reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
No dobra czuje ;)
A jak zakładam spodenki to zgiąć się nie mogę bo mnie prawa strona nachrzania. Młody chyba częściej z prawej strony właśnie jest ale i pod brzuchem czuje.
Ja połówkowe mam w 21 tygodniu 26 listopada po powrocie z urlopu.
Brzuchol gigancik :) jeszcze tylko dwa loty w sobotę jeden 11 godzin drugi 2 i się oszczędzam ;)
Mam zastrzyki na lot.
 
hej kochana, następnym razem nie czekaj tylko poprostu wchodź. zazwyczaj w każdym labo na drzwiach jest naklejka że w ciąży masz pierwszeństwo. ja na początku też grzecznie czekałam np. na krzywa cukrowa 20 minut a przedemna było jeszcze 2 godziny siedzenia pod gabinetem.. Ale ostatnio jak trafilam na kolejkę to poprostu weszłam i jak ktoś się oburzył to grzecznie powiedziałam w czym rzecz. ja bez śniadania słabo funkcjonuje więc chyba bym zemdlala, w dodatku źle znoszę krew.

moje znajome też wchodzą odrazu.
raz się przelamiesz i będzie ok ;)
Dokladnie! Ja całą poprzednią ciążę siedzialam na korytarzu i czekalam po 2-3h w kolejce, a od stycznia tego roku weszlo rozporządzenie, zw kobity z brzuszkiem bez kolejki, to sie nie cykam i wchodze:)
 
Widze ze na przyszłą środę sporo wizyt:) ja sie właśnie dowiedzialam ze 21ego mam połówkowe:) teraz to mi sie zacznie dłużyć:p
 
Ja mam polowkowe w piątek 23.11
Kurcze dzisiaj moja dzidzia się tak ułożyła na pecherzu, że przed wyjściem po syna byłam w toalecie kilka razy a później po wyjściu z domu dalej miałam mega parcie i przy tym bolało nie ziemsko.. A po za tym zaczęłam delikatnie się rozciągac od kilku dni i czuję się dużo lepiej, pachwiny wieczorem ciągną dużo mniej i kręgosłup mniej boli, więc polecam :)
 
skoro od internisty to norma jest 'normalna' nie ciążowa. ehh trochę przykre że ginekolog Ci nie zlecił badań które powinnaś mieć zrobione. tak naprawdę Tsh jest jednym z szeregu badań (morfologia, mocz, HIV, HCV, różyczka, toxoplazmoza, grupa krwi z przeciwciałami) które powinnaś mieć zlecone już przy potwierdzeniu ciąży. potem tylko co wizytę morfologia + mocz jeśli wszystko jest ok. niestety nieleczona tarczyca często jest dość groźna w pierwszych tygodniach z tego co kojarzę.
ale to już za Tobą :)
teraz najważniejsze to iść i odrazu wziąć skierowanie do endo.
umów się szybko. pamiętaj że masz prawo aby do specjalisty przyjęli Cie w ten sam dzień a jeśli nie da rady - najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych od daty zgłoszenia. (na to jest ustawa)

grunt to wyregulować wyniki.

Wszystko co wymieniłeś wyżej mam badania. Morfologia robiona 2x. Mocz co wizytę. Nawet wymaz mi zrobił na bakterie. Tylko niestety hormonów ani razu nie zalecił :(
 
Ja już połówkowe umówiłam na 29.11 czwartek.
Mój maluch dzisiaj pierwszy raz się wcisnal w prawy bok a kopie aż miło :). Aż się boję bo pierworodny im większy był tym gorsze uczucie :rofl2:
 
reklama
U mnie polowkowe na 29.11, niby juz jedne mam za soba, ale bylo tak jak pisalam wiec mysle juz o tym kolejnym. Powiem Wam, ze chodze jak kaleka wszystko boli, krzyz, brzuch, spojenie. Pocieszam sie, ze zaczelam czuc lekkie ruchy i wymiotow juz brak. Czekam na piekne wiesc z waszych wizyt :)
 
Do góry