reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Jakaś bezsenność mnie złapała...

Dzisiaj miałam wizytę i wszystko ok :) za tydzień połówkowe.

Ja w przeciwieństwie do innych mam na forum nie spędzam z synem każdej chwili, nie bawię się z nim długo, uczę go samodzielności bo boję się że jak się do mnie przyzwyczai to później z maluszkiem będzie zazdrosny i będzie na mnie ciągle wisiał. Jest jeszcze mały ale tłumaczę mu że mama musi odpocząć, musi zrobić obiad czy uprasowac. Dużo teraz robi mój mąż jak jest w domu. Spędzam z nim czas ale daję mu więcej swobody a nie tylko zabawa z mamą. Mam nadzieję ze po urodzeniu małego starszy będzie więcej rozumiał z nowej sytuacji.
Wszystko da się pogodzić. Ja podobnie jak @delicious, spędzałam mnóstwo czasu z synem. Karmiłam piersią, więc na początku wychodziłam z nim tylko przed blok pograć w piłkę. Nauczyłam się wszystko robić karmiąc. Usypiałam na drzemkę starszaka, to karmiłam. Karmiłam i czytałam książki, nawet piłkę kopałam :D A czym córka była starsza to większość czasu spędzaliśmy we troje. Nigdy u mnie nie było zazdrości. Teraz jedno ma 3, drugie 2 lata i świata poza sobą nie widzą. Syn wraca z przedszkola to tylko Misia i Misia. W przedszkolu panie też mówią, że chyba mają super więź, bo ciągle jest tylko Misia to, Misia tamto.
To córka dalej śpi z nami i jest mega tulaska. Teraz kupiliśmy łóżko piętrowe, ma na dniach przyjść i nie wiem czy da się przekonać do spania bez mamy :p

Chyba większość z nas tak ma. Bo i ja się szybko męczę. Ale nie ma co się dziwić, przecież nasze serca biją za dwoje, organizm musi sobie jakoś z tym radzić,a nam pozostaje gorliwie to znosić ;)
Ja np codziennie musze się w ciągu dnia zdrzemnac z godzinę albo i dwie. No nie ma zmiłuj się, łamie mnie strasznie i siup na kanapę.
Dzisiaj zrobiłam sobie dłuższy spacer i to był błąd. Zsapalam się jak staruszka:/.
Chodzić to ja mogę i parę kilometrów. Jedynie stać nie mogę, bo od razu odlot. Dobrze Ci, że się możesz zdrzemnąć kiedy chcesz :)

Ja też jestem ciekawa jak to będzie jak pojawi się drugie, pewnie wszystko sobie zorganizujemy ale jest taka niepewność. Mój synek należy do rozrabiakow więc mam nadzieję że córeczka będzie grzeczniejsza :)

Liczba czekamy na wieści z wizyty :)

Kobietki która chętna na moderatorke?
Dalej miej nadzieję, że będzie grzeczniejsza :D

Nienawidzę grzybów :D

Dziewczyny, tak a propos obcasów, dziś mi ginekolog zwrócił uwagę żeby już zrezygnować, a w szczególności z takich twardych, pukających obcasów. Powodują one wstrząsy przy każdym kroku, co może prowadzić do odklejenia łożyska, do porodu przedwczesnego.
To ja znowu nie umiem na obcasach, tyko na Śluby zakładam i się męczę, więc szybko zmieniam.

@Heda dr jacobs ma skład "wysokiej jakości olej słonecznikowy (95%), cholekalcyferol (witamina D3), przeciwutleniacz: tokoferol (naturalna witamina E)" na gemini kupuję.
 
reklama
Mówicie że macie późno połówkowe...
To ja chyba zamknę wszystkie wizyty,bo mam dopiero w 22tc - 19 grudnia :D . Także jeszcze, jeszcze ;).
Gratuluję wszystkim dobrych wiadomości i udanych wizyt. Tak tu produkujecie że jak wejdę raz na jakiś czas to nie nadążam.
Ale fajnie Was poczytac :)
 
Dopadl mnie strach przed badaniem, snily sie głupoty. Do 14 trzeba wytrwac. Ciekawe czy polowkowe trwa dluzej niz to pierwsze prenatalne
 
Jakaś bezsenność mnie złapała...

