reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Dziewczyny, tyle tu już nas jest, że mi się mocno mylicie.
Ktora z Was jest pierwszy raz w ciąży?
Pamiętam, że na Grudniowkach jakas dziewczyna stworzyła osobny wątek z tabela i tam były wszystkie informacje. Imię, wiek, województwo, ilość dzieci i wiek dzieci, poronienia i w którym tygodniu, daty OM, porody i w którym tygodniu, czy cc czy sn. Naprawde fajna sprawa. Jak ktoś miał jakieś pytania, to mógł się bezpośrednio do jakiejś osoby skierować.

U mnie to pierwszy raz [emoji4]
 
reklama
Hahaha, no lepiej dmuchać na zimne! Jak ja zaszłam w ciążę, to moja siostra od razu swojemu synowi kupiła nowe łóżko a mi przywiozła jego stare. W piwnicy stoi wanienka, przewijak. Ciuszków to mam chyba z 5 worków po małym, i do tego moja Mama od razu w szal wpadła i zaczęła kupować. Nawet ocieplacz do rąk do wózka już mam od Niej [emoji23] Szumiś też gdzieś w kartonie jest... Narzeczony jest maniakiem sprzętów do grania i jakieś kolumny sam poskładal do domu za kupę pieniędzy, które tak grają, że aż rynny na zewnątrz całe wibruja . Moja pierwsza myśl była "No porąbało go, gdzie on tak będzie głośno muzyki słuchał przy małym dziecku". Ale nawet tego na głos nie powiedziałam, bo by powiedział, że to mnie chyba prędzej porąbało [emoji23]
Nie wierzę w zabobony, ale jeśli chodzi o ciążę to nigdy bym nie kupowała/gromadziła rzeczy dla dziecka tak wcześnie. Znajoma miała tak, że 3 ciąże poroniła. W tych trzech ciążach jak się dowiedziała zaczęła kupować różne rzeczy dla malucha. W czwartej ciąży postanowiła nic nie kupować przez całą ciążę, dopiero pod koniec i udało się, donosiła i urodziła.
Żeby nie było - są to takie same zabobony jak jedzenie słodkiego na dziewczynkę. Poronienie nie zależy od tego, czy przyszła mama kupiła body w 4 tygodniu czy nie. Był to zbieg okoliczności, a dziewczyna dopowiedziała sobie resztę. Ale to mi gdzieś utkwiło w pamięci i ja nie kupuję nic za wcześnie. Jak pisałaś pierwszy trymestr 50% szans.
 
Nie wierzę w zabobony, ale jeśli chodzi o ciążę to nigdy bym nie kupowała/gromadziła rzeczy dla dziecka tak wcześnie. Znajoma miała tak, że 3 ciąże poroniła. W tych trzech ciążach jak się dowiedziała zaczęła kupować różne rzeczy dla malucha. W czwartej ciąży postanowiła nic nie kupować przez całą ciążę, dopiero pod koniec i udało się, donosiła i urodziła.
Żeby nie było - są to takie same zabobony jak jedzenie słodkiego na dziewczynkę. Poronienie nie zależy od tego, czy przyszła mama kupiła body w 4 tygodniu czy nie. Był to zbieg okoliczności, a dziewczyna dopowiedziała sobie resztę. Ale to mi gdzieś utkwiło w pamięci i ja nie kupuję nic za wcześnie. Jak pisałaś pierwszy trymestr 50% szans.
Jak ktoś będzie spał spokojniej nie kupując wyprawki przed 35tc to czemu nie... spokój jak najbardziej wskazany. Ja zaczęłam kupować w 17tc po powrocie ze szpitala po silnym krwotoku. Byłam.spokojniejsza że w razie nagłego pobytu w szpitalu mam podstawowe rzeczy dla dzieci.
 
Jak ktoś będzie spał spokojniej nie kupując wyprawki przed 35tc to czemu nie... spokój jak najbardziej wskazany. Ja zaczęłam kupować w 17tc po powrocie ze szpitala po silnym krwotoku. Byłam.spokojniejsza że w razie nagłego pobytu w szpitalu mam podstawowe rzeczy dla dzieci.
Dlaczego zaraz przed 35... wtedy to już każda wszystko ma. Jednak 4 a 17 to różnica.
 
Nie wierzę w zabobony, ale jeśli chodzi o ciążę to nigdy bym nie kupowała/gromadziła rzeczy dla dziecka tak wcześnie. Znajoma miała tak, że 3 ciąże poroniła. W tych trzech ciążach jak się dowiedziała zaczęła kupować różne rzeczy dla malucha. W czwartej ciąży postanowiła nic nie kupować przez całą ciążę, dopiero pod koniec i udało się, donosiła i urodziła.
Żeby nie było - są to takie same zabobony jak jedzenie słodkiego na dziewczynkę. Poronienie nie zależy od tego, czy przyszła mama kupiła body w 4 tygodniu czy nie. Był to zbieg okoliczności, a dziewczyna dopowiedziała sobie resztę. Ale to mi gdzieś utkwiło w pamięci i ja nie kupuję nic za wcześnie. Jak pisałaś pierwszy trymestr 50% szans.
Ja też sceptycznie właśnie do tego podchodziłam. Od samego początku miałam słaby przyrost bety i się nieswojo czułam jak ktoś mi coś dawał, bo nie wiedziałam co będzie.
Zapomniałam dodać w poprzednim poście, że jak tym razem się uda to przynajmniej przez 3 pierwsze miesiące nie chcę ani niczego dostawać, ani tym bardziej sama kupować. Chociaż też nie wierzę w żadne zabobony.
Z resztą siostra dała mi już, co mogła. A moja mama (znając ją) sama pewnie się tak będzie bała, że mi już nic nie da, bo za każdym razem jak mi coś kupowała, to mówiła "Ja wiem, że to za wcześnie, ale nie mogłam się powstrzymać" [emoji23] Więc tym razem się musi udać!!
 
Ja też sceptycznie właśnie do tego podchodziłam. Od samego początku miałam słaby przyrost bety i się nieswojo czułam jak ktoś mi coś dawał, bo nie wiedziałam co będzie.
Zapomniałam dodać w poprzednim poście, że jak tym razem się uda to przynajmniej przez 3 pierwsze miesiące nie chcę ani niczego dostawać, ani tym bardziej sama kupować. Chociaż też nie wierzę w żadne zabobony.
Z resztą siostra dała mi już, co mogła. A moja mama (znając ją) sama pewnie się tak będzie bała, że mi już nic nie da, bo za każdym razem jak mi coś kupowała, to mówiła "Ja wiem, że to za wcześnie, ale nie mogłam się powstrzymać" [emoji23] Więc tym razem się musi udać!!
Popieram! Jest tyle miesiecy na kupowanie, to nie ucieknie.
Ktory masz dzien cyklu?
 
reklama
Jedna ciąża biochemiczna w marcu 2018. ( o jednej mi wiadomo). I teraz druga mam nadzieje ze tym razem się udało.
Właśnie. Dobry temat poruszyłaś. Czasami ciąża biochemiczna jest na zasadzie, że się okres spóźnił i żadna z nas mogła o tym nie wiedzieć nawet. Jedynie beta zrobiona w dobrym czasie może to potwierdzić.
 
Do góry