reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

secasia dobre!!!!!! masz super pediatre taki rad ci udzielil! ale ja prawie wszystko robilam. tylko z tym nocniczkiem nie a i herbatek ultwioajacych trawienie hubert nie chce bo sa z anyzem wczesniej troszke pil ale teraz nie ma mowy!!!!!!!!!
 
reklama
Pomocy bo ja też mam ten problem. Mały karmiony jest piersią ale ma dopiero 3 miesiące więc podanie pokarmu stałego odpada. Kupka pojawia się tylko po czopkach. Mam skierowanie do chirurga na konsultację. Poza tym mały ma kolki i boli go brzuszek.
 
fabiana to na kolki dobry infakol (od 1 miesiaca ja dawalam) poza tym na zaparcia te bakterie mlekowe (lacidofil, lakcid tez po pierwszym miesiacu dawalm) a rumianek tez spokojnie mozesz dawac, herbatki hippa sa od 1 miesiaca....
nie wiem co jeszcze ci goradzic, masuj brzuszek, zginaj nozki zeby uciskac brzuchola i duzo nos tak z podgietymi nozkami
 
a ja ci na kolki doradze jeszcze suszarke!!!!! wlacz ja jak maly placze i pogrzej brzuszek tylko wiesz tak zeby go nie popazyc! juz sam dzwiek robi swoje!!
 
Ja swojej niuni podaję teraz lactulosum, zobaczymy czy ją po tym coś ruszy. A te bakterie mlekowe można kupić w aptece bez recepty? Moja też pije cysia i podaję jej jabłuszko i soczki i herbatki przeróżne i nic na nią nie działa. A dawanie jej za każdym razem czopka bardzo mnie przeraża. Moja Maja to kupkę robi raz na 10 dni i tylko wtedy gdy dostanie czopka. Poszukam w sklepie tych śliwek gerbera, może jej coś pomogą, i jeszcze jedno pytanie: ile mam jej podawać tego lactulosum-u żeby się to wszystko unormowało (tzn. chodzi mi przez jaki czas). Na nocnik jeszcze jej nie posadzę, bo nie ma nawet 5 m-cy.
 
anaconda27 na nocnik nie posadzisz ale nos na rekach tak malenstwo zeby jakos wymusic pozycje siedzaca zeby mialo dzieciatko tak zgiete nogi....
lakcid i lacidofil jest bez recepty i podaje sie 7 dni ale podaj lacidofil, lakcid tez jest dobre ale nie moze go brac dziecko ze skaza czy ogolnie alergicy

mordziulka z ta suszarka to swieta racja!!! Moja jak byla mniejsza tez na tym jechala :) nawet bez kolki :)


a ja dzisiaj zastosowalam prawie wszysko :) od wczoraj daje jej lacidofil, rano zrobilam napar z rumianku i potrzymalam troche jej pupe nad nim (dlugo nie posiedzial wiec trzymalam ja na rekach siedzac na podlodze a miedzy nogami nocnik z naparem) potem na obiad dostala botwinke a na deser starlam jej morele z jablkiem i winogronami :) juz jak jadla deserek zalatwila sie "na luzie" ale chyba za caly miesiac :)
 
Anaconda27
lactulosum podaje sie na 1 kilogram masy ciala 1ml, dwa razy dziennie ja dawalam rano i wieczorem. mnie lekarka powiedziala ze mam aplikowac malej 3-4 tygodnie , zreszta mysle ze sama zauwazysz kiedy mozesz przerwac, ja podawalam dluzej.
daj znac czy cos pomaga coruni.
pozdrawiam.
agnieszka
 
reklama
secasia a skad wiesz o lakcidzie? bo ja podejrzewalam u huberta najpierw skaze teraz alergie a lakcid daje mu zawsze jak ma antybiotyk! prosze napisz wiecej czytalam ulotke ale nie przypominam sobie czegos takiego?????? a ulotke czytalam przed pierwszym podaniem antybiotyku czyli ponad rok temu!!!
 
Do góry