reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

a ja 14.11 bede miala usg 3d, na ostatniej wizycie moja pani doktor mi powiedziala, ze chyba dziewczynka, ale to moze dlatego, ze nie dojrzala siusiorka ;) wiec jeszcze sie nie bede zglaszac oficjalnie jako mama coreczki :)

niestety nie przeczytam waszych postow od poczatku, ale mam nadzieje sie szybko zadomowic ;);-)
 
reklama
Hej babulki, ostatnio nie miałam czasu na neta bo szkolilam dziewczynę, która ma mnie zastapić w pracy od grudnia.

Nenius zdrówka dla twojego małego choruska.:tak:

dziekuje bardzo, antybiotyk działa, jest lepiej :-)

Z tymi tygodniami to u mnie też jakoś dziwnie, bo wg wszystkich kalkulatorów i moich wyliczeń na podstawie OM wychodzi że jestem w 18 tyg. a dzisiaj byłam na wizycie i pani w przychodni wpisały mi w karcie ciąży 17tc, sama nie wiem, może oni liczą skończone tygodnie:sorry2:

tak, lekarze liczą skończone tygodnie (przynajmniej moja ginka też tak robi)

Cześć kwietnówki! podczytuję was już od jakiegoś czasu, i w końcu postanowiłam do was dołączyć.

Aga19790109 chyba będziemy rodzić w tym samym dniu (ten sam termin ost. @), ja mam na 6.04.2009 a ty? pewnie ten sam dzień, dziś byłam u mojego gin, jestem w 18 tygodniu + 2 dni, a poza tym dowiedzielismy się, że będzie na 100% facet :-)

Witam i gratuluję synka :-)

Muszę się pochwalić BĘDĘ MIAŁA CÓRECZKĘ:-):-):-)

A jednak...gratuluje!!!

przepraszam bardzo, muszę skończyć w tym momencie bo muszę pilnie wyjść. Jutro zrobie edit tego posta i poodpowiadam na kolejne posty.

Wczoraj byliśmy na wizycie u ginekologa, miałam mierzone napięcie mięśni brzucha, wszystko w porządku, żelazo w krwii wzorcowe, ciśnienie w dolnej normie. Na USG znów widzieliśmy rozbrykanego szkaraba, wszystkie pomiary w normie, waży 300g, widać coraz więcej i jest coraz bardziej, nie wiem jak to dobrze określić, „solidny“? :confused:. No i wiemy już, że będzie SYN. :-)Bezwstydnie pokazał co tam ma...:-D Byłam lekko zaskoczona, bo jakoś tak wewnętrznie byłam przekonana, że będzie córka. Nawet imię już wybrałam... Mój M cieszy się, że mały rozwoja się podręcznikowo, a płeć to dla niego sprawa drugorzędna. Poza tym uważa, że facet zawsze ma w życiu łatwiej. No i niestety ma rację... Dla mnie najważniejsze, że wszystko jest w porądku, mały jest zdrowy i rośnie. Do tej pory miałam kontakt tylko z małymi dziewczynkami, a teraz czeka mnie wyzwanie i przygoda z małym chłopcem. ;-)

Gratuluję, ciekawe czy mnie też czeka taka przygoda czy raczej znany grunt w postaci dziewczynki?

Cześć Dziewczynki! Ja też jestem kwietniową mamą. Termin mam na 14 kwietnia podobnie jak gosiaczek1973. Mam już dwóch synów jeden ma 18 lat a drugi 16, a jestem po ślubie z mężem 11 miesięcy, staraliśmy się rok aż wreszcie się udało , jesteśmy bardzo szczęśliwi i nie możemy się doczekać naszej dzidzi. Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamuśki:-)

Witaj :)

Witajcie Kochane. Gratuluje wszystkim przyszłym Mamusiom poznania płci Dzidzi. Troche mnie tu nie było- musiałam nadrobić zaległości w czytaniu forum. Ja też już znam płeć- synuś będzie:-). A narazie bycze się na zwolnieniu- oj dobrze nam w domku:-). Synuś coraz bardziej rozpycha się w brzuszku a cio za tym idzie widać już brzuszek:-). Pozdrawiam.

Gratulacje!!! Sporo chłopaczków nam się ujawnia :)

zjadłam właśnie deser lodowy z galaretką (zaraz po paście z makreli:zawstydzona/y:) i .... bobo ma czkawkę:-D:-D:-D:-D (już zapomniałam jakie to śmieszne i słodkie uczucie zarazem:happy2:)

rety, tak wcześnie??? Pamiętam, że w ciąży z D czułam dużo później.

