reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
Dziewczyny a macie jakieś dolegliwości brzuchowe ? W sensie jakieś kłucia, ciągniecie chwilowe bóle itp itd ? Czy kompletnie nic? Jeśli tak to czy one są codziennie czy pojawiają się raz na jakiś czas ? Ja mam właśnie tak ze cała sobotę np czułam kłucia i ciągniecie a np wczoraj i dzisiaj kompletnie nic, jakbym w ciazy nie była

@porcelana Sciskam :( Na pewno będziesz jeszcze cieszyła się swoim maluszkiem
Mnie czasem brzuch pobolewa i ciągnie np w niedzielę A dzisiaj nic.

Jeśli chodzi o ból głowy, czasem się nie da bez tabletki. Ja w ciąży mam tendencje do bólu od zatok , ale jak mnie weźmie to nawet kilka dni trzyma i przejść nie może. Ostatnio z łóżka wstać nie mogłam tak mnie bolała głowa.
 
Ja mam odmienne zdanie i już to wielokrotnie powtarzałam. W pierwszej ciąży chodziłam na nfz do lekarza, który nie pracował w szpitalu. Zajęli się mną wspaniale, a w ciąży też kilka razy wylądowałam na patologii. W drugiej ciąży wybrałam lekarza na nfz, który pracuje w szpitalu (inny szpital) i również było ok, choć przy porodzie był jakiś inny lekarz. Wiec nie jest tak wszędzie moje drogie.

Oczywiscie, ze nie mozna wszystkich do jednego wora. Na tym oddziale tez byli nieliczni lekarze ktorym jeszcze na czlowieku zalezy. Mialas ogromne szczescie. Ja lezalam w wielu szpitalach w Polsce od dziecka i wszedzie bylo podobnie zaczynajac od szpitala w malym miescie do centrum zdrowia dziecka.
 
U mnie co do objawów to widzę że od wczoraj mdłości trochę odpuściły, dalej są ale mniejsze woec mogę coś zjeść chociaż apetytu nie mam jakiegoś super.

Na ból głowy tak jak wyżej, można pracetamol ale ja zazwyczaj próbuje najpierw woda później cola no i zimny oklad na głowę.

A co do opieki w szpitalu...To nie ma co generalizowac ile szpitali tyle lekarzy, położnych i pielęgniarek. U mnie np jest tak że ginekologia jest do du*y traktują Cię jak panikare itd ale byłam tam w poprzedniej ciąży parę razy i wiedza że sobie nie dam wejść na głowę a na każdą ich głupia zaczepke czy docinke nie pozostaje dluzna i nie płacę im, to ich praca mają za to wypłate. Natomiast porodowka to inna bajka niby piętro niżej ale przepaść kolosalna. Panie rewelacyjne opieka pierwsza klasa, panie miłe, pomocne, co chwilę pytaly czy któraś nie potrzebuje czegoś przeciwbólowego.
 
U mnie nic a nic. Az czasem sie zastanawialam czy na pewno tam cos rosnie? Ale wczoraj sie upewnilam, ze tak. Mysle, ze kolejna ciaza to inaczej, organizm zna juz ten stan. Ale pozniej jak brzuch urosnie to sie zacznie ;). A u ciebie pierwsza ciaza? W pierwszej mialam rozne dolegliwosci, pamietam ze brzuch pobolewal, ciagnal.
U mnie to w tej ciąży to mogę powiedzieć, że dzięki Bogu czuję się wspaniale. Wiadomo jestem zmęczona, staram się dużo odpoczywać i nie przemęczać, spadła moja forma (bardzo szybko wszystkim się męczę), bole podbrzusza są już teraz sporadyczne, delikatne pobolewanie w brzuchu zdarza się rzadko, okropny ból głowy miałam może z 2 razy (z córką jak byłam w ciąży to wstawałam z bólem głowy i chodziłam z nim spać), czasami boli mnie żołądek (ale mam refluks żołądkowy i na okres ciąży i karmienia odstawiłam tabletki).... Ogólnie ostatnio już nawet z mężem rozmawiałam na ten temat czy oby wszytko jest Ok?? ..... ale widocznie każda ciąża jest inna....
w 2 ostatnich ciążach, które straciłam to od samego początku źle się czułam, wszytko mnie bolało..... więc teraz dziękuję Bogu za każdy kolejny dzień bez bólu.
3.10 kolejna wizyta w szpitalu i usg.... mam nadzieję, że z Maleństwem wszytko jest ok.
 
U mnie co do objawów to widzę że od wczoraj mdłości trochę odpuściły, dalej są ale mniejsze woec mogę coś zjeść chociaż apetytu nie mam jakiegoś super.

Na ból głowy tak jak wyżej, można pracetamol ale ja zazwyczaj próbuje najpierw woda później cola no i zimny oklad na głowę.

A co do opieki w szpitalu...To nie ma co generalizowac ile szpitali tyle lekarzy, położnych i pielęgniarek. U mnie np jest tak że ginekologia jest do du*y traktują Cię jak panikare itd ale byłam tam w poprzedniej ciąży parę razy i wiedza że sobie nie dam wejść na głowę a na każdą ich głupia zaczepke czy docinke nie pozostaje dluzna i nie płacę im, to ich praca mają za to wypłate. Natomiast porodowka to inna bajka niby piętro niżej ale przepaść kolosalna. Panie rewelacyjne opieka pierwsza klasa, panie miłe, pomocne, co chwilę pytaly czy któraś nie potrzebuje czegoś przeciwbólowego.

Ja placic musze, zle wyniki i czestsze wizyty wraz z usg mnie do tego przekonaly. Za dlugo czekalam na to szczescie zeby teraz cos zaniedbac.
 
Chyba mam prenatalne jako jedna z ostatnich, bo dopiero 09/10. Bedzie to 12+5 albo 12+6. Nie chciałam isc wcześniej, bo balam sie, ze dzidzius bedzie za maly na miarodajne pomiary.

Ale procz tego za tydzień mam standardowa wizyte:) musze toxo przed nia zrobić. Nie chce mi sie...

Przyszły mi wczoraj pierwsze ciazowe ciuszki- koszulki z hm, sama nie wiem, czy jestem z nich zadowolona czy nie. Troche obcisłe sa.
Ja mam później 10.10 będzie to wg OM 14+0, ale z usg Maluszek niecały tydzień młodszy więc będzie Ok 13+1(2).
 
reklama
U mnie to w tej ciąży to mogę powiedzieć, że dzięki Bogu czuję się wspaniale. Wiadomo jestem zmęczona, staram się dużo odpoczywać i nie przemęczać, spadła moja forma (bardzo szybko wszystkim się męczę), bole podbrzusza są już teraz sporadyczne, delikatne pobolewanie w brzuchu zdarza się rzadko, okropny ból głowy miałam może z 2 razy (z córką jak byłam w ciąży to wstawałam z bólem głowy i chodziłam z nim spać), czasami boli mnie żołądek (ale mam refluks żołądkowy i na okres ciąży i karmienia odstawiłam tabletki).... Ogólnie ostatnio już nawet z mężem rozmawiałam na ten temat czy oby wszytko jest Ok?? ..... ale widocznie każda ciąża jest inna....
w 2 ostatnich ciążach, które straciłam to od samego początku źle się czułam, wszytko mnie bolało..... więc teraz dziękuję Bogu za każdy kolejny dzień bez bólu.
3.10 kolejna wizyta w szpitalu i usg.... mam nadzieję, że z Maleństwem wszytko jest ok.

Jak sobie radzisz z tym refluksem ?
 
Do góry