reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Ja się depiluje cały czas Ale tylko na linii bikinii, też nie znoszę swedzenia.
W uk usg dopiero ok 12, 13 tyg. Ja tylko z racji cp miałam wcześniej
 
reklama
milka ale jak to nie można się dostać do ginekologa? Rozumiem, że tam tą funkcję pełni położna? No bo ktoś musi kobietom robić cytologię prawda? A co jak się jakaś infekcja pojawi? To rodzinny leczy czy jak?

Ja się golę raz w tygodniu w weekend najczęściej więc do ginki lecę przeważnie z kilkudniowym zarostem :)
 
Milka 3 lata tam mieszkałam, wiec jak sie zdecydujecie w tym roku to służę porada co do hoteli i miejscowości, plaży i jedzenia;-)
Korfu to doskonały wybór jeżeli lubicie widokowe plaże przewaznie kamieniste ,antyczna architekturę i rybke podana z głową to TAK. Jeżeli ci sie marzy luksus i nowoczesność to zdecydowanie nie
 
Ale jestem dzisiaj sponiewierana. Dobrze, że wc w pracy mam blisko. Szkoda tylko tych gołąbków i łazanek :p
Kiedyś miałam paniczny strach przed wymiotowaniem - ot taka idiotyczna fobia, teraz biegam i 10 razy dziennie :baffled: i żyję...


Ja też należę do tych golących przed ginem, a tak to bardzo nie lubię, bo zawsze jestem cała wysypana w chrostkach i ciagle chce się tam podrapać, bo wszystko swędzi :p no i nigdy nie umiem się wysikać "na małysza"... :wściekła/y:

Co do L4, nie jestem obłożnie chora, mam normalne objawy ciąży, więc nie uważam żebym musiała korzystać z L4 jeszcze -jeżeli lekarz określi , że coś jest nie tak, to położe się do łóżka i nie kiwnę palcem, no i jak spadnie śnieg to wezmę L4, bo co roku zaliczam glebę, a że mną poniewiera, kurczę mam takie podejście, że najwyżej zarzygam klasę, biuro, albo samochód ;) ryzyko zawodowe :D chciałabym tylko zrezygnować z dodatkowej pracy, ale jest bez żadnej umowy więc nie pracuję = nie mam kasy. Więc ogólnie lipa.

Życzę spokojnej nocy mamuśki , a rzygaczkom chwil odetchnienia od mdłości ;)
 
schauma cytologia jest robiona w UK od 25 r.z. dostaje sie zaproszenie raz na 3 lata i przychodzi sie do przychodni gdzie to badanie wykonuje położna. ale tylko tyle. jesli sie ma infekcje to idziesz do rodzinnego i on ewentualnie, ale w praktyce nigdy, kieruje do ginekologa. zazwyczaj rodzinny przepisuje globulki itp. ja jestem tu 5 lat i nigdy sie nie widzialam z ginem, podobnie wszystkie moje koleżanki. ginekolog to w UK taka tajemnicza jednostka, ktorej praktycznie nikt nie widzial :D

Tusia dzięki! będę sie zglaszac :D
 
Witajcie Kwietniowe Mamuski :) u mnie narazie ciaza potwierdzona tylko przez testy I beta hcg ktora wczoraj wynosila 4311. Do lekarza ide dopiero 10.09 wiec bede już dokladnie wiedziala co I jak :)

Chyba bede jedna z ostatnich bo termin wychodzi mi jakos na koniec kwietnia :)

Jestem z Wroclawia mam 2,5 letnia corke, ktora tez miala sie urodzic pod koniec kwietnia ale zrobila nam niespodzianke I urodzila sie 31 marca 2013 ;) tak wiec miedzy dzieciaczkami bede miala 3 lata roznicy jak dobrze wszystko pojdzie :)
 
Milka nieźle ginekolodzy widmo. A w szpitalu chociaż można ich znaleźć czy cesarskie cięcie też robią położne? :D A porody naturalne przyjmuje położna razem z lekarzem czy sama położna.

A tabletki antykoncepcyjne przypisuje też rodzinny czy wy tam macie bez recepty?

Tak wypytuję bo temat mnie ciekawi, jak to w innych krajach jest rozwiązane.

Andziorek witamy! :)
 
reklama
Annika oni sa tu w ramach projektu "widmo" - sa, ale nikt ich nie widział :D

adziorek witaj! :)

schauma cc juz robią, chyba na salach porodowych sie wszyscy chowaja :D
tabletki anty przepisuje rodzinny i najczestsze pytanie od niego to "jakie chcesz tabletki?". pacjentki same maja sobie wybrac :D dobre jest to, ze antykoncepcja jest tu darmowa.
 
Do góry