reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Kitki, chyba mamy na myśli tego samego lekarza dr Iwona Kochanowska, teraz przyjmuje na Raginisa 15/4. Najlepiej napisać do niej sms bo now odbiera telefonów - taka zajęta. Tel.: 602247324
Ostatnio poleciłam ją bratowej. Terminy ma długie ale w smsie wspomniałam, że mała wyjeżdża za kilka dni a coś niepokoi bratową i p. Iwona zaprosiła nas na wizytę za 3 dni. W dodatku nie wzięła pieniędzy za wizytę, która trwała 30 minut, bo córka bratowej nie dała sobie puknąć młoteczkiem w kolanko. Lekarka postawiła diagnozę (potwierdzoną przez psychologa) ale uznała, że nie może wziąć pieniędzy za niepełne badanie,- nawet z winy pacjenta. W komentarzach na znanylekarz (?) piszą, ze to anioł a nie człowiek, bo zależy jej na zdrowiu dziecka a nie na kasie
 
reklama
ja po przeczytaniu waszych wpisów zaczęłam się zastanawiać czy z moją malutką wszystko w porządku i rozmawiałam wczoraj z m o tym napięciu stwierdził, że jest wszystko dobrze on jest fizjoterapeuta z wykształcenia obserwuje dokładnie małą i jakby coś było nie tak to od razu by reagował więc uspokoił mnie :-)
 
Klaudyna, to normalne że mamy doszukują się jakiś nieprawidłowości w rozwoju dzieci bo bardzo się tego boją. Ale jak mówiła moja neurolog - tylko o kilku procent dzieci diagnoza się potwierdza.
 
Dziewczyny z tym wyginaniem do tylu to moze tez byc inna przyczyna. Wczoraj bylismy na usg calosciowym i przy okazji robilismy usg brzuszka i przelyku i wyszedl ten refluks. Zreszta lekarz tylko spojrzal na mala i od razu mowi ze widac bo sie wygina zeby przelyk tak ulozyc zeby sobie ulzyc.. Poza tym wysuwa jezyczek, ulewa nawet 1,5 godz po jedzeniu. Macha raczkami i nozkami. Mamy ukladac wysoko karmic w pozycji prawie pionowej no i podawac ten gastrotus babby a i poduszki kliny pod materac do wozka pod przewijak. Powinno przejsc do 6 miesiaca. Mam nadzieje bo jest to uciazliwe
 
Ewe moja ma identyczne objawy a lekarz robiący usg nie stwierdził refluksu... Jakoś inaczej takie usg wygląda? W sensie czy trzeba karmić dziecko tuż przed / w trakcie?
 
Fenika bylo to standardowe usg. Pokolei ogladal wszystko i przy przekyku/zokadku mowi ze tu widzimy refluks. Ja tam nic nie widzialam. Takie rozmazane tylko. Co do karmienia nie bylo zadnych zalecen. Chyba ze zasugerowal sie moim opisem a usg dodatkowo go utwierdzilo.
Bo u nas nie ma jakis duzo ulewania. Ale wyglada to tak ze cofa sie jej do nosa i gardla i zaczyna wtedy kichac i kaslac i sapac.
Tak wiec Alunia troche ulewa, nie po kazdym karmieniu. Ale nie jest to jakos spektakularne typubwymioty itp.
 
reklama
Temat ulewanie na tapecie i i mnie ... Madzia tak ulewa ze noskiem dziś poszło . Rano jak leżała w łóżeczku to oprócz Madzi do przebrania miałam posciel w łóżeczku ...
Wczoraj byłam z trojcą i pediatry ...
kolejno odlicz..Kasia zapalenie gardła podłoże alergiczne Adas kontrola po anginie już oki Madzia kwestia wyglądu szczepionki ( w srode miałyśmy iść na szczepienie) przesunięte kontrol za tydzien ...
Wieczorem jeszcze mąż w kurwil .... i rano pojechał . A dziś w planach dzień z Cora bo miała urodzinki dokładnie i 14:05 przyszła na świat 12 lat temu w 37 tc z wagą 2900g i 53 cm
 
Do góry