reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2016

Hej. Byłam dziś u lekarza i okazało się, że będę miała drugą córeczkę :-)
Kitki ja też będę miała 2 cesarkę i moja córeczka też będzie miała wtedy 7 lat :-) Pierwszą cesarkę miałam nie zaplanowaną, więc zastanawiam się jak teraz będzie. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wyglądają przygotowania do takiej zaplanowanej cesarki? tzn. czy jest np. lewatywa, czy robią jakieś badania?
No i niestety przyplatała mi się jakaś infekcja intymna, mam globulki. Nie miałam zbyt dokuczliwych objawów no ale lekarz stwierdził.
 
reklama
Lunka trzymaj się dzielnie! Zmiany pewnie będą się często zmieniać to oby inni okazali się milsi. Ja w ogóle nie rozumiem co to ma znaczyć że nikt ci nic nie powiedział... Przecież masz prawo wiedzieć lekarz przy badaniu nic nie wspomniał? Z niektórymi to trzeba stanowczo rozmawiać bo inaczej traktują cię jak powietrze :/
Antonina witamy, ja też mam różnicę tylko 5dni w terminach porodu z om starszego dziecka i dzidzi ale wtedy to miała być końcówka marca a teraz niby 2 kwiecień :) Ostatecznie starszy urodził się w lutym więc teraz też jakoś nie liczę że do kwietnia wytrzymam, obstawiam marzec :)

a ja mam ochotę na ananasa dziewczyny :D może być z puszki, mąż pojechał zrobić zakupy to mam nadzieję że nie zapomni mi kupić :)
 
sylwia gratuluję córki :) no to teraz chyba i dziewczynki nam się posypią w końcu
ja mam z cc tak samo jak wy z sn :D panicznie się boję, już wolę te skurcze przemęczyć i żeby było z głowy
 
spodziewam się 4 cesarki i trochę nie bardzo rozumiem Wasze obawy... Pewnie, że wolałabym rodzić Sn ale skoro w moim przypadku jest to niemożliwe, to cieszę się że żyję w czasach gdy cesarka jest możliwa i dostępna. W końcu kiedyś takie kobiety jak ja z różnymi komplikacjami porodowymi po prostu umierały a wraz z nimi często dzieciątka w ich łonie. Dzieki cesarce jestem mamą trójki a niedługo czwórki fajnych dzieciaków. A że boli... no cóż poród Sn też boli, widocznie tak jest, że poród jaki by nie był musi boleć. Jestem na to nastawiona i pogodzona, bo warte jest to tej nagrody, która mnie czeka na końcu :) A co mają powiedzieć matki, którym kazano rodzić Sn i nie wykonano na czas cc i ich dzieci albo zmarły, albo są w ciężkim stanie? Ja uważam, ze cesarka jest pewnym dobrodziejstwem, pod warunkiem że lekarze też tego nie będą nadużywać. Jeśli się da to rodźmy Sn ale jesli cc okaże się koniecznością, to cieszmy się, że jej opcja, która mimo wszystko pozwoli się cieszyć macierzyństwem. To samo z karmieniem dziecka. Jesli jest możliwość to karmimy piersią we jeśli się okaże to niemożliwe to bez wyrzutów podajemy mm i cieszymy się, że dziecko nie musi umierać z głodu. Nie dajmy się zwariować, trochę zdrowego rozsądku i będzie ok :)
 
Kitki ja też wolałabym drugą cesarkę, boje się że znów się namęczę, a i tak zrobią cc. Muszę o tym z gin. porozmawiać, bo słyszałam że w Pl też teraz można wybrać między cc lub sn po pierwszej cesarce.
 
Ja mam pół kg na plusie, brzuch ledwo widoczny. Po pierwszej cesarce mam prawo odmówić rodzenia siłami natury. Ofkors nie jest to wówczas cc planowane, tylko jak sie "zacznie" to jade do szpitala i podpisuje papier ze nie wyrażam zgody na poród siłami natury. Robią cc jak sie zwolni sala operacyjna. Wiem na pewno ze dwa szpitale w moim mieście honorują taka deklaracje. Na wszelki wypadek zaopatrze sie jeszcze w jakiś papier od jakiegoś specjalisty ze nie mogę rodzic sn. Wiem jak to boli i nie chce drugi raz tego przechodzić, po cc bolało mnie 3 dni. A potem luz. Liczę na powtórkę ;) sn jest nie dla mnie. Ogólnie po porodzie ze 2 miesiace odchodziłam do siebie psychicznie bo zaskoczyło mnie w szpitalu dosłownie wszystko i zle to znioslam.
 
No a ja 3 raz urodze sn. Nie chcem teraz juz cc bo i tak musze miec wykonana plastyke pochwy bo jest lagodnie mowiac nie ten tego :eek:ai to juz nie jest tylo moja opinia ale i lekarzy po pierwsze nie estetycznie to wyglada po drugie duzo szybciej lapie infekcje .po trzecie jestem mloda i zamierzam nacieszyc sie sexem takim jak przed porodami :tak:

Annika masz stoprocentowA racje ze teraz to jest dobrodziejstwo jak moja babcia rodzila 48 godzin sn to nikt jej nie chcial zrobic cc. Synek zmarl ;(to dopiero bylo masz rodzic i koniec ;(


Ja mysle ze moj 3 porod bedzie predki. 1 trwal. 5 h od pierwszych skurczy, drugi dwie h od odplyniecia wod plodowych i odrazu masz alam mega skurcze . teraz licze ze pojdzie ekspresem....obym dojechala do szpitala i moge rodzic ;)
 
Cześć dziewczyny
Dwa dni nie zaglądałam na forum bo nie miałam czasu a tu 10 stron do nadrobienia:szok:
Lunka trzymam kciuki
Miladyy nic się nie denerwuj wszystko się ułoży.
Ja mam wesele we wrześniu więc mały będzie miał już cztery miesiące ale jakoś dam rade, Staram się teraz wszystko pozałatwiać bo przy maluszku nie bedę miała czasu, nawet poradnie i nauki już ogarnęłam.
Konsultowałam moje wyniki Pappa z lekarzem i wszystko ok więc odetchnęłam z ulgą.
Widzę że większość boli głowa a u mnie nie mam kompletnie z tym problemu ale za to troszke pobolewa mnie brzuch i nie wiem czy też nie przez to że mam mega wzdęcia i duże problemy z wypróżnianiem.Też któraś ma takie problemy?
 
reklama
No ja mialam wesele 12 wrzesnia ubieglego roku i 7 miesiecznego syna i 2 letnia core a wesele wmyyslilam koniec czerwca . dodam ze byl to slub koscielny to sobie mozna wyobrazic ile zalatwiania :-D cora zasnela o 2 w nocy na fotelach a syn dal w domu corce wojka niesamowicie popalic ona w 17 tygodniu byla a on karmiony piersia . tak ten temat nie byl przemyslany :) tanczylam bez botow juz od 20 a sukienka byla tak ciasna ze myslalam ze sie udusze a moj maz wracal z wlasnego wesela o 8 rano na piechote bo nie mial portwela a zostali dluzej z chlopakami zeby djowi pomoc ze sprzetem do auta wedlug mnie to byla tylko wymowka chcieli sie doprawic w meskim gronie napewno haha ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry