reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Wiem, wiem. Nie katować się. Może gdybym nie miała 42 lat i gdyby to nie była moja druga ciąża w życiu po wielu latach starań (ostatnio byłam w ciąży 10 lat temu i nawet do pierwszego usg nie dotrwalam)- to pewnie luz byłby większy.
A tak z innej beczki ...jednak to prawda, że na niepłodność najlepsza jest zmiana partnera🤣
U mnie to też jest wyczekana ciąża, może nie starałam się aż tak długo jak Ty, bo u nas zajęło to „tylko” rok ale i tak kosztowało mnie to wiele łez i stresu. Dlatego staram się teraz cieszyć tym, że się w ogóle udało i nie rozpaczać nad rzeczami na które tak czy inaczej nie mam wpływu.
 
reklama
Ale kurde ja Wam zazdroszczę braku tych wkurzających objawów 😎 na prawdę. Większość moich koleżanek przeszło ciąże prawie bez tych dolegliwości pierwszego trymestru (wiadomo, pod koniec to każdy ociążały itp.) i dzieciaki są zdrowe. 😁 także nie ma reguły, a samopoczucie na pewno milion razy lepsze niż u mnie.
 
Nawet lekarze twierdzą, że na późniejszym etapie beta nie służy do oceny tego czy ciąża się prawidłowo rozwija czy nie. Tylko i wyłącznie usg. Po co wy się tak katujecie robiąc ją tak całkowicie z dupy po jakimś czasie? I tak nie mamy kompletnie na nic wpływu, co ma być to będzie. Jeśli mamy poronić to i tak to się stanie, bez względu na to czy sprawdzimy betę czy nie. A ile razy beta nie przyrosła prawidłowo a są z tego zdrowe dzieci, wystarczy poczytać tu na forum… Też nie mam żadnych objawów prócz tego że mnie w nocy bolą piersi. I to też mam wrażenie że mniej niż na początku, ale równie dobrze to może mi się tylko wydawać, staram się na tym nie skupiać 🤷‍♀️ O tym ile kobiet nie miało żadnych objawów ciąży a było w zdrowej ciąży też można poczytać tu na forum. Cieszmy się tym, że się udało i do momentu kiedy nie mamy żadnych plamień, krwawień i dziwnych bóli starajmy się nie wpędzać w niepotrzebny stres. Bo to nie brak objawów a właśnie stres może zaszkodzić naszym dzidziusiom ☺️


No właśnie doskonale masz facje, dlatego zastanawia mnie po kiego diabła mi gin kazał zrobić bete z dupy 😑
 
Nie rob i powiedz ze zapomniałaś 🤣 tym bardziej ze było już serduszko na usg to co ta beta ma wnieść

No właśnie ale wiesz, ze glupia nawet nie spytalam go i w aucie zaczęłam myśleć po kiego mu ta beta... jak echo zarodka było, fakt dwa puste sa, ale albo wchłonął się albo się psikus stanie i bliźniaki będą 🤣 ale beta mi tego nie powie... oszalec mozna z pomysłami tych lekarzy. Druga kwestia jaka nie daje mi spokoju to jest zdania, ze jak bedzie wszystko ok w środę a usg mam odstawić "magiczne" leki luteine i dupka, według niego nic juz nie wniosą, a tylko działają jako placebo, bo jak zarodek jest silny przetrwa. I tez zaczęło mnie to gnębić, bo w sumie troche ma racje, ale czy tak nagłe odstawienie nie spowoduje czegos złego np krwawienia ?
 
reklama
Witam się i ja, termin 30.04. U mnie wpadka roku bo prawdopodobnie plemniki poczekały na komórkę. Jeszcze do mnie to nie dochodzi... Lekarz tak myślę za ok 3 tyg żeby było słychać serduszko.
Witaj 😉
Ile masz lat ? Bete robilas, badz przyrost ? 😉 nie musisz odpowiadać, jeśli zle badz chamsko pytanie zabrzmi nie chcialas dziecka ?
 
Do góry