reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

ziebka, ulewanie jest normalne w takim wieku, mój synek ma prawie 5 miesięcy i cały czas ulewa. Najważniejsze czy dzidzia dobrze przybiera na wadze - jeśli masz co do tego wątpliwości to najlepiej uzgodnić z pediatrą, że będziecie przychodzić co tydzień na ważenie na przykład, moja lekarka sama to zaproponowała jak mieliśmy ten problem. Tylko wtedy mogłoby się okazać, że za dużo je, ale nie wiem jak to jest w przypadku karmienia wyłącznie piersią, chyba trudniej jest przedobrzyć... :) mozna też podejrzewać chorobę refluksową. Jeżeli uważasz, że te ulewania są bardzo duże, to najlepiej po prostu skonsultuj swoje wątpliwości z pediatrą. U nas wyglądało to tak, że jak Olek ulał kiedy trzymałam go na ramieniu, to była kałuza na podłodze. Teraz dostaje Nutriton - to taki zagęszczacz pokarmu, który związuje go w żołądku, żeby się nie cofał. I jest lepiej, ale cały czas zdarza mu się trochę ulać. Mozna to podawac już noworodkom, ale radzę zpytac lekarza. Z takich "domowych" sposobów chyba nie moge nic dodac poza tym o czym już piszesz... ale jeśli te ulewania nie są takie znaczne, to myślę, że nie ma się czym przejmować, minie z czasem :)
 
reklama
Ziebkaa Nie masz sie czym martwic to normalne u niemowlaków :) U mnie Amelka ulewała chyba do 6 miesiaca dopóki nie próbowałam jej cos wprowadzac nowego. takze nie martw sie na zapas a jesli masz jakies watpliwosci to udaj sie do pediatry :)
 
dzieki dzieki, na szczescie chyba koperek hipp pomogl, po plantexie moja dzidzia sie wsciekla, od 7ej rano do 18ej nie chciala zasnac, chy ba cos jeszcze pobudzajacego on w sobie ma, a od dwoch dni nie ma koncertu wieczornego... ja tez pije herbatke koperkowa a poza tym sypie swiezy koper na kanapki i inne jedzenie, a i daje jeszcze 2x kropelke esputiconu, na rzie dziala, pozdrawiam mamy
 
Mój Jaś też ulewa, nawet kilkakrotnie po karmieniu. Położna i pediatra zgodnie twierdzą, że jest to normalne i z czasem samo przejdzie. To wynik niedojrzałego przełyku. Trzeba tylko rozróżnić ulewanie (pokarm jest wtedy niestrawiony) od wymiotów (pokarm nadtrawiony, wylatuje pod dużym ciśnieniem, ma postać serka i często kwaśny zapach).
 
Kupy to częsty problem mam. Moj Kubuś cały dzień robi zielone brzydkie kupy. Nie wiem co zrobić czy wstrzymać się i obserwować zawartość pieluchy czy dzwonić do lekarza.
Może jest to reakcja na nowe skadniki diety. Mam taką nadzieje. Wydaje m się ,że jakby miał jakąś infekcje czy zatrucie byłby niespokojny i miał temperature.Jak myślicie???
 
Najprawdopodobniej to rzeczywiście reakcja alergiczna. Może dziecko byc uczulone na coś co zjadłaś nowego. JEżeli stopniowo wprowadzalaś pokarmy do swojego menu to łatwo będzie Ci wyeliminować alergen. Wiem, że mnie na początku kupki syna przyprawiały o kolejne siwe włosy ;)
 
Witam serdecznie,

drogie Mamy, szukam pomocy! Moja prawie 4 miesieczna corka od 2 miesiecy robi kupki z duzzzza iloscia sluzu (na dokladke kupki sa cuchnace), ich kolor tez nie jest najlepszy (sa lekko brunatne), a w samej kupce sa jakby kuleczki czegos ciemnego (ale wg mnie to nie jest ropa). Na dokladke, czasem pojawiaja sie malenkie smuzki krwi. Karmie tylko piersia. Bylam juz na scislej diecie (3 tygodnie) nic nie pomoglo, wrocilam wiec do normalnego sposobu zywienia (oczywiscie, nie jem niczego wzdymajacego, zadnej smietany, tluszczu i innych "zabronionych" produktow). Bylam z Corcia rowniez u pediatry, ten jednak bagatelizuje cala sprawe i kaze czekac (hmm, tylko na co??? ciagnie sie to juz 2 m-ce!!!). Dostalam rowniez Kreon, rtabletki z enzymami trzusykowymi, ale Maluszkowi sie po tym nie poprawialo, a nawqet zaczelo jej sie powtornie ulerac.
Prosze o porade, byc moze ktoras z WAs tez miala podobny problem????


CZekam na kazda informacje! Rade...

MoniKA
 
Oskar miał śluz ale jak brał antybiotyk w szpitalu - to była taka reakcja i nie kazali się martwić. Ale jak to się ciągnie tak długo to radzę odwiedzić innego pediatrę, może coś poradzi.
pozdraowiamy
 
reklama
wyglada to na biegunki,a tego nie mozna lekcewazyc bo dziecko moze sie odwodnic.lepiej odwiedz innego pediatre,trzymam kciuki.
 
Do góry