reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

Powiedzcie mi jak to jest. Chcę iść na prenatalne i lekarz mi powiedzial, ze za darmo jest dla kobiet u ktorych dziecka mozna podejrzewac wade genetyczna. Ona albo on, w rodzinie były itd. Wiadomo. Bądź wiek. Czytałam ost. o tym coś. No, a 2 kolezanki robily za darmo tam, gdzie ja chce robić. I bez żadnego skierowania, bez niczego. I nic z tego teraz nie wiem. 420 zl to zawsze pieniądz, jak będę musiała to i tak zapłacę. Tylko wlasnie czy muszę czy nie? Jak to u Was wygląda?
Z tego, co mi wiadomo, to kazda kobieta powinna dostać skierowanie na USG moedzy 11 a 14 tygodniem ciazy, gdzie wlasnie sprawdzaja to wszystko, co lekarz prywatnie na prenatalnych, np. Obecność kosci nsoowej i przeziernosc karkowa. No, ale na swoim przykladzie powiem Ci, ze nie kazda, bo ja skierowania nie dostalam i polozna twierdzi, ze nie mam podstaw do takiego usg.
 
reklama
Po wizycie. Dzidek nadrobil bo teraz wychodzi 9w4d 2.77cm . wszystko ok :) ja właśnie dostałam skierowanie na prenatalne na 24.09 , ale nie z t3go względu, że przy młodym była przeziernosc duża, tylko dlatego że były dwa wcześniejsze poronienia. Także za 2 tyg kolejne usg, może się dowiem czy chłopiec czy dziewczynka :rolleyes:
 
Ja mam za free z programu z unii europejskiej. Jeśli jesteście z województwa śląskiego to tez możecie skorzystać:) Ogólnie na nfz: jeśli sa wskazania, choroby genetyczne w rodzinie, starsze dziecko jest chore i wiek >35lat. W innych przypadkach trzeba płacić.
 
Po wizycie. Dzidek nadrobil bo teraz wychodzi 9w4d 2.77cm . wszystko ok :) ja właśnie dostałam skierowanie na prenatalne na 24.09 , ale nie z t3go względu, że przy młodym była przeziernosc duża, tylko dlatego że były dwa wcześniejsze poronienia. Także za 2 tyg kolejne usg, może się dowiem czy chłopiec czy dziewczynka :rolleyes:
Gratulacje :)
 
Ja używam już kilka lat babydream fur mama z rossmanna w składzie ma same oleje. Ogólnie jestem zadowolona. Zastanawiam się również nad bio oil ale zastanawiam się czy warto.

Ja się na razie smaruje na zmianę babydream i bio oil, bo już mi rozstępy na piersiach wyszły :( bio oil mi kiedyś ładnie bliznę zaleczył wiec może akurat....
 
Jakoś dziwny ten mój żołądek. Ciepłe picie i jedzenie powodują u mnie ból żołądka i jego podchodzenia do gardła. Wyjątkiem jest ciepłe kakao. Codzienny obiad mnie wykańcza...
 
Ja się dzisiaj gorzej czuje brzuch mnie boli trochę.. Znowu mam biegunkę... Jakaś masakra. Jutro mija dzień czas w którym straciłam poprzednią ciąże... Jakiegoś doła zalapalam. I jeszcze jutro te wyniki tyle kasy...
 
Ze względu na wcześniejsze poronienia dostałam skierowanie na prenatalne, ale oczywiście jak dzwoniłem do placówek w promieniu 150km nigdzie nie było już terminu na NFZ. Także pozostało mi zapłacić 320zl :) badania mam 25.09 w Poznaniu będę wtedy w 11t4d... mam nadzieję że dzidzia będzie już duża i wszystko będzie ok :)
@Mujer kakao pomogło na całe 3 godziny :D to oznacza że będę je piła całe dnie :D <3
 
reklama
Do góry