reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2016

Dziewczyny czy mam się obawiać - dzisiaj zdecydowanie lepiej się czuję, nie mam juz takich mdłości i mam więcej siły. To dopiero 7 tydzień więc te objawy powinny mnie dłużej trzymać. No chyba że to tylko tymczasowe. Ale jakoś niepokoję się tym.

Kochana Ty zamiast bac sie to sie ciesz I dziekuj! :-D Ktoras z dziewczyn napisal wczesniej ze 1szej ciezy wogole objawowo nie miala w 1szy semestrze a teraz w 2ej ciazy to ma juz od 4tego tyg. Mysle ze reguly nie ma.

Hej dziewczyny tak czytam Wasze wpisy i sie zaczynam martwic bo z tego co mi z moich obliczen wynika to jestem w 8 tyg ciazy a wizyte pierwsza mam dopiero w poniedzialek ;( dopiero wtedy wolny byl termin. Pozdrawiam Wszystkie dziewczyny ;) a ja juz jestem mama dwoch corek. Teraz skrycie licze ze bedzie synus ;)

Nie martw sie mysza. Jeszcze jako mamusia juz 2ki to ty niedlugo bedziesz nam tutaj robic za sarbnice wiedzy ;-)


Ja byłam dzisiaj z mężem na siłowni. Pochodziłam sobie po bieżni, bo ostatnio mam bardzo mało ruchu. Przed ciążą bardzo często chodziłam na siłownię, oczywiście nie tylko na spacerki na bieżni :-)

Na obiad zrobiłam dzisiaj gar zupy meksykańskiej. Bardzo dobra i syta, polecam :-) (z mięsem mielonym)

Czy moge poprosic o przepis? :tak:

Mamuski forumowiczki mam do was pytanko. Czy macie tez momenty "trzęsiawki"? Bo od jakiegoś tygodnia dopadaja mnie takie momenty... trzęse się jak galareta, uginaja mi sie nogi i nie wiem co sie dzieje :(

Jaw ciazy tego nie mialam za to po porodzie cos takiego mi sie stalo 2-3razy. Wtedy mi powiedziano w takiej klinice gdzie chodzilam by mi pomogli w technikach karmienia bo przed porodem z lalka to nie to samo!! wiec tam mi pielegniarka powiedziala ze te trzesawki to sie moga zdarzac jako reakcja organizmu podczas produkcji mleka. Kiedys pamietam szukalam I pisalam na necie pytajac inne kobiety to nie bylo to regula ale pare tez takie objawy mialy.
Najlepeij sprawdzic z lekarzem jakby co. U mnie to trwalo chwile tak moze 1-2min I zdarzylo sie 2-3razy.
Daj znac jak u ciebie bedzie! Powodzenia

Aniabuu...ja miałam tez zle doświadczenie w pracy z panią z polski..to było na początku jak przyjechałam do USA..zatrudniła mnie jako opiekunkę na 2h dziennie..a potem wymagała i opieki i gruntownego sprzątania domu, składania prania...sortowanie ubrań i układanie w szafach..masakra i jeszcze jaka przy tym ironiczna i chamska potrafiła być..pracowałam u niej za 20dol dziennie...zaskoczyło mnie jacy ludzie potrafią być dla swoich krajowych w miejscu gdzie sa na emigracji i dorobku...swoi dla swoich...:(cieszę sie ze moje dzieci sa uczone już w podstawówce zeby mieć swoje zdanie i walczyć o swoje...mi tego brakuje:(przykre Ania....nie daj sie francy..postaw jej sie i niech wie ze nie jesteś gorsza od niej...kurczę swoją inteligencja to nawet nie ma co poziomu porównywać do siebie...babsko wstrętne zeby tak na swoją ..i jej dokuczyć!:(

Temat 'rodakow na emigracji' to temat rzeka...
DOBRZE POWIEDZIANE MARZENKA!!!

Ojej zapomnIalam dodać....nie dość ze mam zmiennie nastroje to potrafię sie śmiać i płakać jednocześnie!...normalnie komedia..:)

Ja w claa moja 1za ciazze tak mialam czasami to maz patrzyl na mnei z niedowierzaniem... mysle ze bal sie ze mi juz to tak zostanie :szok::-D
 
reklama
Bluelovi, zazdroszcze energii przy dzieciaczkach! Wspominaj o tym czesto prosze!!! :tak:
A jezlei chodzi o poznanie plci malenstwa po porodzie to moj maz mnie przekonal podcza 1szej naszej ciazy. Jednak podczas tej to teraz bardzo chce wiedziec. ja marze o dziewczynce bo juz mam dziewczynke I chcialabym jeszcze jedna :-D
 
Klaudynaaa, czasami też jest mi zimno ale ogólnie jestem zmarzlak. U mnie właśnie oprócz zawrotów głowy i "mroczków" od kilku dni mam takie momenty że się trzęsę, ręce mi latają - dziwne uczucie :( Etka1, właśnie wizytę mam 22.09 więc porozmawiam z dr o tym.

