reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

witam

nienadrobie tego co dzis tu naskrobalyscie bo zaraz znowu wychodze, rano przed 9 bylismy juz na spacerku i u mojej babci na ogrodku, potem zaliczylismy przedszkole zeby jeszcze kilka pytan zadac przed wielim dniem.....jak moja kruszynka sobie tam poradzi.kolo 11-12 wrocilismy i sie bawilismy zrobilismy obiad, potem znowu wybilismy na troche jeszcze polazic, teraz juz po obiadku i zaraz spowrotem na spacer.
jutro woodstock, wolala bym na niedzielny koncert ale jest za pozno wiec zdecydowalismy sie chociaz ta sobote zaliczyc.


wieczorem postaram sie poczytac

milego popoludnia:*
 
reklama
hehe klucha akurat te kupila tesciowa(nie sa takie jak mama moja robi,bo bez nadzienia i wogole duuuzo gorsze)ale dobre i to:tak:
a moja mama robi wspaniallllllleeeee....zawsze jak tam jestem to prosze ja zeby zrobila...a ja robilam jeden raz...
a przepis to na priva Ci przesle:tak::-)
no i sle wirtualnie pare kluskow do Ciebie:p
 
madzia , skunkanka ja tez początkowo miałam opory ale...odpusciłam bo dziecko ryczało a ja w domu cie chciałabym byc uwieziona -i zaczełam karmic tylko chowam sie na bokach lub tak sie ustawiem żeby za dużo nie widzieli...;-)

a przepis niena priva tylko na watek kulinarny poprosze!:-)
 
Cześć. :-)
:-D:-D:-Dzobaczysz jak panienki bedzie czarował, On ma dar:-D

;-) a czemu usg nerek??????
Ale żeby już w tym wieku zaczynać... :szok:
A USG nerek to tutaj standardowe badanie. :tak:
Uwaga, uwaga, napiszę coś, czego nie napisałam od 4 miesięcy - nudzi mi się:-p:-p mieszkanie na błysk, pościel w łózeczku Juniora zmieniona, wyprana i przebrana, Młody śpi na dużym łóżku - a ja czytam nasze forum wstecz, a właściwie od początku:-p ach, wspomnień czar...
:-):-):-)
Zostajemy wyłącznie na cycku do pół roczku :-) I za toproszę kciuki trzymać.

Ale zawsze mam żelazkofitness,wózekwalking i szmatarobic:rofl2: Karnety załatwione na kilka lat;-)
Oba kciuki zaciśnięte! :tak:
Dzięki za uświadomienie, że przy tylu konkurencjach siłownia mi już niepotrzebna. ;-)


Spaczyna – grunt to pozytywne myślenie! :tak:
Malutka – kciuki zaciśnięte za dobre wyniki! :-)

My już po drugim szczepieniu i lekkich turbulencjach po nim. :dry: Badanie przbiegło w porządku, Julian zdrowy jak ryba, waży 6340g i mierzy 65cm. Przy ukłuciu najpierw się zdziwił a potem rozdarł i zrobił się czewony jak pomidor. :sorry2: Na szczęście wystarczyło, że wzięłam go na ręce i cały płacz przeszedł. ;-) Niestety potem był mocno marudny i nic nie dzałało, dopiero spacer trochę go ululał. Wieczoerem miał 38,2st.C i co rusz się wybudzał. Jedyne miejsce dobre do spania to była klata mamy i tej nocy robiłam za materac. :dry: Tak więc dziś jestem niewyspana ale najważniejsze, że Julian wrócił do normy. :tak:

Okazało się, że niestety robimy parę błędów jeżeli chodzi o Juliana. :shocked2:
Pierwszy to że w dzień nie powinien być karmiony na żądanie, a przerwy pomiędzy karmieniami powinny być 2,5-3 godzinne. U nas ostatnio to raczej wyglądało 1,5-2 godziny. :dry: Powinnam starać się wydłużać przerwy i dzisiaj nawet dobrze nam idzie, je co 3 godziny. :tak: To chyba moja wina, bo każde kwęknięcie brałam za oznakę głodu a okazuje się, że to może być marudzenie z nudów. :-p

Drugi błąd to taki, że nie powiniem jeść więcej niż 1-2 razy w nocy. :sorry2: Ostatnio po karmieniu o 4 budził się co godzinę. I tu też powinniśmy wydłużyć przerwy. Łatwo nie będzie, ale zgadzam się z tym, że potem będzie coraz trudniej narzucić mu jakikolwiek rozkład. Tak więc bierzemy Juliana w karby. :-p

W związku z tym, że Julian ładnie rośnie to za miesiąc wprowadzamy stałe pokarmy. I tutaj lekko się zdziwiłam, słysząc kolejność wprowadzania pokarmów. :shocked2: Tutaj zalecenia są takie:

-Pierwszy etap: marchewka, marchewka z ziemniakiem, ziemniak z innymi warzywami, potem dodatkowo z mięsem.

-Drugi etap: kaszki, do szóstego miesiąca - bezglutenowe.

-Trzeci etap: owoce.
Zdzwiłam się, że owoce tak późno, ale z drugiej strony jak dziecko pozna słodki smak na początku to trudniej mu będzie zaakceptować mniej przyjemny, a warzywa są zdecydowanie zdrowsze od owoców. Dla mnie dużo w tym racji. :tak: No i nie ma jakiejś normy, że np. na początek dwie łyżeczki, jak dziecko chce może zjeść cały słoiczek (mały oczawiście ;-)).
 
Ostatnia edycja:
dzwonila do mnie wlascicielka restauracji gdzie pracuje i poprosila mnie abym 13 sierpnia przyszla do pracy bo ma waznych ludzi zabukowanych a ona niewierzy ze ktos by dobrze zrobila wszystko jak ja i dla tego chce mnie. boze jak mi wzrosly morale :-D ;-)
To ci poczucie własnej wartości chulło do góry:-D:tak::-D:tak:

Malutka może wyrośnie...oby wyniki byly dobre....
 
witajcie kobity!
ja dziś w telwgraficznym skrócie bo dostałam telefon że być może już dzisiaj przyjadą do nas jutrzejśi goście

spaliśmy z wojtasem do 10.30:szok:, to pierwszy raz nam się przydarzło, wcześniej były 2 pobudki po godzince po 2 i 6,
spacer już mamy zalicozne, drobne zakupy jedzeniowe też, chatka ogarniea i UWAGA! moje dziecko leży na macie już z 10 min i nawet jest zainteresowane!

potem może uda mi się doczytaćco u Was i poodpisywać, bo widzę że lekura będzie długaśna

miłego popołudnia i wieczoru
 
reklama
Ma_Dunia ja też staram sie wydłuzac do 3 godzin i kiepsko mi to wychodzi bo jak mała sie nudzi to szaleje z zabawkami a i tak sie konczy na cycu...wiec mysle że głodna , a co do nocnego to racja -nawet łatwiej sie żyje moja je maks 2 razy i dzieki temu moge sie wyspac...
 
Do góry