reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Cześ wam.Moja dzidzia nie może kupki zrobić robi raz na tydzień chyba to przez podawanie żelaza:confused:Nie wiem czy już przestać podawać, ale lekarz powiedział że musi brać żelazo bo ma niskom hemoglobine.I kupe robi tylko przez lewatywe tak nie moze być

moze porozmawiaj z lekarzem na temat zmniejszenia dawki podawanego zelaza? Oczywiste jest ze nie moze za kazdym razem miec lewatywe... Niestety zelazo ma to do siebie ze w zbyt duzej dawce powoduje problemy z kupka...
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z was daje dzieciaczkom NAN HA Sensitive?? Nam takie mleko zalecił pediatra, bo Wika dostawała wcześniej BEBIKO i BEBIKO OMNEO i robiła kupki raz na 2 dni i to dopiero po czopku glicerynowym. Teraz jak jest na NANie to robi kupke codziennie tylko że ona jest szara i bardzo twarda, to są takie większe bobki. Nie wiem czy tak powinno być, bo wcześniej były rzadkie te kupki?? Na NANie mamy być jeszcze tydzień a później stopniowo wrócić na OMNEO. Tylko się boję że te kupki dalej bedą takie twarde.
 
mam pytanie otóż mój synek 4 miesiące przez 3 miesiące robił kupki co 5 dni teraz od 2 tygodni robi 5-6 kupek na dzień . wspomnę
że jest karmiony piersią. czy to jest normalne czy traktować to jako biegunk
 
bb - ja bym zapytała pediatry. Jeżeli nie wprowadziłaś nic nowego do jedzenia a ta ilosć kupek tak nagle się zwiększyła :baffled:
 
A może to zęby idą? Słyszałam, że może się to odbijać na ilości i jakości kupek dziecka. Ma inne objawy typowe dla wyżynających się ząbków? Ale z drugiej strony z tego co mówiła moja pediatra to właśnie 5 -6 kupek na dobę to standard. Może Ty jednak idź do tego pediatry tak jak radzi nineczka, zawsze to fachowiec.
 
Jak sobie radzicie z zaparciami u dzieci? Bo ja sobie nie radzę, zwłaszcza psychicznie, chociaż po Gabrysi na razie nie widać żadnego napięcia związanego z tym że ostatnio zrobiła kupę 4 dni temu!
 
Moja Wiktoria robiła kupkę raz na 3 dni, ale trzeciego dnia to był atki ryk, że siedziałam z nia i płakałam z bezsilności. Masaże, ciepłe pieluszki, leki nic nie pomagało. Tylko czopek. Zmieniłam pediatrę a ten zmienił Wiktorii mleko (bo karmie ją butlą) i kupka jest teraz codziennie. Nie ma płaczu, nie ma zaparć. A wiesz z jakiego powodu te zaparcia??
 
Adaś prawie od urodzenia robi kupkę raz na kilka dni ale nigdy nie dostał czopka. Od 5 tygodnia gotowałam mu kompocik z jabłuszka. Zawsze pomagało. Teraz problem kupkowy dalej jest (chyba juz taka jego natura, ma to po mamie ;-) )ale większe możliwości. Kończy 9 miesiąc więc dużo różności już zjada. na dolegliwości z zaparciami podaje mu dużo owocków, zupkę z czerwonym buraczkiem no i niezastąpiony kompot z jabłuszka.
 
reklama
Nie martw się! Jeśli maluszek nie cierpi z tego powodu, nie widać aby sprawiało jej to dyskomfort to trudno to nawet nazwać zaparciem. Za mało napisałaś: czy mała ma problemy ze zrobieniem kupki (chodzi mi tu np o to czy sprawia jej to fizyczną trudność), jakie są konsystencje kupek, przede wszystkim ile m-cy ma dzidzia, czym ja karmisz.
Hania miała problemy z robieniem kupek z powodu mleczka A.R. Zmieniliśmy mleko i problem minął jak ręką odjął. Wiek też ma znaczenie - my możemy już małej dawać owocki a to naprawdę pomaga na regularne wypróżnienia.
 
Do góry