Witam!!
Dziweczynki ma pytanko a mianowicie we wrzesniu robiłam cytologie i dzisiaj dzwoniła spytać sie o wynik i pani powiedział mi że musze przyjść bo jest jakies zakazenie i skosultować sie z lekarzem tylko problem z tym że już d tego lekarza nie chodze byłam tam tylko raz i miałam robiona cytologie i teraz nie wiem czy mam tam iść żeby mnie badał czy powiedzieć o tym mojemu lekarzowi :baffled: czy to poprostu zostawić czy jak bo nie moge przecież być prowadzona przez dwóch lekarzy a ten u którego teraz jestem jest świetny co prawda chodze prywatnie a tanten to w ośrodku zdrowia ale ten lekarz (kobieta) niema dobrej opini o sobie :confused:

zgadzam się z dziewczynami, zabierz wyniki i pokaż Twojemu nowemu ginowi. Na pewno tego nie lekceważ
 
Ostatnia edycja:
Witam,
my z Natiśką już po obiedzie, dziś wzięło mnie na maxa i upiekłam SAMA chlebuś!! Z zewnatrz wygląda pięknie ciekawe jaki będzie w środku :sorry2:
 
Hej dziewczyny tak się rozpisałyście od wczoraj (od ostatniej mojej wizyty) że jak zaczełam czytać (a wyszło tego z 5 stron :-)) to mnie wylogowało heheh szalejecie !!!

GRATULUJE WSZYSTKIM DZIEWCZYNą ZNAJąCYM PłEć !!!!
I WITAM NOWE KWITNIóWKI fajnie że grono się powiększa :tak:

Dzisiaj pilnuje mojej bratanicy do tego moja córcia i bałagan gwarantowany nie nadążam ze sprzątaniem :tak: urwisy oglądają teraz bajkę więc mam kilka minut dla siebie w końcu mogę napić się herbatki i poczytać co tam u was .....

Muszę przyznać że zdziwiona jestem ilością chłopców dwa lata temu jak rodziłam moją Paulunie (był to szał porodowy razem ze mna rodziła jeszcze jedna kobieta , obok była kończona cesarka i zaraz rozpoczynała się druga .. bałam się że dziecko mi podmienią :-D) no i rodziły się same dziewczynki na sali był chyba tylko jeden chłopiec .... Skoro teraz więcej chłopców może moje przeczucie też się spełni i też będzie chłopak ... cały czas jak mówię o maleństwie to w jak bym mówiła o synku wcześniejszej ciąży zwracałam sie jak do dziewczynki i była dziewczynka ... macie takie przeczucia co do płci??

Co do Zusu (nie pamiętam nicka przepraszam) to moja koleżanka miała taką sytuację że miałą kontrole w czasie ciąży z ZUSu i spradzali czy rzeczywiście lezy w domu (jej ciążą była zagrożona i miała w dokumentach podane że wymaga ciągłego leżenia ) sama byłam zdziwiona tym że ją odwiedzili na szczęście była w domku ;-) więc obyło się bez problemów .....

Powiedzcie mi ile kosztuje w Polsce USG 3D i do którego tygodnia najlepiej jest je wykonać?? fajnie by było mieć taką pamiątkę .... Ja nawet mam test z dwiema kreseczkami schowany :-) z pierwszej ciąży tak samo i pępowinke która odpadła ::-) zawsze to jakaś pamiątka ....

Całuski dla Was idę sprawdzić czy dziewczyny domu mi nie zdemolowały :-D
 
A jeśli chodzi o powiększanie się rodzinki to niedawno dowiedziałam się że moja bliska kuzynka(od dzieciństwa razem) jest w 6 tyg. ciąży tak że różnica bedzie 2 miesiące miedzy naszymi brzdącami już się cieszę bo rodzić chce w Polsce więc będę miała z kim na spacerki chodzić a w tym miesiącu moja przyjaciółka (22lata się już znamy) rodzi i też synka :) heheh to tak jakoś natchnienie mnie natkneło na pochwalenie się .... ostatnio jakaś taka bardziej sentymentalna się robie chyba hormony działają :)
 
rokpepka - ja mialam dokladnie tak jak ty - od poczatku mialam przeczucie ze to chlopiec :) apetyt mam jak na chlopca, talie wciaz mam, to tez na chlopca, a jak na razie wychodzi na to ze dziewczynka
co do usg 3d to podobno najlepiej robic okolo 23 tyg, bo wczesniej dzidziolek troche jak alien wyglada ;) a pozniej jest po prostu za duzy i nie wiele widac, ja bede robic okolo 21 tyg (nie mam wyjscia)
testu nie zachowalam bo po prostu smierdzial sikiem ;)
odpadnieta pepowina takim horrorkiem mi zalatuje ;)
wole zdjecia jako pamiatke
 
