reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

No to u mnie poprawa narazie ale nie chce zapeszać, dzisiaj mieliśmy długo spacer było super młody się wybawił bo w domu wiadomo nuda [emoji28] teraz już śpi więc chwilą dla mamy [emoji1]

Zazdroszczę że tak macie blisko do polowkowych ha dopiero 05.12 [emoji16]
 
reklama
Ostatnio oglądałam jakis program w tv o witaminach, suplach itp i powiedzieli że witamine D mozna czerpac z suszonych grzybow, ale muszę być suszone na naturalnym słońcu. Takie dodane do posilku, jajecznicy itp niby dostarczają odpowiednią ilość. Ktoś coś podobnego może slyszal?
Pierwsze słyszę... ciekawa opcja. Trzeba poszukać informacji o tym.
 
Pierwsze słyszę... ciekawa opcja. Trzeba poszukać informacji o tym.
Moja mama zawsze suszyla grzyby na słońcu na balkonie. Dostaje co roku w papierowych torebkach duża ilość i w sumie często je używam. Rok temu miałam badany poziom witaminy D i był w normie, bardzo szybko się opalam na brązowo i opalenizna trzyma mi delikatnie prawie do kolejnych wakacji. Spody stop, rak mam zawsze mocno zabarwione na rozowo/pomarańczowo lekarz mówił że to duża ilość karotenu i właśnie witaminy D. Przed ciąża jak ćwiczyłam na silowni, codziennie jadłam sporą ilość jajek, w zoltkach też jest Sporo witaminy D. Także to chyba jedyna witamina której mi nie brakuje :D
 
Dziewczyny, tak a propos obcasów, dziś mi ginekolog zwrócił uwagę żeby już zrezygnować, a w szczególności z takich twardych, pukających obcasów. Powodują one wstrząsy przy każdym kroku, co może prowadzić do odklejenia łożyska, do porodu przedwczesnego.
 
Dziewczyny, tak a propos obcasów, dziś mi ginekolog zwrócił uwagę żeby już zrezygnować, a w szczególności z takich twardych, pukających obcasów. Powodują one wstrząsy przy każdym kroku, co może prowadzić do odklejenia łożyska, do porodu przedwczesnego.
Ja chodziłam w każdej ciąży do końca, nic mi się nie odkleiło ;).
 
Dziewczyny mam pytanie. Dziś okazało się że mamy z M ryzyko konfliktu serologiczny.ja mam 0 rh- M. ab rh + M właśnie odebrał wyniki badań krwi. Może któraś z Was podpowie co powinnam.zroboc w tej sytuacji, jakieś badania na Ci to? Czy już od reki kontaktować się z lekarzem, wizytę mam dopiero za 3 tygodnie A też nie chce wyjsc na panikare :)
 
Zazdroszczę że tak macie blisko do polowkowych ha dopiero 05.12 [emoji16][/QUOTE]

u mnie połówkowe dopiero 10 albo 13 grudzień a jak bym to chciała przyspieszyć :)
 
Dziewczyny mam pytanie. Dziś okazało się że mamy z M ryzyko konfliktu serologiczny.ja mam 0 rh- M. ab rh + M właśnie odebrał wyniki badań krwi. Może któraś z Was podpowie co powinnam.zroboc w tej sytuacji, jakieś badania na Ci to? Czy już od reki kontaktować się z lekarzem, wizytę mam dopiero za 3 tygodnie A też nie chce wyjsc na panikare :)
A to nie jest zagrożenie dopiero przy porodzie? Poczytaj w necie i spokojnie poczekaj na wizytę :) lekarz Cię poprowadzi.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie. Dziś okazało się że mamy z M ryzyko konfliktu serologiczny.ja mam 0 rh- M. ab rh + M właśnie odebrał wyniki badań krwi. Może któraś z Was podpowie co powinnam.zroboc w tej sytuacji, jakieś badania na Ci to? Czy już od reki kontaktować się z lekarzem, wizytę mam dopiero za 3 tygodnie A też nie chce wyjsc na panikare :)

Tez mamy konflikt. W pierwszej ciazy to nie jest grozne, powinnas dostac zastrzyk w 28tc, a pozniej po porodzie immunoglobuliny, zeby w kolejnej ciazy bylo wszystko ok. Lekarz Ci wyjasni.
 
Do góry