reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

O a mi lekarka zaznaczyła że KONIECZNIE należy pobrać tego samego dnia co usg … 🤷🏼‍♀️
a tutaj niektóre dziewczyny piszą że krew tydzień wcześniej
U mnie też zawsze tak było. Ponoć jest najbardziej miarodajne to badanie według Pani genetyk. Tylko wtedy niestety czeka się na wyniki dłużej.
 
reklama
A który to tydzień? Bo chyba początek? Ja do 6+2 też czułam się świetnie. Cudownie wręcz, aż mnie z dnia na dzień siekło 😂
Ja tak samo. Początek czułam się super, myślałam ze mnie te mdłości ominą, ale potem był pewnego ranka bum. Sporo kobiet tez ma dopiero jak hcg jest na prawdę wysoko, czyli koło 9-10 tygodnia. Ale trzeba się cieszyć każdym dniem bez 🤮🤮😁😁
O a mi lekarka zaznaczyła że KONIECZNIE należy pobrać tego samego dnia co usg … 🤷🏼‍♀️
a tutaj niektóre dziewczyny piszą że krew tydzień wcześniej
Mi lekarz tez mówił ze tego samego dnia, max dzień wcześniej, ale w pierwszy raz tu czytam ze aż tydzień różnicy.
 
Dziewczyny a co sądzicie o płytkowy teście żeby sprawdzić płeć ? 😀 u mnie koleżanka zrobiła wiedząc już ze będzie miała dziewczynkę ale zrobiła to z ciekawości i się sprawdziło i zastanawiam się czy nie zrobić takiego 🤣
 
Właśnie nie mam jeszcze zaplanowanych, lekarz powiedział ze jak będę na następnej wizycie za 2 tygodnie to mi da skierowanie (ja mam wszystko z medicover). Trochę się obawiam, żeby potem nagle nie było za późno, bo widze ze dużo dziewczyn ma już poplanowane i mysle, czy nie szukać kogoś dobrego prywatnie na własna rękę. Niestety za bardzo nie umiem znaleźć lekarza, który się specjalizuje w takim USG.
u mnie w Poznaniu w medicover było tak, że mi ginekolog dała skierowanie na te pretnalne i robiłam to u innego lekarza w medicover( w sumie to było ich tylko dwóch i oni sie zjamowali tylko takimi badaniami), raz się zdarzyło, że nie mieli terminów to mi zmieniła skierowanie na zewnętrzne i robiłam w innej klinice.


Witajcie.
mam pyyanko. Jak radzicie sobie z mdlosciami? W poprzedniej ciazy gdy bylam pojawialy sie one tylko z rana i moglam normalnie jesc. Teraz druga ciaza nie dowc ze zaczely sie juz w 6 tyg to trwaja caly dzien. Wogole jak pomysle o jedzenie to juz mnie dzwiga. A po posilkach mam taki okropny posmak w buzi ktory mnie mdli. Jem bo musze. Te zmuszanie mnie dobija. Slyszalam cos o tabletkach na mdlosci co myslicie ? Ktoras miala ? Pozdrawiam
słyszałam ze jest taka guma pregna vomi , ale nie wiem czy działa

Dziewczyny poratujcie mnie. Obudziłam się z zatkanym nosem i bolacym gardłem. Nie mam gorączki gorączki czuje ze mnie rozklada. Jest coś co kobieta w ciąży może zażywać? 😔😔😔😔 jestem załamana
na gardlo pomaga płukanie sola lub woda utleniona
a na katar inhalacje z majeranku. Mama mi zawsze robiła jak była mała - przykrywała mi głowe ręcznikiem nad parująca miską z majerankiem :D

Kochane, teraz ja czekam na Wasze foteczki 😍 która wizytuje w poniedziałek? Powiem Wam, ze dziś jak ta dzidzia wyglada jak mały człowiek i po tym jak słyszałam serducho to ta ciąża taka bardziej realna, bo do tej pory to była abstrakcja 🙈
ja dziś ide do lekerza, dziś 6+4 , mam mega stresa w nocy oczywiscie koszmary ze nic widac nie bylo i ze ciazy nie ma

Heej :) dobrego weekendu wszystkim :)
Dzis wstalismy już o 6 rano. Potem dałam radę iść tylko do jednego sklepu i musiałam wrócić do domu, bo mi niedobrze 😞 mąż resztę zakupów ogarnia sam. Czekam aż wróci i kupi mi imbir.. zrobię sobie napar z cytryną. Oby pomogło 🤞 boję się coraz bardziej iść do pracy bo czuje się coraz gorzej. 😞😞

U mnie dzis na obiad ogórkowa, marzę o niej o tygodnia ❤ do tego faszerowane papryki 🥰 ale o tej ogórkowej to śnię normalnie haha
mnie też od paru dni męczą mdlósci, imbir nie działa, właściwie mam takie wahania, jest mi dobrze i za chwile czuje jak mi się unosi i tak non stop.. cały dzień ;(
Tak poza tym to trochę mnie zaczynają boleć sutki , a że karmie jeszcze w nocy córkę to troche sie tego obawiam

Mój mąż poradziłby sobie 100 razy lepiej niż ja, bo jest spokojny, nie stresuje się pierdołami i znacznie lepiej sobie radzi w kryzysowych sytuacjach, bo nie zaczyna panikować. Przy pierwszym porodzie nie dałabym rady bez niego, byłam jak opętana, na zmianę tylko wpadałam w złość i rozpacz, a potem przepraszałam i mówiłam że jestem najgorszą osobą na świecie 😂 Na szczęście mój poród był stosunkowo krótki, bo o 19 trafiliśmy na salę porodową, od zmysłów zaczęłam odchodzić koło 20, a chwilę po 21 dostałam znieczulenie i wtedy już był luz. 😁
co trzeba zrobić żeby dostać znieczulenie?? ja prosiłam ale nie dostałam...

w Poznaniu nie ma nawet opcji żeby rodzic w zadnym prywatnym szpitalu

Hej dziewczyny, czy marzniecie w ciąży bardziej niż normalnie? Ja siedzę w pracy i trzęsę się z zimna. W domu to samo🙄
mi jest strasznie zimno... w pracy odkrecam juz kaloryfer i wszysycy mowia ze sauna a ja się trzęsę!!
 
Słuchajcie, może zabawne to pytanie, ale lekarz powiedział mi, ze jak przyjdzie odpowiedni tydzien, od którego bedzie mogl wystawić zwolnienie to bez żadnego problemu to zrobi.. nie zapytałam go który to tydzień ale myślicie, że jakoś 12? Od tego tygodnia najczęściej juz mozna wystawić zwolnienie dłuższe?
Wiem że niektóre mają już od początku bo coś dolega ale tak zastanawiam się, co miał doktor na myśli 😳🤔🤔
 
O a mi lekarka zaznaczyła że KONIECZNIE należy pobrać tego samego dnia co usg … 🤷🏼‍♀️
a tutaj niektóre dziewczyny piszą że krew tydzień wcześniej
Ja właśnie zapomniałam dopytać o to lekarza a on nic na ten temat nie powiedział 🙈 podobno nie ma znaczenia kiedy krew jest pobrana, jedynie różnica w tym że jak zrobi się wcześniej to od razu na usg już ma się pełen obraz i wynik. Ale to tylko tak czytałam 🤔
 
reklama
Do góry