reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

@Magdalenams może o mnie chodzi ;) wczoraj pisałam moja ma 4cm pierwszy raz zmierzona. a to zły wynik?
Moze i tak, mogłam pomylić bo tu się strony mnożą jak króliki ;)
4 cm to dobrze, 3,7 cm też jeszcze ok. Gorzej jak ma poniżej 3 na wczesnym etapie (moja w 31 tc miała ok 2.3 cm i musiałam iść do szpitala). Ale też może być tak ze szyjka 3 cm będzie tak dluga do terminu bo taka twoja uroda. Dlatego na następnej wizycie trzeba zmierzyć. Ogólnie pierwszy pomiar szyjki jest w połowie ciąży. @Biegi93 jest teraz w temacie i @MartynaXI więc powiedzą wam dokładnie :)
 
reklama
O matko jak ja uwielbiam grzane wino.. Nie wiedziałam że jest takie bezalkoholowe muszę gdzieś znaleźć. Co do wina bezalkoholowego to ja kupowałam takie w rosmannie na pewno 0% więc może to było jakieś inne.

Na tym tez z przodu było napisane 0%, a na etykiecie z tylu był dopisek max. 0.5% ;) jak na razie widziałam tylko jedno wino 0.0% w makro. Niby to 0.5% to jest naprawdę malutko, ale po co ryzykować...a grzaniec z piwa bezalkoholowego wyszedł całkiem dobry ;)
 
Ojaaa jak tu wytrzymać jeszcze niecały tydzień do wizyty! Ciekawa jestem ile mój Babelek wazy :) wizyte mam w 20+6 wiec bedzie juz duzy :D dzisiaj jestem nie do życia... Cały dzień leżę i czytam książkę. Po wczorajszym spokojnym brzuszku dziś znów po każdym jedzeniu czuje mocne ruchy, od razu jestem spokojniejsza :D
Ja dziś mam taki " spokojny brzuszek" panika już mnie ogarnia powoli, ale staram się zachować spokój i tłumaczę sobie że bejbik ma dużo miejsca a ja jestem plus size więc może ulokował się gdzieś dalej i po prostu nie czuje.
Głowa mnie dziś boli cały dzień, te pogody mnie wykańczają... A będąc u malutkiej na cmentarzu emocje mi się skropliły Ehhh, ogólnie staram się być silną babką żeby nie denerwować bejbika w brzuszku i naszego aniołka Ale czasem potrzebuje takiego dnia...
A co do wina to mam taką ochotę że masakra... jeszcze mój mąż jutro będzie zlewał własnej roboty winko, a zawsze robi przepyszne... no nic napije się za 2 lata [emoji23]
Ale muszę poszukać tych win o których piszecie, aż mi ślinka cieknie.
 
Ja myślę, że te 0,5 % to szkody na pewno nie zrobi. To nawet nie jest 1% zanim trafi do żołądka to juz nie bedzie po tym śladu hehe :)
 
oo, będę miała na uwadze jak będę w Ikei :)
swoją drogą zaczęłam się śmiać sama do siebie jakie my teraz obeznane jesteśmy w kwestii 'alkoholi bezalkoholowych' :D już kilka dziewczyn podrzucalo nowe pozycje. niedługo będziemy mogły opanować na pamięć gdzie i w jakim sklepie jest dany trunek :D

szyjka super :)

Szkoda ze wódki bezalkoholowej nie robią, bo ja bym jakiegoś drinka się napiła ;)
 
Ogólnie od powrotu ze szpitala brzuch mi wyskoczył bardzo mocno do przodu wiec liczę ze przełoży się to na wagę :)

Super ladny brzusio. Moj bardziej idzie na boki ;)
IMG_20181116_195221.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181116_195221.jpg
    IMG_20181116_195221.jpg
    874,7 KB · Wyświetleń: 372
Mama ginekolog uważa ze szyjka 2,5 to jeszcze w normie. To samo powiedział mój pierwszy prowadzący ginekolog. Ważne zeby nie spadała już poniżej 2,5 cm. U mnie była dziwna sytuacja bo 5 listopada dwa pomiary pokazały 2,5 cm za to po 5 dniach odpoczynku i luteiny szyjka pokazała 3,8 mierzona w linii prostej, a dokładnie po linii wychodziło ponad 4. Dlatego mój przypadek jest dość dziwny, tak czy siak ordynator stwierdził ze jest to dobra szyjka, pessar zakładamy asekuracyjnie i ze mam nie przesadzać z odpoczynkiem bo się w drzwi nie zmieszczę. Teraz to już nie będę miała mierzonej bo przy pessarze już się nie da zmierzyć ale wierze mu, obiecał ze bez problemu donoszę do terminu i tego się trzymam. Fakt taki ze się nie oszczędzałam jakoś niewiadomo jak w tym tygodniu wiec w pon zobaczymy jak sprawa się ma. Myśle ze 3,7 to jest bardzo dobra szyjka :)
 
reklama
My dopiero wróciliśmy do domu, bo jeszcze musiałam zaczepić z radości o galerię i coś kupić małemu :-):-):-)
Rozumiem, że wszystko dobrze? :)

Ja myślę, że te 0,5 % to szkody na pewno nie zrobi. To nawet nie jest 1% zanim trafi do żołądka to juz nie bedzie po tym śladu hehe :)
Dokładnie, więcej w kefirze jest ;)

Co do szyjki, to ja miałam pierwszy raz w życiu mierzoną teraz na połówkowych i powiedziała, że ładna, długa, zamknięta, 38mm, także jest na pewno ok. Zresztą nigdy nie miałam problemów z tym, a w żadnej ciąży się nie oszczędzałam.

@delicious Ty żyjesz? :p
 
Do góry