reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

U nas słońca nie ma ale jest -2 st. Polecam spacer my już wróciliśmy ale zmarzlam i się dotlenilam. Uwielbiam taką pogodę :)
Ja też się jakoś zmobilizowałam nawet wózek wyjęłam... I to chyba był błąd... laski padły mi po 30min...a nie lubię jak śpią w wózku... trudno.
U nas niby słonko Ale zimno coś w okolicy 0. Dobrze że zabraliśmy ciepłe czapki[emoji4]
 
reklama
Już po wizycie. Ale nabazgralyscie przez ten poranek!!! :) nadal chłopiec, lekarz powiedział ze na 200% nic sie nie zmieni xD przepływy, narządy w porządku. Dzisiaj 20+5 Maluch ma juz malo miejsca, ma podkurczone nozki - ulozony glowkowo, lekarz potwierdził, że jest baardzo ruchliwy, wazy 348g :) później opiszę w wątku polowkowym
 
Hej hej
Jestem już w domu po ponownym usg połówkowym:biggrin2: Przed wyjściem porozmawiałam sobie ładnie z synkiem i poprosiłam Go o współpracę :-D i kochany posłuchał mamusę :-D więc jest nadzieja, że dziecko będzie grzeczne i ułożone już zaraz po samym urodzeniu :-D:-D Wypiłam też sok z 2 pomarańczy i to pomogło :-) :) Dzisiaj bardzo ładnie było widać przełyk i cały układ pokarmowy :-) :) nawet widziałam jak Gabrielek pije :biggrin2: cudowne doświadczenie móc obserwować co robi Maleństwo :-) :) Ponownie dzisiaj lekarka zbadał wszystkie narządy , przepływy , zbadał łożysko i szyjkę :biggrin2: Wszystko jest w najlepszym porządku :-) :) Dzisiaj szyjka miała 5,1 cm więc jestem spokojna. Ruchy synka powinnam zacząć czuć w przeciągu 2-3 tygodni. Musiałam się jeszcze raz dokładnie dopytać lekarki o wagę i długów dziecka, bo wczoraj się mąż ze mną troszkę sprzeczał :-D ale oczywiście miałam rację :-D Mały ma prawie 22 cm i prawie 250g. Wszystko jest w normie. Lekarka nie kazała porównywać wymiarów dziecka z koleżankami , bo każda ciąża jest inna i każde dziecko przybiera i rośnie we własnym tempie. Ja przez cukrzycę i tak będę z pewnością mieć troszkę większe dziecko przy urodzeniu niż zdrowe kobiety.
Dziś Mały rozłożył nóżki i lekarka zrobiła specjalne zdjęcie dla tatusia na potwierdzenie męskości :-D
Jestem bardzo, ale to bardzo szczęśliwa, że z Maleństwem wszystko jest dobrze, że jest zdrowy. A nosek ma identyczny jak córcia :-D Oczywiście mąż widzi już 100% podobieństwo do siebie :-D więc już nic do opisu wyglądu nawet nie śmię dodawać :-D a że mąż jest przystojny to nawet nie będę się z Nim kłócić , że tym razem się myli :-D:-D
W weekend wyciągnę sobie dokumentację z ciąży z córcią i porównam wymiary maluszków na tym etapie :-) :) sama jestem ciekawa jak to wyglada :-) :)
Miłego dnia kochane :-) :)
 
Niestety ja mam straszne problemy z bólami głowy [emoji853] jest to ból bardzo przypominający migrene - głowa mi wtedy strasznie pulsuje. Potrafi mnie boleć co drugi dzień. Nie ma tygodnia bez bólu głowy.

Ja dziś się zapisałam na usg połówkowe. Więc 29.11 mam zwykłą wizytę kontrolną u mojej gin a 30.11 połówkowe w Invicie w Gdańsku. Pamiętam że któraś tutaj odradzała bodajże dr Puzio? Dlatego wybrałam dr Brzóskę, bo tych dwoje lekarzy poleciła moja gin jako bardzo dobrych specjalistów od usg. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ja byłam u dr Brzóska teraz w poniedziałek i jestem zadowolona. Opowiadała o wszystkim, co w danej chwili bada. Malutka nie chciała współpracować podczas badania, ale pani doktor była bardzo cierpliwa i czekała aż mała zmieni pozycje :)
 
nie obawiaj się, bierzesz już tylko te tabletki dla zdrowia psychicznego, one już nic nie dają, od około 18 tc twoje łożysko jest już super wykształcone i produkuje progesteron.
Z tego co rozmawiałam z gienkeologiem to faktycznie jak jest już w pełni wykształcone łożysko to pełni one swoją funkcje w 100%. Jednak progesteron podawany w późniejszych tygodniach ciąży chroni przed skracaniem się szyjki. Ja w 1 ciazy brałam Duphaston do 25.tc. Teraz biorę progesteron dopochwowo w dawce 100mg i nie spieszę się z jego odstawianiem. 12.12 mam kolejną wizytę u ginekologa to zapytam co myśli na ten temat (bo będzie to prawie 24.tc).
 
Jeszcze mialam Was pytac, jak umawialyscie sie do innego lekarza na badanie polowkowe to ono bylo przez brzuch ? Tam nie bedzie tego badania na samolocie tylko na usg jest szyjka sprawdzana prawda ? Nie wiem nawet czy mam o tym spojeniu tam mowic, czy czekac na wizyte u swojego lekarza.

Byla ktoras z Was na slasku u dr Rozmus-Warcholinskiej ?
Ja miałam dzisiaj i wczoraj badaną szyjkę przez usg brzuszne.
 
Jeszcze mialam Was pytac, jak umawialyscie sie do innego lekarza na badanie polowkowe to ono bylo przez brzuch ? Tam nie bedzie tego badania na samolocie tylko na usg jest szyjka sprawdzana prawda ? Nie wiem nawet czy mam o tym spojeniu tam mowic, czy czekac na wizyte u swojego lekarza.

Byla ktoras z Was na slasku u dr Rozmus-Warcholinskiej ?
Powinno być przez brzuch. Szyjka przez pochwe. Spojenie też się bada usg.
Ja swojemu od polowkowych płace i wszystko mówię co mnie boli itd. Zawsze mnie wysłucha i wszystko sprawdza.
 
reklama
Hej hej
Jestem już w domu po ponownym usg połówkowym:biggrin2: Przed wyjściem porozmawiałam sobie ładnie z synkiem i poprosiłam Go o współpracę :-D i kochany posłuchał mamusę :-D więc jest nadzieja, że dziecko będzie grzeczne i ułożone już zaraz po samym urodzeniu :-D:-D Wypiłam też sok z 2 pomarańczy i to pomogło :-) :) Dzisiaj bardzo ładnie było widać przełyk i cały układ pokarmowy :-) :) nawet widziałam jak Gabrielek pije :biggrin2: cudowne doświadczenie móc obserwować co robi Maleństwo :-) :) Ponownie dzisiaj lekarka zbadał wszystkie narządy , przepływy , zbadał łożysko i szyjkę :biggrin2: Wszystko jest w najlepszym porządku :-) :) Dzisiaj szyjka miała 5,1 cm więc jestem spokojna. Ruchy synka powinnam zacząć czuć w przeciągu 2-3 tygodni. Musiałam się jeszcze raz dokładnie dopytać lekarki o wagę i długów dziecka, bo wczoraj się mąż ze mną troszkę sprzeczał :-D ale oczywiście miałam rację :-D Mały ma prawie 22 cm i prawie 250g. Wszystko jest w normie. Lekarka nie kazała porównywać wymiarów dziecka z koleżankami , bo każda ciąża jest inna i każde dziecko przybiera i rośnie we własnym tempie. Ja przez cukrzycę i tak będę z pewnością mieć troszkę większe dziecko przy urodzeniu niż zdrowe kobiety.
Dziś Mały rozłożył nóżki i lekarka zrobiła specjalne zdjęcie dla tatusia na potwierdzenie męskości :-D
Jestem bardzo, ale to bardzo szczęśliwa, że z Maleństwem wszystko jest dobrze, że jest zdrowy. A nosek ma identyczny jak córcia :-D Oczywiście mąż widzi już 100% podobieństwo do siebie :-D więc już nic do opisu wyglądu nawet nie śmię dodawać :-D a że mąż jest przystojny to nawet nie będę się z Nim kłócić , że tym razem się myli :-D:-D
W weekend wyciągnę sobie dokumentację z ciąży z córcią i porównam wymiary maluszków na tym etapie :-) :) sama jestem ciekawa jak to wyglada :-) :)
Miłego dnia kochane :-) :)
Super że się tak wszystko pięknie układa ;)
A o "wymiarach" dziecka pisalysmy już dawno. Każde rozwija się w swoim tempie i nie ma co porównywać. Bo przy porodzie dzieci są różne a co najlepsze Ani waga Ani długość nie mają odbicia w przyszłości :) mój mąż i jego siostra urodzili się podobnie a teraz jest różnica na maksa. Wielki chłop i chudzina ;)
Ale robię tak jak Ty że tego młodego porównuje z pierwszym synem.
 
Do góry