reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
To chyba nie były prenatalne (przynajmniej w tym znaczeniu o którym dziewczyny tu piszą) ;) to badanie, tzw. usg genetyczne, wykonują tylko lekarze z certyfikatem.

wiem co to badani prenatalne [emoji28] i miałam je mieć zrobione na ostatniej wizycie ale z tego względu, że moja prowadząca była na chorobowym to trafiłam na jakiegoś starego gienka który miał zaznaczone że ma przeprowadzić szczegółowe badania a nie sprawdził nawet przezierności karkowej czy kości nosowej, on ogólnie jest strasznie dziwny. Kolejną wizytę mam za miesiąc a to będzie już 16 tydzień i teraz się zastanawiam czy nie iść do kogoś innego prywatnie sprawdzić jak tam skrzat się rozwija
 
wiem co to badani prenatalne [emoji28] i miałam je mieć zrobione na ostatniej wizycie ale z tego względu, że moja prowadząca była na chorobowym to trafiłam na jakiegoś starego gienka który miał zaznaczone że ma przeprowadzić szczegółowe badania a nie sprawdził nawet przezierności karkowej czy kości nosowej, on ogólnie jest strasznie dziwny. Kolejną wizytę mam za miesiąc a to będzie już 16 tydzień i teraz się zastanawiam czy nie iść do kogoś innego prywatnie sprawdzić jak tam skrzat się rozwija
Trzeba to usg zrobić do 14tc.
 
wiem co to badani prenatalne [emoji28] i miałam je mieć zrobione na ostatniej wizycie ale z tego względu, że moja prowadząca była na chorobowym to trafiłam na jakiegoś starego gienka który miał zaznaczone że ma przeprowadzić szczegółowe badania a nie sprawdził nawet przezierności karkowej czy kości nosowej, on ogólnie jest strasznie dziwny. Kolejną wizytę mam za miesiąc a to będzie już 16 tydzień i teraz się zastanawiam czy nie iść do kogoś innego prywatnie sprawdzić jak tam skrzat się rozwija
Z tego co wiem to prenatalne powinno sie zrobić min 11t max do 13t 6d bo wtedy pomiar jest najbardziej miarodajny wiec radzilabym wybrać sie szybciej niż za miesiac
 
Witam jestem w 11 tygodniu, termin porodu to 21 kwietnia 2019, to moja pierwsza ciąża i mam pytanie czy, któraś z dziewczyn ma bóle dolnej części pleców i kości ogonowej? Szczególnie podczas leżenia i siedzenia, na usg byłam tydzień temu wszystko było ok, ale bóle się nasiliły i trochę mnie to niepokoi...ból kości ogonowej jest raczej ciągły i dość przeszywający
 
Witaj ;) Ja mam kosmiczne bóle krzyża i kości ogonowej. Kość miałam kiedys złamaną i teraz w ciąży się odzywa. Zwlaszcza jak sie schylam po cokolwiek
 
Witam jestem w 11 tygodniu, termin porodu to 21 kwietnia 2019, to moja pierwsza ciąża i mam pytanie czy, któraś z dziewczyn ma bóle dolnej części pleców i kości ogonowej? Szczególnie podczas leżenia i siedzenia, na usg byłam tydzień temu wszystko było ok, ale bóle się nasiliły i trochę mnie to niepokoi...ból kości ogonowej jest raczej ciągły i dość przeszywający

witaj :)
ja ostatnio się skarżyłam właśnie na ból dolnej części kręgosłupa, przy pupie, zwłaszcza jak kroilam coś na obiad przy pochylonej pozycji lub gdy budziłam się rano (śpię na brzuchu) ale zdarzają się czasami. dziś dużo chodziłam po mieście i jak właśnie się położyłam tak czuję pulsujacy ból tam na dole. ale to akurat przez dzień spędzony na nogach.
któraś też miała podobnie, wydaje mi się to całkiem normalne. narządy się trochę inaczej układają, macica rośnie.. ;)

ale jeśli to ciągły ból.. czytałam że słabsza kondycja może się odezwać w czasie ciąży bo jest bardziej obciążony.. ale najlepiej wydaje mi się jednak poradzić ortopedy
 
reklama
Mam jeszcze pytanie o basen-nie pytałam mojej lekarki, a chciałabym pójść w niedziele, bo mi kręgosłup zaczyna dokuczać (może od tego ten ból głowy). Myślicie ze mogę? To już prawie 11tc, nic mi nie jest, żadnych plamien, krwiaków, ani innych nieprawidłowości. Jedynie się boje jakaś infekcje złapać, ale to podobno bardzo czysty basen.
Chodzę z dziećmi od samego początku ciąży. Do jacuzzi też raz weszłam na kilka minut, bo córka bardzo prosiła. Ale nie lubię w tym siedzieć ;). Niestety nie umiem pływać.

wiem co to badani prenatalne [emoji28] i miałam je mieć zrobione na ostatniej wizycie ale z tego względu, że moja prowadząca była na chorobowym to trafiłam na jakiegoś starego gienka który miał zaznaczone że ma przeprowadzić szczegółowe badania a nie sprawdził nawet przezierności karkowej czy kości nosowej, on ogólnie jest strasznie dziwny. Kolejną wizytę mam za miesiąc a to będzie już 16 tydzień i teraz się zastanawiam czy nie iść do kogoś innego prywatnie sprawdzić jak tam skrzat się rozwija
Czym prędzej się gdzieś zapisz na konkretne usg prenatalne.
 
Do góry