reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

ja zazwyczaj z lewej stronie między koscia biodrowa a pepkiem, z prawej też ale rzadziej. a czasem jest taka impreza że czuję pośrodku brzucha jak chodzi od lewej do prawej :)
 
reklama
Ja nic nie czuje. Żadnych ruchów, muśnięć. Czasem mnie tylko coś zaboli z jednej bądź drugiej strony. No ale teraz mam 17tc i łożysko na przedniej ścianie także chyba jeszcze co do czucia ruchów.
Jutro ide oddać krew do testu potrójnego (bhcg, afp i wolny estriol). Też robiłyście? Rozmawiałam z koleżankami co robiły połówkowe prywatnie to nie robiły badań krwi przed połówkowymi a mi lekarz dał. Dodam, że 1 prenatalne wyszło dobrze, pappa i bhcg dobre wyniki. Więc to chyba profilaktycznie albo wymóg Unii Europejskiej bo to z ich funduszu idę tak jak na 1 prenatalne.
 
Ja nic nie czuje. Żadnych ruchów, muśnięć. Czasem mnie tylko coś zaboli z jednej bądź drugiej strony. No ale teraz mam 17tc i łożysko na przedniej ścianie także chyba jeszcze co do czucia ruchów.
Jutro ide oddać krew do testu potrójnego (bhcg, afp i wolny estriol). Też robiłyście? Rozmawiałam z koleżankami co robiły połówkowe prywatnie to nie robiły badań krwi przed połówkowymi a mi lekarz dał. Dodam, że 1 prenatalne wyszło dobrze, pappa i bhcg dobre wyniki. Więc to chyba profilaktycznie albo wymóg Unii Europejskiej bo to z ich funduszu idę tak jak na 1 prenatalne.

Ja mam na przedniej, i jest to moja pierwsza ciąża, poczułam dokładnie w skończonym 18 tc :) i czuję już od tygodnia dzień w dzień, ale u mnie nie było tej oslawionej rybki, motyla, ani puknięć czy bąbelków.
jak leżę lub rzadziej siedzę to czuję poprostu jak jakiś mały psotnik mi się przemieszcza i rusza pod brzuchem :)

co do testu - nic nie robiłam. ani w usg I trymestru ani teraz na polowkowe :)
wiek + historia + usg wykazały małe prawdopodobienstwo i lekarz prywatny sam powiedział że nie ma sensu.

wydaje mi się że jak robiłaś i było ok to nie ma co. robiłaś pappa na fundusz?? spełniałaś jakieś warunki, wiek?
 
Ja nic nie czuje. Żadnych ruchów, muśnięć. Czasem mnie tylko coś zaboli z jednej bądź drugiej strony. No ale teraz mam 17tc i łożysko na przedniej ścianie także chyba jeszcze co do czucia ruchów.
Jutro ide oddać krew do testu potrójnego (bhcg, afp i wolny estriol). Też robiłyście? Rozmawiałam z koleżankami co robiły połówkowe prywatnie to nie robiły badań krwi przed połówkowymi a mi lekarz dał. Dodam, że 1 prenatalne wyszło dobrze, pappa i bhcg dobre wyniki. Więc to chyba profilaktycznie albo wymóg Unii Europejskiej bo to z ich funduszu idę tak jak na 1 prenatalne.
Ja jestem w drugiej ciąży, mam łożysko na tylnej ścianie a ruchy poczułam dopiero w 17 tc ale za to konkretnie od razu tak ze mąż poczuł. Spokojnie poczekaj na ruchy bo wbrew pozorom tylko ułamek ciężarnych czuje je wcześniej.
Badań z krwi nie robiłam.
 
ja z kolei wczoraj rano miałam bolące gardło, ale przeszło mi popołudniu. a dziś w nocy obudziłam się z mega podraznionym gardłem i bolacymi (swedzacymi) uszami..
i tak cały dzień, miałam chwilę że temperatura się podniosła, ale przeszła. i cały dzień jestem do tyłu, czuję się przybita.. ta piękna jesień hehe :)
 
Ja nic nie czuje. Żadnych ruchów, muśnięć. Czasem mnie tylko coś zaboli z jednej bądź drugiej strony. No ale teraz mam 17tc i łożysko na przedniej ścianie także chyba jeszcze co do czucia ruchów.
Jutro ide oddać krew do testu potrójnego (bhcg, afp i wolny estriol). Też robiłyście? Rozmawiałam z koleżankami co robiły połówkowe prywatnie to nie robiły badań krwi przed połówkowymi a mi lekarz dał. Dodam, że 1 prenatalne wyszło dobrze, pappa i bhcg dobre wyniki. Więc to chyba profilaktycznie albo wymóg Unii Europejskiej bo to z ich funduszu idę tak jak na 1 prenatalne.

To może być związane z programem unijnym, generalnie czytałam ze za granica robi się badania z krwi również przed II usg. U nas to chyba nie jest popularne. Ale gdyby to na mnie trafiło to pewnie bym skorzystała :)
 
Ja mam na przedniej, i jest to moja pierwsza ciąża, poczułam dokładnie w skończonym 18 tc :) i czuję już od tygodnia dzień w dzień, ale u mnie nie było tej oslawionej rybki, motyla, ani puknięć czy bąbelków.
jak leżę lub rzadziej siedzę to czuję poprostu jak jakiś mały psotnik mi się przemieszcza i rusza pod brzuchem :)

co do testu - nic nie robiłam. ani w usg I trymestru ani teraz na polowkowe :)
wiek + historia + usg wykazały małe prawdopodobienstwo i lekarz prywatny sam powiedział że nie ma sensu.

wydaje mi się że jak robiłaś i było ok to nie ma co. robiłaś pappa na fundusz?? spełniałaś jakieś warunki, wiek?
Pappe robila z unii to było w pakiecie z pierwszym badaniem prenatalnym. Ale już znalazłam na stronie poradni że w ramach pakietu z unii robią prenatalne pierwsze + pappe i bhcg i prenatalne drugie (połówkowe) + test potrójny. Więc po prostu narzucone przez unię. To jest program skierowany dla kobiet ze Śląska. Gdyby nie to, to musiałabym iść prywatnie, bo nie mam żadnych wskazań.
Mam nadzieje że w końcu poczuje, że to to :)
 
Ja po wizycie na NFZ jestem mile zaskoczona, dostałam cała rozpiskę badań i wizyt do końca ciąży, lekarka jest młodziutka ale bardzo sympatyczna. Jedyny minus to brak usg w gabinecie, a w rozpisce są tylko te trzy najważniejsze :/ ale może jakoś wytrzymam [emoji23] zawsze mogę podejść prywatnie do tej drugiej lekarki. Za to od 35 tc mam rozpisane ktg co tydzień, tak jest zawsze? Bo nie pamietam żeby moje koleżanki chodziły przez ponad miesiąc na ktg.
 
reklama
Mi raz się chyba małe wyprostowało bo w jednym momencie poczułam koło pępka i buidra.
A macie tak że jak się potlucze w brzuchu to czujecie taki lekki ból albo dyskomfort podobny do miesiączki ale leciutki i bez konkretnego umiejscowienia?
 
Do góry