reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Beata samochód można prowadzić do konca, ale pas musi iść pod brzuchem. Pytalam moja ginekolog jak jest z tymi adapterami do pasów, powiedziała ze to raczej marketing i nie jest konieczny ale lepiej chyba spytac osób które uzywaly.
 
reklama
Ja mam usg w przyszly czwartek a wizytę jakos po 20tym, nie umówiłam sie nawet jeszcze. Troche mnie to denerwuje ze musze sie oddzielnie umawiać na usg i na wizyty, ale co robic.
 
Milka wydaje mi sie ze jak bylam a pierwszym skanie w szpitalu w 5 tyg to oni mi zaklepali juz nastepny skan.

dziewczyny mam zabookowany urlop pod koniec pazdzierika, to bedzie 15 tydzie ciazy, zamierzam leciec samolotem, jak myslicie czy w 2 trymestrze mozna latac?
 
Hej dziewczyny!
Dołączam do grona kwietniówek, choć większość z Was będzie już tulić swoje maleństwa, gdy ja będę pakować walizkę do szpitala ;)
bo termin mam na 26.04.2016 r.

Wczoraj widziałam maleństwo na usg, jest całkiem spory jak na 7 tydzień, bo ma już 9,7 mm! i słyszałam serduszko :) super wrażenie.
Dziś porobiłam niezbędne badania i jutro jadę zakładać kartę ciąży.

Poczytałam Was do 107 strony i postaram się nadrabiać, ale trochę tego jest więc powoli, powoli... ;)

Mnie do tej pory męczą nudności, bez wymiotowania, ale i tak nie jest lekko. Każdy zapach, a nawet myśl o jedzeniu sprawia, że jest mi niedobrze. Najlepiej podchodzi mi białe pieczywo z masłem, ale na takiej diecie, to tyko patrzeć jak się zmienię w tłuścioszka, a juz i tak mam ładny zapas na brzuchu ;)

Pozdrawiam serdecznie.

f2w3rjjgv9gyztec.png
 
Kasiunia123, widziałam zdjęcie Twojego brzuszka - super wyglądasz! Ja przed ciążą dużo ćwiczyłam, biegałam, ale niestety brzucha nie udało mi się wyrzeźbić, ani nawet odchudzić. W kwietniu miałam operację-usuwaną torbiel endometrialną-i potem miesiąc diety lekkostrawnej, właściwie żywiłam się sucharkami, twarożkiem i marchwianką, a nawet pół kilograma nie zgubiłam:/
Gdzie chodzisz do lekarza? Tak dobrze o nim pisałaś, że aż Ci pozazdrościłam :)
Martita29, tak-pierwsze i bardzo wyczekiwane. długo nie udawało mi się zajść w ciążę, okazało się, że pęcherzyk dojrzewał za późno. W ostatnim cyklu dostałam CLO dla stymulacji pęcherzyków, dwa pięknie wyrosły i trochę się obawiałam, czy nie wstrzelę się w bliźniaki, ale jest jedno maleństwo:)
 
Hej. Dziewczyny czy któraś bierze takie tabletki na mdłości METOCLOPRAMIDUM? Dzisiaj przepisał mi lekarz. Jednak choć mam straszne mdłości i wymioty to i tak się waham. W końcu to lekarstwo. Proszę napiszcie jeśli któraś z was to bierze lub brała.
 
witaj drobi ;))


dziewczyny nie chcem zachwalać ale czuje ie dzis naprawde super che mi się dużo robic , posprzatałam troszke w domu i jest naprawde gi!:-Dtakze wam napewno niedlugo przejdzie :happy:znowu mam chcice na ruskie pierogi z barszczem ehh tylko nie mam sumienia męża gonic do sklepu ;D

annika to fajnie zazdraszczam bedziesz miala 2 usg w tym miesiacu ;D ja swoje mam 22 ;) myslisz ze na prenatalnym bąbel ukaże płeć?jestem ciekawa czy pokryje sie to z tym testem :)
 
reklama
Witaj Drobi, wiedzę że jesteśmy w podobnej sytuacji, bo ja również miałam wycinaną torbiel endometrialną (laparoskopowo) a przy badaniu histopatologicznym stwierdzono u mnie endometriozę. Jak długo starałaś się o ciążę? Ja ponad 3,5 roku! Ale w końcu się udało :-) Co prawda pęcherzyki mi rosły, ale nie pękały. Miałam robione zastrzyki na pęknięcie (pregnyl) ale CLO również przyjmowałam. Do tego wszystkiego okazało się że jeszcze mam śluz wrogi ech... tyle schorzeań na raz. Zaszłam w ciążę dzięki inseminacji (za pierwszym razem), oczywście przed inseminacją prałam CLO i zastrzyk pregnyl
Wcześniej miałam jeszcze histeroskopię diagnostyczną (na uśpieniu) oraz sprawdzanie drożności jajowodów - to już na żywca, ale tak strasznie mnie bolało, że z bólu zemdlałam na stole operacyjnym, ale na szczęście zdążyli sprawdzić mi drożność. Aż ciarki przechodzą mi jak przypominam sobie ten zabieg, nigdy go nie zaponę. Zdecydowanie wolałam operacje na uśpieniu i kilkudniowe pobyty w szpitalu. To było najgorsze :-(
Ech, tak trochę wzięło mnie na wspomnienia jak Drobi napisała o torbieli endometrialnej, jaką drogę przeszłam do stanu obecnego, ile się nacierpiała, ALE BYŁO WARTO :-)
 
Do góry