipekakuana kasa pójdzie w błoto. Poza tym dziś już 13+4, więc nie bardzo nawet mam kiedy.
Ciężka noc za mną, najpierw nie mogłam zasnąć a później co chwilę się budziłam. W jednym momencie mam taki wewnętrzny spokój że przecież to ryzyko wcale nie należy do niskich a za chwilę uderza we mnie fakt że przecież wysokie też nie jest i zaczynam się stresować jak cholera. Mąż stara się mnie uspokajać że przecież od początku byłam świadoma że Pappa to głównie statystyka. Dość mocno skłaniam się ku wykonaniu Panoramy lub czegoś podobnego, z jednej strony dużo kasy która aktualnie miała być przeznaczona na coś innego ale z drugiej to obawiam się że bez tego będę się non stop stresować a to też nie będzie dobre.
Jeśli tylko macie kasę i jakoś nie nadszarpnie mega to Waszego budżetu to ja bym robiła. Ważne żebyś się uspokoiła. Ja jestem pewna, że wszystko jest ok! Tulę! ❤️

Ja też mam nieprzespana noc za sobą, w sumie bez powodu. Jakiego ataku paniki chyba dostałam, nie mogłam zasnąć, serce mi waliło. Zostawiłam męża w sypialni (kociambra oczywiście poczlapała za mną, bo ja sama do toalety nawet chodzić nie mogę) i siedziałam w salonie sącząc melisę i oglądając o 2ej w nocy jakieś pierdy w tv...
 
reklama
Pappy raczej nie planuję powtarzać, bo jeśli wyjdzie dokładnie to samo to tak jak napisała Ipekakuana kasa pójdzie w błoto. Poza tym dziś już 13+4, więc nie bardzo nawet mam kiedy.
Ciężka noc za mną, najpierw nie mogłam zasnąć a później co chwilę się budziłam. W jednym momencie mam taki wewnętrzny spokój że przecież to ryzyko wcale nie należy do niskich a za chwilę uderza we mnie fakt że przecież wysokie też nie jest i zaczynam się stresować jak cholera. Mąż stara się mnie uspokajać że przecież od początku byłam świadoma że Pappa to głównie statystyka. Dość mocno skłaniam się ku wykonaniu Panoramy lub czegoś podobnego, z jednej strony dużo kasy która aktualnie miała być przeznaczona na coś innego ale z drugiej to obawiam się że bez tego będę się non stop stresować a to też nie będzie dobre.
Tak, Pappa to głównie statystyka, ale szczególnie przy ryzyku podstawowym,
Skorygowane to ryzyko skorygowane właśnie o nasze wyniki z krwi oraz USG.
Osobiście wolałabym najpierw zrobić raz jeszcze USG i Pappę z nowym pobraniem z krwi, a jeśli wyjdzie taki sam wynik, to wtedy te droższe badania.

Zrobisz jednak oczywiście jak uważasz :)
 
Tak, Pappa to głównie statystyka, ale szczególnie przy ryzyku podstawowym,
Skorygowane to ryzyko skorygowane właśnie o nasze wyniki z krwi oraz USG.
Osobiście wolałabym najpierw zrobić raz jeszcze USG i Pappę z nowym pobraniem z krwi, a jeśli wyjdzie taki sam wynik, to wtedy te droższe badania.

Zrobisz jednak oczywiście jak uważasz :)
Z drugiej strony to pozostaje jeszcze kwestia tego czy jak zrobię Pappę jeszcze raz i wyjdzie okej to i tak nie będę się stresować właśnie przez świadomość tego że to tylko statystyka… ehh, ciężki temat, muszę to jakoś przetrawić.

Orientuje się ktoś czy jeśli ryzyko wychodzi niskie/pośrednie to na tym opisie wyników jest napisane dlaczego tak może być? Nie wiem jak one wyglądają i zastanawiam się czy mi coś więcej wyjaśnią.
 
Trzymamy kciuki, daj znać po! I weź sobie na wszelki wielki coś słodkiego do torebki,bo fasolki lubią się różnie układać i niekoniecznie współpracują przy zdjęciach😁
Cześć, jestem tu nowa i wczoraj miałam prenatalne 🙂 również polecam wziąć albo zjeść coś słodkiego przed badaniem. Ja nie zjadłam nic rano ze stresu i dzidziuś w ogóle nie chciał współpracować i lekarz sam stwierdził ze nie dostał wystarczającej ilości glukozy. W pewnym momencie małe obróciło się plecami i nie chciało się odwrócić . Ostatecznie lekarz dokończył badanie przepochwowo. U mnie wszystkie parametry sa w normie, jedynie obwód główki jest przy dolnej granicy, ale oboje z partnerem mamy małe głowy 😂wiec na razie nie panikuje.
 
@Kropka29 kurde, przejęłam się tą sprawą, a najbardziej Twoim stresem. Jeśli lekarz napisał, że badanie Panorama można wykonać do 15 tygodnia ciąży to pewnie nie wystarczy już czasu na ponowne USG i czekanie na wynik Pappy (co może trwać do 10 dni roboczych), chyba lepiej od razu zrobić te droższe - rozejrzyj się jednak po laboratoriach, bo ceny się różnią. Widziałam u siebie Nifty za 1999zł i za 2500 zł.
Z tego co właśnie czytam ryzyko 1:300 uznaje się za podwyższone w przypadku Trisomii 21. W przypadku Trisomii 13 to jest 1:150, jeśli to Cię choć troszkę pocieszy.
Otrzymałaś może wyniki Pappa i wolne BHCG?
 
@Kropka29 kurde, przejęłam się tą sprawą, a najbardziej Twoim stresem. Jeśli lekarz napisał, że badanie Panorama można wykonać do 15 tygodnia ciąży to pewnie nie wystarczy już czasu na ponowne USG i czekanie na wynik Pappy (co może trwać do 10 dni roboczych), chyba lepiej od razu zrobić te droższe - rozejrzyj się jednak po laboratoriach, bo ceny się różnią. Widziałam u siebie Nifty za 1999zł i za 2500 zł.
Z tego co właśnie czytam ryzyko 1:300 uznaje się za podwyższone w przypadku Trisomii 21. W przypadku Trisomii 13 to jest 1:150, jeśli to Cię choć troszkę pocieszy.
Otrzymałaś może wyniki Pappa i wolne BHCG?
Z tego co czytałam to Panoramę można chyba wykonać przez całą ciążę, jedynie w Medicover chyba po prostu mają ograniczenie że do 15 tygodnia. Ale na powtórne usg i pappę zbytnio czasu już nie mam bo dziś już 13+4, w jakieś sensowne miejsce ciężko by było zapisać się na dziś lub jutro a później już może być zbyt późno. Właśnie staram się znaleźć coś rozsądnego cenowo, ale gdzie nie patrzę to mają identyczne ceny jak Medicover. Taki chyba urok Warszawy, a obawiam się że mimo tego że cały czas uspokajam samą siebie że to ryzyko nie jest wysokie to i tak do momentu kiedy nie zrobię drugiego badania to się całkowicie nie uspokoję 😓

Na temat samej trisomii staram się zbyt wiele nie czytać, bo jak tylko cokolwiek zobaczyłam to mi się słabo zrobiło więc nie chcę się jeszcze bardziej stresować. Wyniki Pappy i hcg mam:
89F58076-0947-4AEC-9005-D8279159EFC1.jpeg
 
Z drugiej strony to pozostaje jeszcze kwestia tego czy jak zrobię Pappę jeszcze raz i wyjdzie okej to i tak nie będę się stresować właśnie przez świadomość tego że to tylko statystyka… ehh, ciężki temat, muszę to jakoś przetrawić.

Orientuje się ktoś czy jeśli ryzyko wychodzi niskie/pośrednie to na tym opisie wyników jest napisane dlaczego tak może być? Nie wiem jak one wyglądają i zastanawiam się czy mi coś więcej wyjaśnią.
U mnie nie jest napisane dlaczego.
Wklejam mój opis na samym końcu (takie podsumowanie):

1634196157518.png
 
reklama
Z tego co czytałam to Panoramę można chyba wykonać przez całą ciążę, jedynie w Medicover chyba po prostu mają ograniczenie że do 15 tygodnia. Ale na powtórne usg i pappę zbytnio czasu już nie mam bo dziś już 13+4, w jakieś sensowne miejsce ciężko by było zapisać się na dziś lub jutro a później już może być zbyt późno. Właśnie staram się znaleźć coś rozsądnego cenowo, ale gdzie nie patrzę to mają identyczne ceny jak Medicover. Taki chyba urok Warszawy, a obawiam się że mimo tego że cały czas uspokajam samą siebie że to ryzyko nie jest wysokie to i tak do momentu kiedy nie zrobię drugiego badania to się całkowicie nie uspokoję 😓

Na temat samej trisomii staram się zbyt wiele nie czytać, bo jak tylko cokolwiek zobaczyłam to mi się słabo zrobiło więc nie chcę się jeszcze bardziej stresować. Wyniki Pappy i hcg mam:
Zobacz załącznik 1326490
Wkleję Ci jeszcze moje wyniki dla porównania:
1634196248168.png

1634196263131.png


Kurcze, szkoda, że nie jesteś z Poznania, bo w klinice, w której byłam, potrafią od ręki przyjać w takich wypadkach :( A właśnie w poniedziałki i czwartki jest lekarz, w którego robiłam badania.
 
Do góry