reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

U mnie 5.+3 był pęcherzyk 21mm i echo zarodka.. ogólnie taka wizyta na potwierdzenie ciąży ale fajnie jest na serduszko poczekać które już tydz dzień później może być widać
Czyli lepiej przesunąć wizytę o 1 tydzień?
Martwię się. W pierwszej ciąży okazało się że płód obumarl w 6 tygodniu... [emoji17] boję się że to się powtórzy. Najchętniej latalabym do lekarza codziennie na potwierdzenie że jest wszystko dobrze
 
reklama
Witam po weekendzie :) ale się rozpisałyście :D mi aplikacja HiMommy pokazuje 7+6 natomiast suwaczek 7+5. Mdłości lekko ustają.

Kolejna wizyta u gin w czwartek i liczę już na śliczne serducho, bo przy poprzedniej wizycie uwidoczniono tylko echo zarodka.
 
We flo w ustawieniach można zmienić żeby pokazywalo pełne zakończone tygodnie. Domyślnie pokazuje tydzień w trakcie którego jesteś.

Dziewczyny zapisałam się na pierwszą wizytę i nie wiem czy nie za wcześnie? Będzie 5+3...
Będzie już coś widać?
5 tydzień to jeszcze wcześnie. Może być sam pęcherzyk a może być echo zarodka ale jeszcze bez serduszka. Tylko czasami się trafia że widać już serduszko ale to pewnie przy wczesnych owulacjach. U mnie teraz był pęcherzyki 3mm więc malutko było widać.

Standardowo wizyty w ciąży są co 3-4 tygodnie. Na NFZ należą się 3 usg- ok 12tc, ok 20 i w trzydziestym ktoryms(nie pamiętam już dokladnie). Ostatnio chodziłam na NFZ ale do znajomego lekarza ale właśnie te ilości usg mnie denerwowalo i ich jakość. Dlatego bylam kilka razy dodatkowo prywatnie. Teraz zmienilam gina i będę chodzila prywatnie. Ma usg w gabinecie. Zobaczymy czy będzie robił na każdej wizycie. Na razie pobrał mi cytologie na pierwszej wizycie. Teraz pewnie zleci jakieś badania z krwi.
 
Czyli lepiej przesunąć wizytę o 1 tydzień?
Martwię się. W pierwszej ciąży okazało się że płód obumarl w 6 tygodniu... [emoji17] boję się że to się powtórzy. Najchętniej latalabym do lekarza codziennie na potwierdzenie że jest wszystko dobrze

W takiej sytuacji idz tak jak sie umowilas.
 
We flo w ustawieniach można zmienić żeby pokazywalo pełne zakończone tygodnie. Domyślnie pokazuje tydzień w trakcie którego jesteś.

Dziewczyny zapisałam się na pierwszą wizytę i nie wiem czy nie za wcześnie? Będzie 5+3...
Będzie już coś widać?
U mnie w 5+5 czyli dzisiaj byl pecherzyk zoltkowy.
Witam po weekendzie :) ale się rozpisałyście :D mi aplikacja HiMommy pokazuje 7+6 natomiast suwaczek 7+5. Mdłości lekko ustają.

Kolejna wizyta u gin w czwartek i liczę już na śliczne serducho, bo przy poprzedniej wizycie uwidoczniono tylko echo zarodka.
A poprzednia wizyte mialas w ktorym dniu?
 
Ja dzisiaj tez ledwo zyje, mdli mnie caly dzien i jestem ciagle zmeczona.

Pierwsza coreczka urodzona za granica, wiec nie znam jeszcze polskich realiow. Chce sie juz umowic na kolejne wizyty (pierwsza za 2 tygodnie), chodze do bardzo fajnej lekarki w ramach prywatnego ubezpiecznia, ale i tak kolejki sa bardzo dlugie. Jak czesto planujecie lub mialyscie w poprzednich ciazach wizyty - co 4 tygodnie? Oczywiscie w przypadku niepowiklanej ciazy. Ktos wczesniej pisal o trzech USG, ale wizyty chyba czesciej?

I jeszce jedno - jak sie dodaje taki piekny suwaczek:)?
Wizyta tak mniej więcej co miesiąc. Usg 3 i mnie to wystarczyło.
Suwaczek możesz tu zrobić https://www.suwaczki.com/ i wstawić w sygnaturze.
 
Czyli lepiej przesunąć wizytę o 1 tydzień?
Martwię się. W pierwszej ciąży okazało się że płód obumarl w 6 tygodniu... [emoji17] boję się że to się powtórzy. Najchętniej latalabym do lekarza codziennie na potwierdzenie że jest wszystko dobrze
Jak się martwisz idź teraz , może lekarz zaleci jakieś dodatkowe badania . Ale tak jak dziewczyny pisały zarodka może nie być, serduszka też więc pewnie za jakieś 2 tyg też bedziesz cchciala isc :)
 
Ja juz po wizycie:) jest maleństwo, serduszko bije głośno i wyraźnie, według USG ciąża starsza o 3 dnj ale z obserwacji owulacji tak właśnie sądziłam ze była 13/07 a nie 16/07 jak podawały kalkulatory, tak wiec termin na 04/04/2019 a dziś 7t 4d mam. Lekarz super, miły, spokojny, bije od niego życzliwość. Na pewno ok 17 tygodnia znowu wybiore się do niego na USG, będzie tak akurat pomiędzy tymi z NFZ.
 
reklama
A ja stara jestem a nie kumam tych suwaczkow... Tu mi pokazuje 5+1 a flo 6+2 i o co tu chodzi? Domyslam sie ze ten tutaj pokazuje zakonczony tydzień a na flo biezacy ale powinien byc 6+1 skad 6+2. Moja wizyta jutro będzie w 5+2
tez nie do konca rozumiem;/ wedlug asystenta ciążowego, a podobno on dobrze liczy jestem w 5+5. Mam nadzieje, że na wizycie w czwartek się okaże jak jest naprawde:) Modle sie,aby rano nie czuc sie tak jak dzisiaj...musze byc w pracy nie ma opcji,ze nie :( Wy planujecie szybko isc na chorobowe ? Ja mam slaba umowe... niskie wynagrodzenie, a reszta do ręki. Wiec macierzyński z tego byłby marny. ALe szefowa zawsze jak ktos w ciazy przepsiuje na inną firmę, daje normalną kwotę na umowie...ale wtedy tak od razu nie moge isc na l4, bo ZUS sie doczepi...Chcialabym popracować z 4 miesiące jak zdrowie pozwoli. A jakie wasze wcześniejsze doświadczenia w temacie pracy i L4?
 
Do góry