reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Hej hej, ja połówkowe tez dziś ale dosyć późno wieczorem. Tak sie denerwuje ze pół nocy nie spałam i kręciłam tylko z boku na bok..
Co do żelaza to u mnie w normie, morfo póki co badam raz na mies, teraz będę w tym tygodniu lub następnym, mam nadzieje ze bez zmian bedzie. Biore prenatal duo (w trakcie śniadania zawsze) i czuje po sobie ze tam sporo żelaza no ale ratuje sie kefirami bo inaczej by mnie te zaparcia wykończyły.
kochana, jak już wrócisz z badania, to czekamy na relacje na wątku wizyt polowkowych :)


Mialam cc, nie polecam, a hemoroidy i tak po porodzie mi wyszly :( Tez mam polowkowe za tydzien ;)

Dzidzi mi sie jakoś dziwnie ułożyło, chyba miednicowo i mam mniejszy brzuch niz wcześniej [emoji23] [emoji23]

super, a w jaki dzień masz? :) ja miałam mieć czwartek/piątek ale w piątek lekarz akurat widzę wziął wolne, a czwartek z kolei mężowi nie pasuje. więc idziemy w środę :)
 
reklama
A wiesz może czy TSH w takich normach jak podałaś 3.99 może coś złego oznaczać? Nigdy nie miałam problemów od strony hormonalnej. Natomiast pojawiły się problemy kardiologiczne.

ogólnie nie jestem lekarzem :) ale ja przy 2,690 dostałam euthyrox 25 + jod (teraz jod odstawilam bo mam w witaminach symvital mama taka sama ilość)
napewno dostaniesz skierowanie do endo, i będziesz pod stałą kontrola bo tarczyca może powodować szkody, ale nie powiem w jakim stopniu bo to już lekarz oceni.

a czy robiłaś tsh od początku ciąży i teraz dopiero podskoczylo?
+ja mam normy z diagnostyki, zależy od laboratorium ale pewnie podobnie :)
 
ogólnie nie jestem lekarzem :) ale ja przy 2,690 dostałam euthyrox 25 + jod (teraz jod odstawilam bo mam w witaminach symvital mama taka sama ilość)
napewno dostaniesz skierowanie do endo, i będziesz pod stałą kontrola bo tarczyca może powodować szkody, ale nie powiem w jakim stopniu bo to już lekarz oceni.

a czy robiłaś tsh od początku ciąży i teraz dopiero podskoczylo?
+ja mam normy z diagnostyki, zależy od laboratorium ale pewnie podobnie :)
Na tarczycę dal mi skierowanie lekarz rodzinny. Ginekolog nie. TSH robiłam w czerwcu i wynosiło 1,7. Też mam podane normy, ale nigdzie nie pisze czy to ciążowe czy nie ciążowe. Ale norma wg kartki jest 4,200
 
Na tarczycę dal mi skierowanie lekarz rodzinny. Ginekolog nie. TSH robiłam w czerwcu i wynosiło 1,7. Też mam podane normy, ale nigdzie nie pisze czy to ciążowe czy nie ciążowe. Ale norma wg kartki jest 4,200
Kartka się nie sugeruj bo ja przed ciążą miałam prawie 4 i stwierdzono niedoczynność. Później wyregulowana do ok 2 a na poczatku ciąży drastycznie spadło a następnie znowu skoczyło ale nie wiele. Chyba ok 2 musi być.
 
Na tarczycę dal mi skierowanie lekarz rodzinny. Ginekolog nie. TSH robiłam w czerwcu i wynosiło 1,7. Też mam podane normy, ale nigdzie nie pisze czy to ciążowe czy nie ciążowe. Ale norma wg kartki jest 4,200
W ciąży są inne normy, takie jak Sylwiakp Ci podała ale bez nerwów idź do lekarza, najpewniej dostaniesz leki i wszystko się unormuje :)
 
reklama
Na tarczycę dal mi skierowanie lekarz rodzinny. Ginekolog nie. TSH robiłam w czerwcu i wynosiło 1,7. Też mam podane normy, ale nigdzie nie pisze czy to ciążowe czy nie ciążowe. Ale norma wg kartki jest 4,200

skoro od internisty to norma jest 'normalna' nie ciążowa. ehh trochę przykre że ginekolog Ci nie zlecił badań które powinnaś mieć zrobione. tak naprawdę Tsh jest jednym z szeregu badań (morfologia, mocz, HIV, HCV, różyczka, toxoplazmoza, grupa krwi z przeciwciałami) które powinnaś mieć zlecone już przy potwierdzeniu ciąży. potem tylko co wizytę morfologia + mocz jeśli wszystko jest ok. niestety nieleczona tarczyca często jest dość groźna w pierwszych tygodniach z tego co kojarzę.
ale to już za Tobą :)
teraz najważniejsze to iść i odrazu wziąć skierowanie do endo.
umów się szybko. pamiętaj że masz prawo aby do specjalisty przyjęli Cie w ten sam dzień a jeśli nie da rady - najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych od daty zgłoszenia. (na to jest ustawa)

grunt to wyregulować wyniki.
 
Do góry