Dzisiaj miałam wizytę i wszystko ok :) za tydzień połówkowe.

Wszystko da się pogodzić. Ja podobnie jak @delicious, spędzałam mnóstwo czasu z synem. Karmiłam piersią, więc na początku wychodziłam z nim tylko przed blok pograć w piłkę. Nauczyłam się wszystko robić karmiąc. Usypiałam na drzemkę starszaka, to karmiłam. Karmiłam i czytałam książki, nawet piłkę kopałam :D A czym córka była starsza to większość czasu spędzaliśmy we troje. Nigdy u mnie nie było zazdrości. Teraz jedno ma 3, drugie 2 lata i świata poza sobą nie widzą. Syn wraca z przedszkola to tylko Misia i Misia. W przedszkolu panie też mówią, że chyba mają super więź, bo ciągle jest tylko Misia to, Misia tamto.
To córka dalej śpi z nami i jest mega tulaska. Teraz kupiliśmy łóżko piętrowe, ma na dniach przyjść i nie wiem czy da się przekonać do spania bez mamy [emoji14]

Chodzić to ja mogę i parę kilometrów. Jedynie stać nie mogę, bo od razu odlot. Dobrze Ci, że się możesz zdrzemnąć kiedy chcesz :)

Dalej miej nadzieję, że będzie grzeczniejsza :D

Nienawidzę grzybów :D

To ja znowu nie umiem na obcasach, tyko na Śluby zakładam i się męczę, więc szybko zmieniam.

@Heda dr jacobs ma skład "wysokiej jakości olej słonecznikowy (95%), cholekalcyferol (witamina D3), przeciwutleniacz: tokoferol (naturalna witamina E)" na gemini kupuję.
Mam nadzieję że i mi uda się tak fajnie pogodzić wychowywanie drugiego dzidziusia przy moim starszaku. Staś też jest bardzo mamusiowy uczę go zasypiac w swoim łóżeczku siedząc obok ale nie minął dwie godziny i już przychodzi do nas. Kiedy synek u Ciebie zaczął spać samodzielnie?

@liczba kciuki za polowkowe, myślę że to badanie powinno trwać podobnie jak prenatalne.
Za resztę wizytujacych mamusie również!
 
Hej mamuśki:)
Mam pytanie, umknęła mi informacja i nie mogę jej na necie znaleźć. Chciałabym iść na USG 3d/4d i gdzieś na początku ciąży wyczytałam że warto iść w takim i takim tygodniu bo u dzidziusia widać już indywidualne cechy postury ciała, rysy twarzy, jest już tak wykształcone że widać jak będzie wygladac:) czy któraś z was wie który to tydzień?;p
 
Hej mamuśki:)
Mam pytanie, umknęła mi informacja i nie mogę jej na necie znaleźć. Chciałabym iść na USG 3d/4d i gdzieś na początku ciąży wyczytałam że warto iść w takim i takim tygodniu bo u dzidziusia widać już indywidualne cechy postury ciała, rysy twarzy, jest już tak wykształcone że widać jak będzie wygladac:) czy któraś z was wie który to tydzień?;p

Pojde w 23. Jestem ciekawa jak bedzie dziecko wygladalo wtedy, czy juz bedzie ladnie widać np buzie
 
reklama
Mówicie że macie późno połówkowe...
To ja chyba zamknę wszystkie wizyty,bo mam dopiero w 22tc - 19 grudnia :D . Także jeszcze, jeszcze ;).
Gratuluję wszystkim dobrych wiadomości i udanych wizyt. Tak tu produkujecie że jak wejdę raz na jakiś czas to nie nadążam.
Ale fajnie Was poczytac :)
Ja ide za tydzien w piatek i to u mnie bedzie skonczone 21, a zaczęte 22. Wedlug USG z I trym. skonczone 22 tyg. , zaczete 23. Takze tez jestem na koncowce terminu na polowkowe :D
 
Do góry