reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Hej tak się zastanawiam, macie opory przed powiedzeniem o ciąży wokół? :) ja najbliższym, najbliższym powiedzialam już wcześniej, jednej koleżance dopiero wczoraj jak potwierdziło się, że wszytsko z dzidzia ok, ale takiej dalszej rodzinie czy też sąsiadom itp to chyba dopiero jak sami się domyśla 😅😅😅 bo jakoś mam opory przed chwaleniem się światu :) mimo, że się ogromnie cieszę i mówią mi, że przecież to powód do dumy i radości jakos nie mam ochoty żeby dużo osób wiedziało :) też tak macie?
Wiesz co Rodzina wie, w pracy wyzsza kadra, znajomi nie, teraz w pandemii siedzę w domu, z nikim sie nie spotkam, więc na Messenger nie pisze im.
Sąsiadów w bloku w Wawie to się zazwyczaj nie zna 🤷‍♀️, wiec prędzej u Rodziców jak mnie z brzuchem zobaczą tamtejsi sasiedzi, to bedzie fama na okolicę 😃😉.
 
reklama
Do której lekarki chodzisz w lux med? Też mam pakiet, nie chce u nich prowadzić ciąży ale w razie W chciałabym wiedzieć kto jest wart uwagi.
Na kompie mam spis lekarzy polecanych w Luxmed, wśród nich byla Anna Gierczynska i do nie chodzę. Podeślę Ci ten spis 🙂.
Ja ciążę prowadzę prywanie, luxmed dodatkowo, czasami badania sie pokrywają 👍😃! Prowadzą inaczej ciążę, ta z luxmedu nie podaje luteiny, wg karty ciąży badania sa rzadziej.
 
Ja sie tez zastanaiwam na łóżeczkiem dostawnym (kupiłabym uzywane?) a później oddzielne łóżeczko.
Wozki jeszcze nie ogarniam.
Nie wiem o nich nic. Czy sa takie gondola, która przerabiam potrmna spacerówke, czy oddzielnie. Dziewczyny tu polecają wózki, ale mi to nic nie mówi, jednak pamiętam też by kupic średnia gondolę, a super spacerówke, zatem oddzielnie. 👍🤨

Ja będę miała kołyskę, którą postawię przy łóżku żeby nie musieć chodzić co chwilę w nocy. Z drugą córką tak miałam i było spoko.
Co do wózka, to weź pod uwagę gdzie ty jeździsz, jakie sa tam drogi i na czym ci najbardziej zależy. Jednej spodona się taki wózek, innej nie. Ja jestem wierna emmaljundze. Drugi raz ją będę miała. Gondola wielka, dziecko długo w niej pojeździ. Młodsza córka jak jeszcze nie siadała sama obracała się na brzuch, odsłaniałam jej budę i zwiedzała świat. Spacerówka też duża. Ten model, który ja mam nie ma skrętnych kół, ale mnie to nie przeszkadza, bo wózek prowadzi mi sie dobrze. Jest miękki, dobrze się dodbija. Miałam kiedyś xlandera xmove ale spacerówkę. No niby spoko, ale oddałam kuzynce, ona dokupiła gondolę i wielkością wypada średnio.
W przedszkolu chłopiec ma wózek, którego za cholerę nie potrafię podbić. Nie pamiętam niestety nazwy. Jeszcze jak jest pusty, to w miarę, ale jak już dziecko w nim jest to się męczę. Najlepiej pojechać do sklepu, podotykać, pojeździć, poczytać w necie jak się wózek zachowuje kiedy jest w nim dziecko.
Co do kubełkowych spacerówek, to ja bym nie kupowała, bo nie wiem czy to tak wygodnie jest. Sama bym chyba nie chciała cały czas leżeć z podniesionymi i zgietymi w kolanach nogami.
 
U mnie o ciąży wie sporo osób, bo wiedzieli, że się staramy i nam kibicowali. Ale nie wie kuzynostwo.

Dla dziecka mam sporo muszę tylko zebrać po rodzinie i czekam, aż dzieci przestaną korzystać. Zostaje zakup wózka, fotelika samochodowego (mam ale ma już 10 lat i choć wygląda jak nowy to boję się że nie będzie bezpieczny), wanienki.

Dziewczyny jaką wanienkę polecacie?
 
Moja rodzina nie wie o ciąży. Moja mama z pierwszej ciąży się cieszyła, o drugiej komentowała ze po co tak szybko. Później skoro miałam parke to co chwile słyszę ze więcej dzieci mi nie potrzeba, z takim naciskiem żebym tylko o tym nie myślała, chociaż ja jej zawsze powtarzałam ze planujemy 3. Ona sama za młodu szybko miała 4 dzieci i do teraz chyba żałuje tych straconych lat bo po wyprowadzce dzieciaków wreszcie odżyła. Jeszcze rodzice planowali urlop tu w 2021 a jak będzie dziecko to nie przyleca bo „zmarnują” urlop. Bo jaki to relaks z niemowlakiem 😂 Siostra by się cieszyła bardzo ale wygada się wszystkim wiec jej nie mówię.
 
Dziewczyny a jak byście opisały te pierwsze ruchy? Właśnie coś poczułam takie śmieszne pykniecia z prawej strony i nie wiem czy to może być to? Jestem dopiero w 15tc to możliwe że to już?
Ja czuje dzidziulka od 14 tygodnia, ale to druga ciaza. Smyra mnie od środka, dziwne delikatne ruchy, nie da się pomylić z niczym innym 🥰 od tego czasu jestem Spokojniejsza bo codziennie maluszek daje o sobie znać 💓
 
Hej. U nas o ciąży wie tylko moja rodzina. Nie chwalimy się wszystkim. Znajomi spytali wprost więc się nie wyparliśmy. Od męża nikt nie wie i pewnie prędko się nie dowiedzą bo słaby kontakt mamy. Ja od wczoraj mam wzdęty brzuch i czuje jak mnie rozciąga od środka. Mąż w nocy się obraził i poszedł spać na narożnik bo powiedziałam mu że chrapie😅 ciekawe kiedy się odbrazi. A jutro mamy rocznice ślubu
 
reklama
Do góry