reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

reklama
No właśnie podzielcie się, postępami swoich pociech:) Mój Krzyś ma juz dwa ząbki u dołu, teraz czekamy na jedynki u góry, troszke zaczyna raczkować, sam sie podnosi do siadania a jak u was?
f2wlj44jy7aaxjoy.png
 
Hej dziewczyny, u nas ząbki tylko męczą i spać nie dają ale ani śladu po nich :( Ogólnie malutka wstaje mi teraz w nocy co 2-3 godziny, żadne podawanie kaszki ani zagęszczanie mleka na noc nie pomaga, macie może jakiś sposób na przespane noce ? Bo ja już ledwo żywa jestem, a mała teraz zamiast najeść się porządnie to je sobie co trochę w dzień po 50 ml i w nocy tak samo :D
 
Dziewczyny, dla was nowa ale ja was podczytuje prawie od poczatku.

Filip urodził sie 2.04 przez cc. X godzin meczarni i cc. Ze starsza mialam identycznie wiec chyba taki nasz urok. Córka ma 2 lata i 3 miesiące więc mam ciekawie . Mamy dwa zeby dolne, prlzamy po całym domu. Wszystko ok tylko ze spaniem tragedia. Jest na piersi i potrafi nawet co godzine wstawać. Butla z mm nie pomaga ani kaszki ;(

Sent from my ASUS_T00Q using Forum BabyBoom mobile app
 
Madzia u nas ząbków brak póki co :-) Marcysia jeszcze nie raczkuje, ale pełza do tyłu i dupke do góry coraz częściej podnosi. Co do siadania to też się dźwiga, ale sama nie siedzi.

Kunoichi z nockami to Ci nie pomogę. U nas są raz lepsze, raz gorsze. Częściej lepsze ;-) ale jak ząbki ją męczą to nic dziwnego, że nie chce spać. Podawalas coś żeby złagodzić ból?
I powiedz jak po szczepieniach? Coś kojarzę, że to u Was były jakieś problemy?

Nieszporek no właśnien ja Cię nie kojarzę w ogóle:p
To Filip starszy od Marcysi o tydzień. Z karmieniem masz przefikane, bo praktycznie całą noc na cycu... A tu jeszcze starszakiem trzeba się zająć. Wątpię żeby mm załatwiło sprawę, bo chyba jednak chodzi tu bardziej o potrzebę bliskości.
 
No proszę, to chyba nasze dzieciaczki teraz bardziej po prostu potrzebują bliskości w nocy, mój Krzyś wcześniej budził się 2 razy w nocy na jedzonko czasami 3, a teraz gdy jest troszkę starszy zdarza się że i 5 razy się obudzi i obowiązkowo cyc musi być bo inaczej jest płacz. w dzień 2 razy zamiast cyca jest kaszka i jakiś obiadek a reszte pierś .
f2wlj44jy7aaxjoy.png
 
U nas wlasnie tez jest gorzej niż bylo na początku. Tez myślę ze to moze być potrzeba bliskości ale aż sie boje o ten żołądek jak on co godzine je, choć mówią ze piersią sie nie przekarmi...

Napisane na ASUS_T00Q w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nieszporek też mi się wydaje że piersią raczej nie przekarmimy maluszka, tym bardzie że jak się w nocy budzi to chwile possie i zasypia. Kunoichi a może twoja malutka je tak mało w dzień bo ząbki się niedługo będą przebijać i jedzonko drazni dziasła?
f2wlj44jy7aaxjoy.png
 
reklama
Madzia mojej idą jedynki na dole co do umiejętności to siedzi stabilnie ale posadzona, przemieszcza się po całym pokoju, położę ja na macie a wyląduje na drugim końcu pokoju np pod stołem ;-) ale nie raczkuje przygotowuje się do tego potrafi już zrobić pozycję jak piesek tylko nie umie ruszyć chwilkę tak wytrzyma i się Rozjezdza i wscieka. Wspina się też np po mnie i ma pozycję jakby kleczala i jak siedzi to ma tak charakterystycznie ułożone nóżki, starsza tez tak miała i to wlasnie etap przed raczkowaniem :-)
Kunoichi na niektóre dzieci niestety nawet kaszki na noc nie pomogą bo tak mają ze się budzą, na mojea starsza córeczke to nie działało i nie działa na Hekenke teraz daje jej np 3 miarki kaszki do mm ma wieczór a i tak się budzi, ale już było tak ze spala prawie całą noc była jedna pobudka wcześnie rano tylko a Teraz jak idą jej ząbki i może jakiś skok rozwojowy to budzi się 2 lub 3 razy i pije mniej a częściej. Doradzić mogę tylko właśnie podać kaszkę lub kleik na wieczór, kąpać codziennie o tej samej godzinie, przygaszone mocno światło, żeby maluszek wiedział ze jest noc i pora spania, codzienne przyzwyczajenia mogą pomóc w przesłaniu kilku godzin,ja moja mała od początku kładę kolo 19 i juz sama o tej godzinie pokazuje i marudzi że chce spać nawet jak wstala 2 h wcześniej z drzemki, wie ze to godzina kąpieli i spania zasypia sama z szumisiem szybkoi budzi się po jakimś czasie pije na śpiąco mleczko i śpi dalej. Nie wiem jak robisz ale może to u was też zadziała :-)

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry