reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
Ja od pozytywnego testu jestem na duphastonie 2x1, jak krwawiłam/plamiłam 3x1. Wg wskazań będę go brać co najmniej do 32 tc :) oprócz tego ciągle kwas foliowy metylowany, no-spe mam doraźnie w trakcie bóli/skurczy, ale wzięłam ją może 3 razy.
 
Cześć dziewczyny. Nie wiem już co mam robić... od 8.11.2018 ciągle plamie, raz zywa krwią, raz plamienie jest brązowe, dodatkowo delikatnie boli mnie brzuch jak na miesiaczke ale tutaj 1/2 nospa pomaga. Robiłam test - pozytywny. Beta 16.11 - 13.94 u/l, kolejna 19.11 - 22.24 u/l. Lekarz rozklada ręce bo nie wie jaka jest przyczyna plamienia... pomóżcie, bo nie wiem co mam robić... :( :(

hej, tak jak któraś pisała - radzę przenieść pytanie na wątek potrzebuje porady bo więcej dziewczyn może Ci pomóc w tej sytuacji. choć wydaje mi się że nic nie można zrobić samemu w tym wypadku, jedyne to z wynikiem bety odwiedziłabym szybko innego lekarza który by przepisał coś więcej niż NOSPE.. coś na ewentualne podtrzymanie.

nie jestem lekarzem, w internecie masz kalkulator przyrostu bhcg.
ale na moje oko to jeśli powtórzyłas badanie 3 dni później, to przyrost powinien być troszkę większy.
ale najlepiej wybrać się do lekarza który poradzi, bo sama sobie raczej nie pomożesz w domu. życzę pomyslnego rozwiązania sytuacji.
 
Chyba ja będę ostatnia bo 06.12 mam wizytę ale chyba to będzie zwykła (21+2).

Co do wyników moczu u mnie zawsze były leukocyty i to bardzo dużo bo przedostatnim razem 30-50 coś takiego i bakterie też się zwiększały z licznych na bardzo liczne ale po ostatnim antybiotyku leukocytów wyszło 3-5 i nieliczne bakterie i powiedziała gin że to jest dobrze. Nadal mam brać urosept.

Co do brZucha to twardnienie jest na całej macicy aż do pleców tak mi powiedziała. Ja jeden weekend miałam taki że cały czas miałam twarda i leciałam na nospie i przeszło. Gdybym nie leżała to bym nie zwróciła uwagi bo nic nie bolało. Teraz może z 1/2 dziennie się zdarzy jak się przekręceniu czy cos. W ogóle zauważyłam że jak dużo leżę to mam większy dyskomfort i jakieś lekkie krótkie bolerko czy kłucia niż jak chodzę :) a takie częściowe twardnienie to dzidek się wypycha albo tak ułoży. U mnie na dole albo gdzieś z boku ale czasami to aż czuje że tak niewygodnie w środku
 
Mnóstwo stron dziennie teraz produkujecie, a to dopiero połowa przygody! :)
Gratuluję wszystkich udanych wizyt! :) Widzę na wątku połówkowym, że jeśli chodzi o płeć to mamy na razie remis 7:7 +niewiadomą u Mujer :D

U nas jutro zwykła wizyta, połówkowe za tydzień 30.11, wszystko się uspokoiło, wyniki wszystkie dobre, młodego nie czuję jeszcze, jakoś tak beztrosko mi ostatnio i tej ciąży nie odczuwam.

Jeśli chodzi o twardnienie brzucha to u mnie pojawia się po 'przytulaniu', ale robię mały masaż, trzęsę brzuchem w górę i w dół i wszystko wraca do normy.

Wybieram się jutro przed wizytą polować do Lidla (body 5 sztuk 27.99 zł i komplet pościeli 34.99 zł). Jeśli się uda to będzie to mój wyprawkowy debiut. :D Przy okazji dziękuję temu, kto wrzucił informację o tej okazji! :)
 
Golilam juz, ale wiadomo jak to wyglada. Nie wszystkie, polowa. Nie wiem dlaczego. W 40st bawelna. Zlapal mnie taki nerw, ze bym kogos zabila haha jak trzeba prac ubrania dla dzieci ? Ile stopni obroty itp ?
Ale skad byly te ciuszki? Na przyklad z pepco sie czesto mechacą. Ja piore w 40, ale pralam tez i w 90 i 60, jesli z lumpka.
 
Nie zmuszaj. Czasem dzieci żyją powietrzem. Zglodnieje to się sam upomni. Ja bym sama zjadła obiad bo mój jak widzi że ktoś je to leci po łyżkę itrzeba się z nim dzielić ;)

Tylko, ze według bmi jest niedożywiony. Babka w przychodni jak obliczala wskaźnik to patrzyła z niedowierzaniem i na mnie dziwny wzrok, a ja się poczułam jakby zaraz po pomoc społeczna miała dzwonic... także łatwo powiedzieć... Moje dziecko rzadko kiedy obiad zje, tzn zupe. Drugiego dania nie uznaje, owoców nie je, kanapek nie je, ziemniaków, kaszy, ryżu, żadnych surówek, warzyw tez nie je, chyba ze w zupie, wędliny, sera tez nie. Trzeba się nagimnastykować żeby cos ugotować albo zrobić do jedzenia.
 
laski, zarażacie przez neta.. czytam o tych Waszych moczach i idę do toalety i boli mnie przy sikaniu, jak przy infekcji i teraz cały czas czuję, jakby mi się chciało
psychika?
dzieć mi siadł na pęcherz?
początek infekcji?
właśnie w ramach paniki wyduldałam szklankę wody z sokiem żurawiny i wit C
nasermater!
 
reklama
Ooooo i wreszcie temat, w którym mogę doradzić:).
Na suchą, swędząca skórę fajne są apteczne kremy alantan dermoline. Są różne np niebieski jest taki lekki, jest też dla alergików. Kosztują rzędu 8 zł a dają naprawdę ulgę. ;)
O! Dziękuję :) wypróbuję!

Tylko trzy zeby to jakoś złapać, resztę plasterkami takimi cienkimi i klejem w sprayu zeby trzymało. Najgorzej chyba było ze znieczuleniem w tą ranę, gdyby nie to ze mnie widział to ryczalabym jak bóbr widząc jego cierpienie ale się powstrzymalam.
Jako dziecko miałam zszywany policzek i to znieczulenie pamiętam najbardziej. Okropność. Syn kiedyś rozciął sobie głowę, ale na szczęście tylko plaster ściągający miał. A bratanek rozciął sobie kiedyś mogę i za późno podobno było na znieczulenie i na żywca szyli. Chociaż tego nie zrozumiem.

Mnie coś bierze. Ehhhh... @Heda coś mi nie wyszła ta mikstura, nie wiem co zrobiłam źle :( Wyszło mi może z 2 łyżki soku i dałam dzieciom. Trzeba zaraz łyknąć mleko z czosnkiem, aby się nie rozwinęło.
 
Do góry