reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2016

Kitki, chyba mamy na myśli tego samego lekarza dr Iwona Kochanowska, teraz przyjmuje na Raginisa 15/4. Najlepiej napisać do niej sms bo now odbiera telefonów - taka zajęta. Tel.: 602247324
Ostatnio poleciłam ją bratowej. Terminy ma długie ale w smsie wspomniałam, że mała wyjeżdża za kilka dni a coś niepokoi bratową i p. Iwona zaprosiła nas na wizytę za 3 dni. W dodatku nie wzięła pieniędzy za wizytę, która trwała 30 minut, bo córka bratowej nie dała sobie puknąć młoteczkiem w kolanko. Lekarka postawiła diagnozę (potwierdzoną przez psychologa) ale uznała, że nie może wziąć pieniędzy za niepełne badanie,- nawet z winy pacjenta. W komentarzach na znanylekarz (?) piszą, ze to anioł a nie człowiek, bo zależy jej na zdrowiu dziecka a nie na kasie
 
reklama
ja po przeczytaniu waszych wpisów zaczęłam się zastanawiać czy z moją malutką wszystko w porządku i rozmawiałam wczoraj z m o tym napięciu stwierdził, że jest wszystko dobrze on jest fizjoterapeuta z wykształcenia obserwuje dokładnie małą i jakby coś było nie tak to od razu by reagował więc uspokoił mnie :-)
 
Klaudyna, to normalne że mamy doszukują się jakiś nieprawidłowości w rozwoju dzieci bo bardzo się tego boją. Ale jak mówiła moja neurolog - tylko o kilku procent dzieci diagnoza się potwierdza.
 
Dziewczyny z tym wyginaniem do tylu to moze tez byc inna przyczyna. Wczoraj bylismy na usg calosciowym i przy okazji robilismy usg brzuszka i przelyku i wyszedl ten refluks. Zreszta lekarz tylko spojrzal na mala i od razu mowi ze widac bo sie wygina zeby przelyk tak ulozyc zeby sobie ulzyc.. Poza tym wysuwa jezyczek, ulewa nawet 1,5 godz po jedzeniu. Macha raczkami i nozkami. Mamy ukladac wysoko karmic w pozycji prawie pionowej no i podawac ten gastrotus babby a i poduszki kliny pod materac do wozka pod przewijak. Powinno przejsc do 6 miesiaca. Mam nadzieje bo jest to uciazliwe
 
Ewe moja ma identyczne objawy a lekarz robiący usg nie stwierdził refluksu... Jakoś inaczej takie usg wygląda? W sensie czy trzeba karmić dziecko tuż przed / w trakcie?
 
Fenika bylo to standardowe usg. Pokolei ogladal wszystko i przy przekyku/zokadku mowi ze tu widzimy refluks. Ja tam nic nie widzialam. Takie rozmazane tylko. Co do karmienia nie bylo zadnych zalecen. Chyba ze zasugerowal sie moim opisem a usg dodatkowo go utwierdzilo.
Bo u nas nie ma jakis duzo ulewania. Ale wyglada to tak ze cofa sie jej do nosa i gardla i zaczyna wtedy kichac i kaslac i sapac.
Tak wiec Alunia troche ulewa, nie po kazdym karmieniu. Ale nie jest to jakos spektakularne typubwymioty itp.
 
reklama
Temat ulewanie na tapecie i i mnie ... Madzia tak ulewa ze noskiem dziś poszło . Rano jak leżała w łóżeczku to oprócz Madzi do przebrania miałam posciel w łóżeczku ...
Wczoraj byłam z trojcą i pediatry ...
kolejno odlicz..Kasia zapalenie gardła podłoże alergiczne Adas kontrola po anginie już oki Madzia kwestia wyglądu szczepionki ( w srode miałyśmy iść na szczepienie) przesunięte kontrol za tydzien ...
Wieczorem jeszcze mąż w kurwil .... i rano pojechał . A dziś w planach dzień z Cora bo miała urodzinki dokładnie i 14:05 przyszła na świat 12 lat temu w 37 tc z wagą 2900g i 53 cm
 
Do góry