reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

reklama
Kiki, a co załatwiałaś po kolei po ślubie? Jutro chcę brać L4, mam już na nowe nazwisko brać czy jak? Nic nie załatwiałam, ani banków, ani nic, jeszcze nie mam aktu ślubu z USC, dopiero co wróciłam z Zakopanego, to od dzisiaj latam po lekarzach, coś nie tak mi z zębem zrobiła, boli jak ch*****. A tu jeszcze dokumenty mnie czekają.

MiLady - to zalezy jak duzy masz zaklad pracy. Kto placi ci zwolnienie zus czy zaklad?
Mi placi zaklad i dowiadywawalam sie w zusie i mam brac na stare dopoki nie zmienie w zakladzie pracy. A w zakladzie pracy zmienie jzk zmienie w banku o inaczej moga mi przelewy z pensja cofac. A w banku mozna dopiero jak masz nowy dowod akt slubu nic nie daje. Reasumujac - idz do urzedu miasta zloz o dowod i odbierz przy okazji akt slubu. Pozniej cietpliwie czekasz miesiac co ja wlasnie czynie:rolleyes: pozniej zglaszasz w banku a na koncu w zakladzie pracy zglaszasz zmiane nazwiska i zmiane dowodu i tam trzeba ksero aktu slubu dolaczyc. Jak to zrobisz to dopiero bierzesz l4 na nowe nazwisko.
Nie wiem jak jest jesli masz malego pracodawce i to zus ci wyplaca za l4
 
ja daję L4 do pracy , bo szkoła ma ponad 20 pracowników i $ dostaje z pracy.... Oni się sami rozliczają z Zusem... w końcu was nadrobiłam ... nie ma mnie teraz zbytnio w domu , bo robię te praktyki... na szczęście babka mi idzie na ręke i liczy tyle godzin mi ile ona jest w pracy a nie ile ja jestem na tych praktykach.... jak jestem w domu to pisze scenariusze lekcji , chce jak najszybciej zaliczyc drugi semestr który jeszcze mi się nie zaczął... zeby po porodzie nie latać na uczelnie.... nie wyobrazam sobie , bo chyba bym z maludą musiała jeździć.... na szczęście bardzo wyrozumiali się na uczelni.....
ogólnie czuje sie taka jakaś zmęczona:/:/ brak mi sił...
 
Rsz fajnie że sobie zaliczasz wcześniej, bedziesz miała spokojniejsza głowę.
Ja mialam isc od pazdziernika na studia (tak,tak tacy starzy ludzie też się uczą ):rofl: ale przywiezlismy sobie corcie z wakacji i cóż zycie samo zadecydowało :-)
 
reklama
Majka i jak na szkole rodzenia ?
Milka super, że wszystko szybko idzie, oby tak dalej :-D
Marciosz mnie tam nie boli, nie wiem od czego to może być u ciebie
Infini ja często słucham muzyki, ale mała wtedy fika a nie śpi ;-)
Reniu ja jakiś zmian po luteine też nie czuję mam te same dolegliwości co w pierwszej ciaży a wtedy nie brałam luteiny
Rsz znam to, juz od dawna tak się czuję ;-) tylko spac nie mogę bo musze latać za córcią :p no i fajnie, że sobie teraz chcesz wszystko zaliczyć, będzie z głowy :-)

ja wstaję codziennie koło 6 bo tak córcia się budzi, dziś byliśmy na usg 4d opisłam wszystko w wątku z wizytami i wstawiłam zdjęcia mojej pięknej córeczki, takie usg to coś niesamowitego, a ja się zastanawiałam czy iść, a teraz się cieszę , że się zdecydowaliśmy, przeżycia, emocje, oglądanie córeczki ahhh..coś pięknego, ja tak kocham tą maleńką dziewczynke :-) dzisiaj tak fika przez cały dzień :-) a ja mam bardzo dobry humor dziś przez to :-D byłam też na kawce u sąsiadki, teraz odpczywam i coś tam sobie zjem ;-)
co do 3go dzieciaczka to ja też nie mówię nie ale nie szybciej będziemy o tym myśleć jak za 5-6 lat
byłam też wczoraj u engo i wszystko ok na usg, tsh mam 0.993 ale ma brac dalej euthyrox
co do ruchów to moja córcia jest bardzo ruchliwa ciągle fika w brzuszkui robi to bardzo mocno brzuch cały lata :-D
co do L4 to ja zanosze sama do pracy a kasę dostaję przelewem
 
Do góry