reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Hej,
karmie piersią, mała ma już 7 tyg. i ciągle robi bardzo żadką kupkę - leci jak z kranu. Ma oczywiście tez jakieś grudki - śluzu nie zauważyłam, kolor raczej żółtawo-zielonkawy... Któreś z waszych pociech też tak miało??
Dzis zadzwoniłam do pediatry - kazał dawać smectę. Dziwne - bo przecież ona tego nie unormuje. Głupia juz jesem. Powiedzcie czy sie przejmować?
 
reklama
Spokojnie, to całkiem normalne :tak:
Taka właśnie lejąca kupa u mnie była jak karmiłam piersią. Jak koło 4 m-ca zaczęłam wprowadzać nowe rzeczy (marchewki, owoce itp) to się zrobiły dopiero kupy plastelinki. Też taki kolor żółto-zielony. I też były grudki - grudki dlatego, że maluszek nie wszystko jeszcze trawi, przeważnie jest to problem przejściowy - u mnie po około 2 miesiącach grudki zniknęły. :-)
Smecta działa osłonowo na jelita, sprawia że alergeny ich nie drażnią i nie wchłaniają się z jelit, więc w tym wypadku możesz jak chcesz podać (grudki wskazują że coś jest nie tak), ale myślę że nie koniecznie. Mój pediatra powiedział że nie trzeba, bo to jest bardzo częste i normalne, samo przejdzie i rzeczywiście tak było
 
dzięki za szybka odpowiedź :)))
chyba jeszcze poczekamy i zobaczymy jak to u nas będzie - oby jak u Was:-)
 
Alex zawsze niezle sie napocil przy kupce, po zmaianie mleczka, jedno stekniecie i juz po wszystkim, wczoraj dawalam mu jablko z banankiem i dzisiaj zrobil kupke 2 razy. Z soczkiem jablkowym probowalam ale strasznie mu nie smakuje i nie chce go pic. Kazde dziecko to indywiduum, trzeba tylko probawac zeby ulzyc malenstwu.
POWODZONKA, mi sie udalo.
 
witam! moja corcia ma juz 5 tygodni i od 2czerwca przestala SAMA robic kupki! wszystko przebiega tak jakby miala zaparcia choc i tak kupki nie widac dopoki Jej nie pomoge! juz po porodzie miala prbolem ze smolka. chodzilam z nial po lekarzach i dopiero 3 lekarz przeczyscil jej odbyt rureczka i zaczela od tamtej pory ladnie sie wyprozniac. mala byla karmiona piersia ale dokarmiana tez mlekiem sztucznym! po odstawieniu od piersi byla stopka.nie robila kupki przez 5 dni. d tej pory sama jej nie zrobi.prezy sie i napina, krzyczy pod koniec starsznie.nie moge juz patrzec jak sie meczy malenstwo.chodzilam z nial po lekrzach ale kazdy bagatelizuje.z usg brzuszka wyszlo ze jest wszystko wporzadku! co robic??
 
Cynamonka-nie ma za co :-)daj znac czy pomaga...jakby pojawily sie wzdecia,to znaczy,ze albo maluszek nie jest gotowy na zrobienie kupki albo podalas za duzo cukru..Pozdrowienia
 
reklama
i super!!! Jak bedziesz miala ochote na mleko to kup sobie w aptece mleko w proszku dla alegikow, jest pyszne.
 
Do góry