Witam!!
Dziweczynki ma pytanko a mianowicie we wrzesniu robiłam cytologie i dzisiaj dzwoniła spytać sie o wynik i pani powiedział mi że musze przyjść bo jest jakies zakazenie i skosultować sie z lekarzem tylko problem z tym że już d tego lekarza nie chodze byłam tam tylko raz i miałam robiona cytologie i teraz nie wiem czy mam tam iść żeby mnie badał czy powiedzieć o tym mojemu lekarzowi :baffled: czy to poprostu zostawić czy jak bo nie moge przecież być prowadzona przez dwóch lekarzy a ten u którego teraz jestem jest świetny co prawda chodze prywatnie a tanten to w ośrodku zdrowia ale ten lekarz (kobieta) niema dobrej opini o sobie :confused:


Wydaje mi się,że masz to samo co ja miałam:-) Cytologia wyszła dobra tylko okazało się,że mam stan zapalny ( b. częste w ciąży). Wzięłam tabletki i po kłopocie:tak:
 
rokpepka - ja mialam dokladnie tak jak ty - od poczatku mialam przeczucie ze to chlopiec :) apetyt mam jak na chlopca, talie wciaz mam, to tez na chlopca, a jak na razie wychodzi na to ze dziewczynka
co do usg 3d to podobno najlepiej robic okolo 23 tyg, bo wczesniej dzidziolek troche jak alien wyglada ;) a pozniej jest po prostu za duzy i nie wiele widac, ja bede robic okolo 21 tyg (nie mam wyjscia)
testu nie zachowalam bo po prostu smierdzial sikiem ;)
odpadnieta pepowina takim horrorkiem mi zalatuje ;)
wole zdjecia jako pamiatke

U mnie jeżeli chodzi o apetyt to w ogóle jego nie mam i za mało tyje tak mi się wydaje bo w przeciągu 1,5 miesiąca przytyłam 700gr... wczoraj jak byłam w szpitalu trafiłam na Polaków i kobieta pyta "który tydzień ja na to 15 z radością w głosie ona duże oczy u mnie 12" ,a brzuch już taki fajny miała a u mnie prawie nie widać :-( taki jak by mnie wzdeło tylko ...... ale lekarka powiedziała że wszystko ok po wynikach tak stwierdziła z tego co zrozumiałam ... Dobrze że GP to polski ginekolog to się dowiem czegoś więcej tylko wizyta dopiero na 29.11 umówiona jest grr.. te czekanie dobija...

Co do testu ja mam je zabezpieczone żeby zapachu nie było ;-) czuć ... a ten skrawek pępowinki fioletowy jest więc tak strasznie nie wygląda :-D ale muszę przyznać że świetnie określiłaś skojarzenie ....

Nie wiem czy teraz w tej ciąży będę takie pamiątki zostawiać pierwszą ciążę chciałam zapamiętać(w tedy nie planowałam drugiej wręcz po porodzie powiedziałam nigdy w zyciu :-)) no ale jak się mówi później sam poród odchodzi w zapomnienie (chodź ostatnio zaczynam go wspominać hehe )

W sumie ważne żeby dzidziuś zdrowy był i to się liczy jak co będzie więcej różowego w domu :) hehe
 
absolutnie sie nie przejmuj, tylko sie ciesz ze nie przytylas za wiele
ja przytylam dosc sporo, bo juz 6 kilo, ale przestalam sie tym przejmowac, tak jak mowisz, najwazniejsze jest dobro dziecka

a brzuszek masz maly, byc moze taka twoja uroda, moja kolezanka, ktora ma 3 tyg mlodsza ciaze ma sporo wiekszy od mojego, a poniewaz brzuch zawsze mialam wystajacy, to ze 2 tygodnie temu wygladalam jakby mnie wzdelo, teraz mi jakos wyskoczyl ;-)

no ja tez nie mieszkam w polsce, ale tu u nas malo polakow i niewielu "naszych" lekarzy, jedna jest, ale podobno z lekka oszolom, wiec wole dobra miejscowa ;-)
ale na 3d pojde w polsce, bo tu nie ma takiej dowolosci w chodzeniu sobie do lekarza, a jakby przyszlo zaplacic z wlasnej kieszeni... to wole w polsce ;-)
 
reklama
Witam wszystkie kwietnówki. Ja mam termin na 26 kwietnia, ale mnie sie jakos wydaje ze to bedzie troszeczke wcześniej:) no a teraz zabieram sie do czytania postów bo duzo tu tego:-);-):-)
 
Do góry