reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

A nie masz problemu z umówieniem się w enel-med do gina? U nas terminy zaklepane na miesiąc w przód [emoji58]
Płacę, a musiałam na pierwszą wizytę iść prywatnie, po skierowanie na badania do innego gina w enelmed, bo do mojego brak terminów..
Ja chodzę prywatnie, tzn mam pakiet pracowniczy opieki medycznej w enel med ;) ale dodatkowe usg (genetyczne, połówkowe i to przed końcem ciąży) będę robiła dodatkowo osobno też prywatnie ;)
 
reklama
Ja przez 3 ostatnie tygodnie omijałam kuchnię szerokim łukiem. Brzydziło mnie wszystko, nawet ulubione pomidory. Raczej zmuszałam się do jedzenia (poza jakimiś dziwnymi zachciankami np. na coś bardzo słodkiego). Dziś wybitnie smakuje mi kapusta kiszona, gotuję pieczarkową na obiad i tak sobie, że może to znak, że mój organizm przyzwyczaił się już trochę do ciąży 😄
 
A ja chodze na NFZ i miałam już 2 razy USG w 6 i 8 tygodniu. Myślę że to w sam raz. Aha no i byłam zdziwiona jak część z Was pisala ze lekarz na NFZ nie ma sprzętu w gabinecie żeby USG zrobić. Gdyby tak było to oczywiście wolałabym chodzić prywatnie. Przede wszystkim cieszy mnie ze nie muszę płacić za badania a np. TSH będę miała co miesiąc. Pan doktor mily, chodziłam do niego juz wcześniej, terminy nie są długie, L4 bez problemu. Będę tez czasami chodziła prywatnie do drugiej lekarki u której juz tez bywałam i mam do niej zaufanie ale tak tylko "sprawdzić". Jak czasami czytam jakie macie przeboje na NFZ to myślę ze mi się udało z moim lekarzem :)
 
Ile miały wasze dzieci, jak pierwszy raz poszły do przedszkola? Jak miała 3 latka, to stwierdziłam, że jest za malutka i wole jak jeszcze rok będzie ze mną w domu, teraz jako rocznikowo 4 latke zapisałam ja do przedszkola, ale niestety sie nie dostała i szczerze mówiąc trochę sie ucieszyłam, bo jestem strasznie do niej przywiązana :D Ale jednak jak wszystkie dzieci do Okoła chodzą do przedszkola, to widzę jak mojej córce jest przykro i mowi, ze też by chciała :(
Mogłabym spróbować w innej wsi niedaleko mnie, tam dużo miejsc było, ale czy w ogole dostanie się jakby nie było po rozliczeniu roku szkolnego i poza okresem rekrutacji?

Poza tym to apropo snów, to śniło mi się właśnie kilka dni temu, chyba w niedziele, że serduszko przestało bić i nie wiedziałam jak o tym powiedzieć mężowi, bo to on strasznie nalegał na drugie dziecko, jak się obudziłam to chciałam już szybko przekładać wizyte u lekarza, żeby zobaczyć czy wszystko dobrze. Akurat w tamtym okresie tutaj ktoś pisał, że serduszko przestało bić w 9tyg, ja też 9, to aż mnie zmroziło..

A poza tym, to moja córka stwierdziła, że mam za mały brzuch na dzidziusia, i mam dużo jeść. Najlepiej by było jakbym zjadła dużego arbuza. Tak! tak by było najlepiej. :D Ahh, te dzieci :D
Moj poszedl w tym roku ma 2lata i 9 miesiecy dokladnie i zadowolony bardzo ale przedszkole pod nosem, ja też zadowolona bo ma duzo dzieci do zabawy i zajecia ktore rozwijaja z Paniami, przedszkole trwa tylko 4.5h więc luzik
 
ojj z tym odbieraniem i dodawaniem urody to akurat jestem skłonna uwierzyć, bo z synem wyglądałam kwitnąco, a teraz to dramat...sucha skóra, wypryski na twarzy, podkrążone oczy...wiec jestem skłonna przypuszczać, że to faktycznie córa 🤔😁😊
Ja ze zgaga jestem sklonna uwierzyć ze dziecko urodzi się z wloskami, bo mialam zgage z synem i mial duzo wloskow ale teraz jaka mam zgage to chyba urodzi sie z włosami po pas 🤣
 
ojj z tym odbieraniem i dodawaniem urody to akurat jestem skłonna uwierzyć, bo z synem wyglądałam kwitnąco, a teraz to dramat...sucha skóra, wypryski na twarzy, podkrążone oczy...wiec jestem skłonna przypuszczać, że to faktycznie córa [emoji848][emoji16][emoji4]
A ja z córką kwitlam ;) lśniące grube włosy idealna cera i w ogóle każdy powtarzał że pięknie wyglądam :D a teraz na razie trudno powiedzieć bo chyba nic się nie zmieniło ;)
 
reklama
A nie masz problemu z umówieniem się w enel-med do gina? U nas terminy zaklepane na miesiąc w przód [emoji58]
Płacę, a musiałam na pierwszą wizytę iść prywatnie, po skierowanie na badania do innego gina w enelmed, bo do mojego brak terminów..
A w jakim mieście chodzisz?
Ja na pierwsza wizytę też poszłam prywatnie bo w enel med jak zadzwoniłam poinformować, że jestem w ciąży to zaprosili mnie do oddziału za miesiąc 🧐 a ze chciałam potwierdzić ciąże wcześniej to poszłam prywatnie.
Co do gin prowadzącej moją ciąże, to miałam wizytę wczoraj i u niej terminy oczekiwania na wizytę są 2-3 miesiące bo jest najbardziej oblegana, ale jak wczoraj poszłam umówić się na kolejna wizytę i poinformowałam, że to moja lekarz prowadząca to nagle znalazł się termin na początek października 🤪
Także ogólnie nie mam problemu żeby zapisać się na jakiekolwiek wizyty/badania/usg.
Ja jestem zadowolona :)
 
Do góry