reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was też ma regres jeśli chdozi o apetyt i zachcianki? Nic mi się nie chce jeść od kilku dni... Jakoś tak apetytu nie mam. Czasem na coś pojedynczego, drobnego, ale to rzadko... Muszę się zmuszać...
Cały zeszły tydzień... Spokojnie dziś już się obudziłam z wilczym głodem, a wczoraj w nocy musiałam zjeść jogurt 🤷🏼‍♀️
 
Ja też obkupiłam się w lidlu w ciążowe ciuszki 😀 legginsy, jeansy, sukienki, bluzeczki, piżamkę, biustonosze do karmienia i majty 😋 jutro mają przyjść bo zamówiłam online 🙂 ale też dostałam już trochę rzeczy po siostrze, bo mamy podobne rozmiary także ciuchy ciążowe już będę miała na cały okres ciąży 😃 jeszcze tylko jakąś kurtkę albo płaszczyk muszę kupić na zimę, ale ceny za „płaszcz ciążowy” są x2 takie jak Za zwykły xD
Muszę popatrzeć, bo w sklepie były tylko legginsy i bluzki, a muszę znaleźć jeszcze jakąś ciepłą piżamę, bo w koszuli nocnej mi zimno. W ogóle ostatnio ciągle jest mi zimno brr
 
U lekarza do którego jadę podobno jest tak,że jeśli widzi jakieś nieprawidłowości w USG to sugeruje,że może przydałoby się zrobić Pappe.. ale tak patrząc po Waszych opiniach to NIFTY jest o wiele bardziej miarodajne w kryzysowej sytuacji. Minus to,że koszta są o wiele większe, a nie słyszałam o refundacji NIFTY 🤔
mam dwie koleżanki jedna młodsza a druga starsza i nie robiły pappy ale fakt robiły nifty. Faktycznie komplet badań usg + pappa dają razem chyba 95% pewności samo usg 70 czy 80%. I pappa ma wyłapywać tez nieprawidłowości w łożysku. Mamaginekolog pisze o tym fajnie i tutaj dziewczyny tez to pisały.
Jeśli jesteś młoda to faktycznie kwestia do przemyślenia czy robić pappa. Porozmawiaj z lekarze jeszcze
 
Wiesz co jem do 18 ale to też że względu na to że ja nie mogę później 🙈🙈🙈 bo jak zjem później to mam mdłości i nie mogę spać w nocy 😊😊 a klade sie po 21 :)) już probowalam później zjesc ale potem brzuch w nocy boli i spac nie mogę :)
No to 21 to dla mnie mloda godzina 🙈, ja kładę się 23-24, ale spie do 08:30, zawsze przerwa na siku, ale bywa ze z 1.5h nie mige usnąć, ale jak zjem (bo juz mnie ssie), to usypiam jak niemowlak 😍!
Musisz pomoc sobie z wyróżnieniem, toksoyny, zarzymanie wody, ma wpływ. Siemie lniane próbowałas? Śliwki suszone zalać goraca woda, wypic to i zjeść,.od.4 lat na czczo pije wode z cytryna (połówka wyciśnietej cytryny), też dziala i plus na zakwaszanie moczu, bakterie tego nie lubia.
 
A ja mam do Was pytanie odnośnie siusiania w nocy... na początku faktycznie musiałam wstawać 3-4 razy, ale przeszło na jakieś 2 tygodnie i wystarczyło raz... a teraz znowu od kilku dni się nasiliło i wstaje po 5-6 razy i za każdym razem mam wrażenie, że mam pełny pęcherz, a okazuje się, że niewiele tego jest. Tez tak macie? :)
Ja od pewnego czasu też wstaje więcej razy. I jak mam uczucie pełnego wypróżnienia moczu to nie myślę ile go było :p

@Mama2018mama to Ty mówiłaś że masz Zjd? I którą postać? Zmieniło się coś u Ciebie w ciąży? Ja mam mieszaną ale głównie biegunkową. Zaparcia nie do przeżycia przychodziły kiedy nie mogłam sobie pozwolić na gazy (miejsce publiczne, wstydziłam się), później było ich multum w organizmie, ale nie mogłam tego fizycznie zrobić, dopiero jak coś ruszyło to co jakiś czas się udawało i dopiero jak się pozbyłam wszystkich to mogłam iść na dwójkę.
Odkąd jestem bardziej świadoma staram się nie dopuszczać do takich sytuacji i już wolę biegunkową opcję :p Teraz w ciąży jest lepiej choć mam wrażenie lekkich zaparć, a i tak wypróżniam się minimum raz czy dwa dziennie.

A jak już jest ten temat... Czy dziewczyny biorące prenatal duo też macie ciemny stolec? Dopiero zaczęłam brać i to chyba od tego?
 
reklama
A ja mam do Was pytanie odnośnie siusiania w nocy... na początku faktycznie musiałam wstawać 3-4 razy, ale przeszło na jakieś 2 tygodnie i wystarczyło raz... a teraz znowu od kilku dni się nasiliło i wstaje po 5-6 razy i za każdym razem mam wrażenie, że mam pełny pęcherz, a okazuje się, że niewiele tego jest. Tez tak macie? :)
Całe dnie, tylko jak w nocy wstaję jeden raz to normalne ciśnienie 😂
 
Do góry