reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Dopadl mnie strach przed badaniem, snily sie głupoty. Do 14 trzeba wytrwac. Ciekawe czy polowkowe trwa dluzej niz to pierwsze prenatalne
Trzymam kciuki! Będzie dobrze :)

Ja mam jutro zwykłą wizytę nfz i ciekawi mnie czy co miesiąc dostajecie skierowanie na krew i mocz? i czy ktoś chodzi tak jak ja na nfz i prywatnie? Niestety nie mam zaufania do lekarza w przychodni a innego "lepszego" nie ma.
 
reklama
Trzymam kciuki! Będzie dobrze :)

Ja mam jutro zwykłą wizytę nfz i ciekawi mnie czy co miesiąc dostajecie skierowanie na krew i mocz? i czy ktoś chodzi tak jak ja na nfz i prywatnie? Niestety nie mam zaufania do lekarza w przychodni a innego "lepszego" nie ma.
Ja jeżeli wyniki z krwi są ok to mam je zlecane co drugi miesiąc, mocz mam co miesiąc, chodzę prywatnie
 
Trzymam kciuki! Będzie dobrze :)

Ja mam jutro zwykłą wizytę nfz i ciekawi mnie czy co miesiąc dostajecie skierowanie na krew i mocz? i czy ktoś chodzi tak jak ja na nfz i prywatnie? Niestety nie mam zaufania do lekarza w przychodni a innego "lepszego" nie ma.
Jestem w 17/18tygodniu. Na krew miałam dwa razy około 9 tygodnia cały zestaw i 15 tygodnia tylko morfologia. Mocz za każdym razem. Ostatnio miałam robiony wymaz na bakterie.. i o dziwo nie dostałam skierowania. Za to poszłam do lekarza rodzinnego i kobieta za głowę się złapała że za mało badań.. wysłała mnie na hormony, sód, potas, d3, d4, żelazo i już więcej nie pamiętam co bo strasznie dużo było. Prywatnie chodzę tylko patrzeć co z bobasem bo USG na NFZ miałam tylko 2 razy.
 
Ja jeżeli wyniki z krwi są ok to mam je zlecane co drugi miesiąc, mocz mam co miesiąc, chodzę prywatnie
Jestem w 17/18tygodniu. Na krew miałam dwa razy około 9 tygodnia cały zestaw i 15 tygodnia tylko morfologia. Mocz za każdym razem. Ostatnio miałam robiony wymaz na bakterie.. i o dziwo nie dostałam skierowania. Za to poszłam do lekarza rodzinnego i kobieta za głowę się złapała że za mało badań.. wysłała mnie na hormony, sód, potas, d3, d4, żelazo i już więcej nie pamiętam co bo strasznie dużo było. Prywatnie chodzę tylko patrzeć co z bobasem bo USG na NFZ miałam tylko 2 razy.
To ja miałam tylko raz na początku ciąży. Ciekawe czy da mi jutro jakieś skierowanie bo tak biednie u mnie z tymi wynikami jak widzę, ile czego macie porobione.
A na cytomegalie dostałyście skierowanie bo ten mój na nfz stwierdził, że później mi da. Ja nie wiem dlaczego ma taki problem. Tak samo z toxo i na hiv musiałam się upomnieć chociaż wiedziałam, że mam wyniki ok bo przed ciążą sama robiłam.
 
Jestem w 17/18tygodniu. Na krew miałam dwa razy około 9 tygodnia cały zestaw i 15 tygodnia tylko morfologia. Mocz za każdym razem. Ostatnio miałam robiony wymaz na bakterie.. i o dziwo nie dostałam skierowania. Za to poszłam do lekarza rodzinnego i kobieta za głowę się złapała że za mało badań.. wysłała mnie na hormony, sód, potas, d3, d4, żelazo i już więcej nie pamiętam co bo strasznie dużo było. Prywatnie chodzę tylko patrzeć co z bobasem bo USG na NFZ miałam tylko 2 razy.
No to ładnie bo ja miałam raz badanie krwi i moczu po 9 tyg i tyle. Jestem już w 18 tc a następna wizyta na koniec listopada. Muszę się upomnieć żeby mi dawał skierowania częściej :mad:
 
Ja miałam mocz i morfologię dwa razy do tej pory. Pierwszy raz ok 8 tygodnia (wtedy również miałam toksoplazmoze, różyczkę, HIV,hcv i glukoze na czczo) i teraz w 17 tygodniu morfologia i mocz. Rozmiawiałam z koleżanką które rodziła w czerwcu i ona badała mocz co miesiąc także może powinnyśmy mieć cześciej. Na cytomegalie nie dostałam skierowania bo ponoć nie jest to w standardzie i mogę zrobić ale odpłatnie.
 
To ja miałam tylko raz na początku ciąży. Ciekawe czy da mi jutro jakieś skierowanie bo tak biednie u mnie z tymi wynikami jak widzę, ile czego macie porobione.
A na cytomegalie dostałyście skierowanie bo ten mój na nfz stwierdził, że później mi da. Ja nie wiem dlaczego ma taki problem. Tak samo z toxo i na hiv musiałam się upomnieć chociaż wiedziałam, że mam wyniki ok bo przed ciążą sama robiłam.
Wejdź sobie na stronę NFZ tam są zaznaczone poszczególne tygodnie ciąży i jakie badania. Jeżeli chodzi o wyniki nie mam co narzekać na NFZ, bo nakładaja się ze standardem. Za to USG 2x i trwa 2 minuty w milczeniu i nigdy nic nie pokazał ani nie dał nacieszyć się chwilą.. jedyne co to zawsze jedną fotka, skierowania i papa. Wizyta co 3 lub 4 tygodnie. Na cytomegalia nie miałam i nie wyczytałam żeby obejmowało NFZ.
A rodzinna zawsze miałam dociekliwa poszłam do niej, bo tętno wynosi na ogół 100 a jak wejdę na piętro to ledwo żyje i zupie, zadyszka i kręcenie w głowie i czasem nie mogę złapać oddechu i dała zestaw badań na krew i do kardiologa wysłała i zapowiedziała żebym do niej przychodziła raz w miesiącu, to będzie kontrolować wszystko razem z ginekologiem bo dla niej robi niekompletne badania :p
 
Ja chodze na NFZ w Hiszpanii, USG raz w 13t czekam na kolejne juz połówkowe, krew raz w 10t cały komplet, mocz raz w 17t na bakterie itd. Wiec u mnie nie ma tego dużo ale jestem spokojna, narazie wszystko idzie gładko łącznie z ciśnieniem, po polowkowym sie okaże czy dziecko rośnie prawidłowo czy bliżej niższej normy, wtedy mogą sie zacząć problemy wiec nie chce póki co sie denerwowac:)
 
ja jestem w trakcie 19 tyg, miałam na pierwszej wizycie w 7 tyg skierowanie na mocz i zestaw krwi - morfologia, HIV, HCV, VDRL, grupa krwi z oznaczeniem przeciwciał, różyczka, toxo, tsh, glukoza.
no i USG piersi.

w 10 tyg dostałam skierowanie na krzywa cukrowa.

w 16 tyg morfologia i mocz

i na wizytę 15.11 również mocz i morfologia

+skierowania do endo i do diabetologa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
To jest dziwne według mnie, że jedni dostają np. od razu zestaw skierowań, a inni raz i to muszą jeszcze się dopominać. A podobno jeden kraj i jeden system.
Dlatego nie mam zaufania do lekarzy niestety :(
 
Do góry