reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Mój akrobata jest wszędzie... czuje go pod pepkiem, z lewej strony i najmniej z prawej. Chyba Mu dobrze :D ostatnio spotkałam się z koleżanką z terminem na marca (jakoś 2 tyg wcześniej niż ja ma tp) i mówi że dopiero od tygodnia czuje czasami lekkie pukniecia. Z niedowierzaniem słuchała, że mój Gzub szaleje tak często w ciągu dnia. Aż się zastanowilam czy jestem normalna 0.o to moje pierwsze dziecko, więc dla mnie wszystko jest nowością :D
 
reklama
My byliśmy dzisiaj w odwiedzinach u maluszka 3 tygodniowego - urodziło się 2.800, teraz ma 3.200, no maleństwo urocze :) U znajomej to też pierwsza ciąża, ściana przednia i powiedziała że ruchy poczuła w 28 tygodniu dopiero, co jest zupełnie normalne, więc ja się nie nakręcam, że jeszcze nic nie czuję. :)
Niestety to są minusy forum. Nawet tutaj dziewczyny już w 13 tygodniu zaczynały mówić że czują, gdzie szanse na to są prawie zerowe, więc nie ma co się porównywać. Także do dziewczyn, które nie czują kopniaków- spokojnie, może ich nie być jeszcze 2 miesiące :D
 
Cześć dziewczyny, no ja pierwsze ruchy poczulam w 15 skonczonym tygodniu, ale to trzecia ciaza, lozysko na tylnej scianie i jestem bardzo szczupla, wiec wszystko temu sprzyjalo. A dzisiaj sie niepokoje, bo o ile przez ostatnie dni najczęściej czulam mlodego w polowie odleglosci miedzy blizna po cc a pepkiem, o tyle dzisiaj czuje go bardzo nisko, i te okolice nad blizna mi tak stwardnialy na kamien :( wzielam magnez i leze. Do tego.niektore ruchy przyznaje, ze sa dla mnie bolesne, boje sie.co.to bedzie w 3 trymestrze [emoji23] syn sie bedzie nad matka znecal [emoji23][emoji23]
 
@sky_84 pewnie dziewczyny Ci powiedzą jak to wyglądało u nich z ktg, ja niestety nie poradze, co kraj to obyczaj, mnie nie wysyłali na zadne, do dnia porodu nie byłam podłączana pod ktg.
To samo tyczy sie wspomnianego przez @Andzia08 testu potrójnego z krwi. Tutaj (triple screening) to poprostu Pappa, jeśli z jakiś przyczyn np późne wykrycie ciąży, kobieta nie zdąży zrobić tego badania do 14t wtedy można powtórzyć test właśnie na poczatku drugiego trymestru z tym ze jego skuteczność maleje do 75% a jednocześnie rośnie liczba fałszywych pozytywnych wyników.
 
Dobry wieczór [emoji4]
Kobietki a powiedzcie mi jak wyglądają u Was wyniki żelaza? Bo ja robię sobie wynik dodatkowo płatny Ferrytyny i mam straszny niedobór. Biorę Ferrum Lek ale póki co nie widzę efektu w wynikach. Teraz zaczęłam przyjmować go trochę inaczej i łączyć z Wit.c i zobaczę czy to coś da.
 
Biegi93 ja pessara nie czułam jak mi założyli. Miałam 2,5 cm od 5 miesiąca i dochodziłam do pracy do 8 miesiąca :)

Pozdrawiam was z Karaibów :)

Czujecie ruchy? Ja bardzo słabo i to ciężko mi rozróżnić czy to jelita czy młody.
Teraz na wakacjach to wogole mam schize że przestałam czuć.

Chyba się wyluzowalam po prostu :)
Hej! Zazdro tych Karaibów :)

A co do ruchów. Czuje wyraźnie. Nawet teraz [emoji14]
 
dzięki kochana :)
aktualnie jestem na wpoółleżąco oparta o poduche ale czuję przy wdechu to klucie, parę razy mi dech zaparło ehh..
jeśli to faktycznie przez to że macica rośnie to nie spodziewałam się aż takiego bólu..
z drugiej strony mówi się że jak boli to rośnie ;) tylko klucie mnie zmyliło.. no i opcja ze tylko po lewej stronie.
U mnie tez tak często zakłuje.. I też lewa strona
 
Ja po wizycie na NFZ jestem mile zaskoczona, dostałam cała rozpiskę badań i wizyt do końca ciąży, lekarka jest młodziutka ale bardzo sympatyczna. Jedyny minus to brak usg w gabinecie, a w rozpisce są tylko te trzy najważniejsze :/ ale może jakoś wytrzymam [emoji23] zawsze mogę podejść prywatnie do tej drugiej lekarki. Za to od 35 tc mam rozpisane ktg co tydzień, tak jest zawsze? Bo nie pamietam żeby moje koleżanki chodziły przez ponad miesiąc na ktg.
Ja nie chodziłam w poprzedniej ciąży
 
Ja nie miałam ktg w poprzednich ciążach. Pierwsza było dawno i byłam młoda i nieswiadoma a druga skończyła się zanim by się należało takie ktg. Za to przez ostatni tydzień ciąży jak leżała.w szpitalu ktg miałam 3 razy dziennie...
Co do ruchów to czuje od 16tc łożysko mam na przedniej ścianie więc dość późno. Ale od wczoraj bobo szaleje już na całego i tego nie da się z niczym pomylić. Teraz mam 18+5.
 
reklama
Dzień dobry mamusie kto dzisiaj wizytuje?? Zaczyna się ekscytujący okres polowkowych :)
Ja prowadziłam pierwsza ciążę też prywatnie i ktg miałam dopiero w szpitalu dzień przed porodem.
 
Do góry