Marzenka2015 ja też cały czas noszę się z zamiarem zakupu... czegokolwiek co mogłoby radować oko :) Ale jakoś boję się jeszcze :p

Kochane powiedzcie mi czy już smarujecie brzuszki jakimiś kremami ? :)

Witaj w gronie przyszłych mamusiek Fasolka :)
 
etka i co wytrwaliście do porodu w 1 ciąży?? :) czy były to emocje na które warto czekać całą ciąże?? :-Dno ja niewiem jak ja wytrzymam do marca/kwietnia z poznaniem plci maluszka ale mysle ze to bd ciekawe doświadczenie ;) nie mogłabym w tajemnicy przed męzem pojsc na usg i sie dowiedziec płec, czułabym sie nie fair w stounku co do niego ;) a niech mu bedzie wkońcu to ja zazuciłam pomysłem ;) zobaczymy kogo przypuszczenia sie sprawdzą , ja obstawiam dziewczynke która miała być laurą ale mąż chce jagodę ;) a le i tak sie upiera ze bedzie yn i nazwie go maksymilian , juz mówi do dzidzi maksiu hehe :)powiedzial ze w obu ciazach ja wybierałam imiona to teraz jego kolej ;D

wrócilam od tesciow , wyszorowałam łazienke ,wykąpałam się , pózniej uspiłam synka i wysprzatałam kuchnie czyli czuje że wracam do zycia ;D w przyszła sobote m zabierze dzieci a ja umyje okna na jesien już popiore firany, zasłony i bedzie czysciutko ;D cos czuje ze jak mi zacznie brzuszek rosnac to bym nie dala tego rady zrobic ;D ciekawe kto mi umyje na wielkanoc przed porodem ;D haha:confused2:

jessie im wczesniej tym lepeij ze smarowaniem ;)) ja smaruje ciagle nivea granatowym nawilzajacym balsamem, musze dbac o skore bardzo jak bedzie sie rosciagac to pewnie bedzie niezle swedziec ;)


marzenka to super ale radocha z tymi zakupami co ?? ;D przyznaj ze od kąd przyniosłaś do domu to choć raz wymiętoliłas te malutkie rzeczy?? :-Dja jak kupowałam to milion razy wyjmowałam i macałam ;D hehe

faolka szparagowa witaj !! :)
 
Ostatnia edycja:
fasolka witamy, gratulujemy! :)

Jessie ja juz mam 2 specyfiki kupione do smarowania brzuszka, sprawdzone i polecone przez koleżanki, ale czekam do początku drugiego trymestru - tak mi zalecila polozna. w pierwszym trymestrze, ktory jest najwazniejszy, jest ryzyko ze substancje dostana sie do dziecka.

bluelovi ale śliczne imiona macie wybrane :) naprawde, bardzo w moim guście :)
jejku, zazdroszczę Ci takiej energii, ja dzis przelezalam na kanapie caly dzien, rano tylko na malych zakupach byłam - staniki kupilam sobie nowe bo stare juz ciasne.
 
milka dziękuje ;)) nie zazdrośc nie zazdrość bo i ty za pare tygodni poczujesz się lepiej kochana !! ;D pamiętaz jak ja zdychałam ? hehe;)myślalam ze umre a to zmeczenie wymioty itp nie miną a jednak jesst nadzieja ;D
 
A ja mam pytanie.
Mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Byłam teraz na macierzyńskim a od końca sierpnia jestem na wychowawczym. Teraz jestem w ciąży i nie wiem jak to zrobić żeby nie obudzić się z ręką w nocniku.
Czy jak urodze to należy mi się płatny macierzyński?
Czy też lepiej wrócić do pracy i pójść na zwolnienie? Jeśli tak to ile musiałabym przepracować żeby wziąć płatne l4 i potem iść na macierzyński?
Jakie jest najlepsze rozwiązanie?
 
reklama
U mnie dziś. Kiepski dzień, bardzo słabo sie czuje mogłabym tylko leżeć a nie ma za bardzo jak bo sama jestem w domu z Jula. Nawet do sklepu nie poszłam, tylko na plac zabaw na chwile.

Marzenka nieźle się oblowilas , ja w czwartek po usg na pewno cos malutkiego kupie...
 
Do góry