reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2017

To raczej nie na NFZ??

Nie, chodzę prywatnie. Do NFZ po poprzedniej ciąży nie mam zdrowia ani cierpliwości ;)


c55fdqk3yilcol2q.png
 
reklama
a ja się zastanawiam nad tym USG, trochę szkoda kasy. Podobno jeśli w najbliższej rodzinie była choroba genetyczna to można dostać skierowanie...może spróbuję
 
Ja mam za 2,5 tygodnia samo usg w gabinecie mojego gina. Tak jak w poprzedniej ciąży. Lekarz zmierzy przeziernosc karkowa, sprawdzi czy wszystko jest.
 
Co do nfz.. Ja mialam juz takie przeboje, ze stracilam zaufanie... A po tym jak na pierwsza wizyte poszlam na NFZ i lekarz totalnie mnie zlał twierdząc ze nie będzie odpowiadał na moje pytania bo za wczesna ciąża i on nie sie co z nia wgle bedzie... Pomijajac ze zle mi wyliczył ciążę o 3 tygodnie xD poszlam prywatnie. Pierwsza wizyta trwała dlugo. Nie musiałam pytac, sama wszystko tłumaczyła, wyjaśniała, pokazywala.. Tlumaczyla jalie badania kiedy i na czym polegaja i czy warto czy nie... Kobieta ol 50tki, powiedziala ze komfort psychiczny,matki nawajazniejszy wiec bedziemy sie spotykaly srednio co 7-10dni, w 2 trymestrze nie ma takiej potrzeny to juz co 2-3 tyg ale jesli bede chciala czesciej zaprasza... I uwaga, nie jest na kase.. 1 wizyta kosztowala mnie 200zl, aaale sama zaproponowala zeby korzystniej dla mnie bedzie wykupienie pakietu za 100zl miesiecznie, a badania ktore sa platne dala mi numer do kliniki gdzie przyjmuje na nfz raz w tygodniu i tam bedzie mi dawala skierowania na nfz.. Rozmawiala jak bedzie dziecko sie rozwijalo,.co moze wystapic i dlaczego... Co jesc na co uwazac i dlaczego... Tyle tego było, ze trudno bylo mi zapamietac. No petarda... Od razu zrezygnowałam z tego na NFZ. Uznałam ze 100zl na miesiac to nie kupie sobie piwka czy torebki a dla spokoju i zdrowia przeznaczę te 100zl. I jeszcze najnowszy sprzet, czyściutko komfortowo...

Co do badan, owszem powiedziała wlasnie ze nie trzeba, w rodzinie nie bylo chorób genetycznych, ale my podjęliśmy decyzję ze chcemy wiedzieć. Nastawimy sie psychicznie bo to jednak nigdy nie wiadomo. 250 zl.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
reklama
manki3 - jest mi strasznie przykro...nie wiem co napisać...tak wiele już z naszego grona jest Aniołków, i za każdym razem sobie powtarzam, że to na pewno ostatni...

April7 niestety poronienia zdarzają się bardzo często, tylko tak jak napisałaś, nie mówi się o nich... Ja ponad 2 lata starałam się o dzidziusia. Miesiąc w miesiąc. Płakałam czasem tak, że już nie miałam sił. Nie wyobrażałam sobie, że może być coś gorszego, niż bezowocne starania o dziecko... teraz gdy już jestem w ciąży, serce mi zamiera, że mogłabym poronić. I co dalej, kolejne 2 lata starań? Nie wiem, czy miałabym na to siły...

Beti Pola - ja mam 5.10 USG genetyczne, bez dodatkowych testów. 200 zł.

Milkchocolate - mam takie samo podejście. Od zawsze chodziłam do gin prywatnie i nie wyobrażam sobie inaczej. Wizyty kiedy chcesz, najnowsze sprzęty, delikatne traktowanie pacjentek i wysłuchiwanie.
 
Do góry