reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Hej nie podaje maleństwu żelaza, najprawdopodobniej to uczulenie na "krowę". Odstawiłam wszystkie produkty z nabiałem i ręką odjął. Więc chyba jednak skaza białkowa. Kupy już w normie, wysypka złazi. Ale strachu to sie trochę najadłam. Pozdrawiam

Tylko obserwuj czy to tylko o "krowę" się rozchodzi, bo jak była wysypka, a pojawi sie też po czym innym to może byc azs. Tak to się zaczęło u Nadinki. Na razie się nie denerwuj, obserwuj czy zmiany nie pojawiają sie w zgięciach nóżek, rączek czy na szyjce. Powodzenia, oby to była skaza białkowa
 
reklama
...Zaczęłam dawać jej zupki hippa oraz jabłko i od tego czasu ciezko jej zrobic kupkę a jak zrobi to jest ona gęsta, zielonkawa albo szarawa i brzydko pachnie. Takie kupki robi po troszeczku. czasami się wysila i tu nic.

To może byc efekt wprowadzenia nowego pokarmu - zupek. Gdy zaczęłam Nadii rozszerzac diete, bylo to samo, dochodzily jeszcze zaparcia. Po kilku dniach - tygodniach wszystko powinno się unormowac, mały organizm musi się przyzwyczaic do nowości. Jesli mała ma duże problemy z wypróżnieniem, podaj jej do obiadku łyżkę suszonych śliwek gerbera - działa rewelacyjnie:)
 
A ja mam troszke inny "problem". Moj maluszek jest tylko na piersi i ostatnio zacza robic kupke co drugi dzien, raz sie zdarzyla przerwa 5 dniowa. Pediatra zalecil trilac i czopki glicerynowe :baffled: , a mnie sie wydaje, ze wyproznianie co drugi dzien nie jest niczym zlym, o ile dzieciaczek nie wykazuje zadnych objawow cierpienia i bolow.
Maluszek ma 3.5 miesiaca.
Czy ktos cos moze doradzic? czy takie dzieci musza sie wyprozniac codziennie?
Nie chce dzieciaczka faszerowac niepotrzebnie.
 
Ja też mam nie lada problem. Nadinka ma najnormalniej w świecie zatwardzenie. Męczyła się biedulka kilka dni, jak już udało jej się coś zrobić to tak niewiele i tak twardo, że aż żal się robiło na duszy. Ani trilac, ani suszona śliwka, ani "babciny" sposób z termometrem nie pomógł. Dopiero szare mydełko pomogło, ale teraz znowu się zaczyna...:-(
 
.... a próbowałaś czopki glicerynowe dla dzieci???? ... nam pomagają :tak:+ duża ilość płynów: soczki i herbatka wspomagająca trawienie z Hippa.
 
Witam :)! Dziewczyny, mamy! Temat stolca dzidzi jak rzeka jest. Ale jak jest u Was. Mój malec ma 4 miesiace i karmię sztucznie. Robi jedną lub dwie kupki dziennie. Są przewaznie złóte ale czasem pojawia sie takie zielono-zółte. Jak był na cycu to były tylko zielone. Czy jedna, dwie kupki dziennie u 4-miesięcznej dzidzi to ok??????????? A te kolory jak u Was?
 
hejka
no co do koloru - jak na moj rozumek to zolty jest kolorem ok - zielony juz nie bardzo - jakie mleko dajesz malemu ? choc piszesz ze mial juz wczesniej zielone kupki a byl na twoim mleczku , nasuwa mi to wniosek ze musialas wowczas jesc cos nie za bardzo dla maluszka..tzn z reguly moj synek mial takie kupska jak cos bylo nie tak i pozniej jak przeszlismy na nutramigen zielony stal sie naszym normalnym kolorem kupska...ale to juz mleko...
co do ilosci - im dziecko wieksze to kup zawsze jest mniej - i jest to normalne - normuja sie procesy trawienne wchodza stale pokarmy i wogole
mysle ze tak kontrolnie to mozesz isc do lekarza zeby sie upewnic - byc moze powinnas zmienic mleko?
zdrowka zycze :*
 
Daję Nan 1. I kupska są żółte. Nie wiem co mogłam jeśc a szkodziło malcowi. Mleko krowie to chyba mu nie szkodzi bo Nan 1 dobrze znosi. Jadlam sporo jabłek i generalnie owocow i mięsko chude. Nie wiem.
 
reklama
Do góry