reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No właśnie też myślałam że rano, ale już na początku mnie dziwiło, ze Roksii robi zastrzyki z rana jak mi kazano o 18. Może tam jest na odwrót? No w każdym razie dobrze by było dowiedzieć sie wcześniej.
A dzień na rządnie w ostateczności nie wchodzi w grę? Jak powiesz, ze specjalnie wzięłaś urlop bo masz jakiś tam zabieg ale z przyczyn od ciebie nie zależnych zabieg będzie wczesniej? Nie musisz mowić ze in vitro, sa przecież inne zabiegi, rownież ginekologiczne.


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
Zobaczymy co mi w piątek powiedzą, i będę się martwić. U mnie jest w problem bo jedna dziewczyna jest na macierzyńskim i jest nas 4 w pracy, więc jak ktoś chce wolne co patrzą na Ciebie jak na zombi. Dzięki dziewczyny za wsparcie
 
reklama
Witajcie,
nadrabiam ostatnie kilka stron, bo weekend sie relaksowalam na wycieczce z M i dzialalismy naturalnie nuż się trafi niespodzianka przed in vitro ;)).
Badania z krwi juz wykonane, ja juz odebralam, M jeszcze czeka pare dni i bedzie komplet. Zostalo poczekac na moje wymazy (bakteriologiczny i na ureaplazme, mykoplazme...) i cytologie. Oraz zrobienie badania nasienia.
Jak dlugo sie czeka na cytologie? Na wymazy powiedział mi gin ze jakis tydzien, a na cytologie jeszcze dluzej... i jakos nie dopytalam ile..
Nowy cykl za 2 tygodnie, raczej nie zdazymy zeby zaczac w nim stymulacje, bo jeszcze te wyniki i wizyta w klinice nas czeka w Krakowie - a to cała wyprawa z Wrocka...
Takze pewnie na spokojnie marzec... szkoda, bo to kolejny miesiac czekania...

No to świetnie, czemu smutna minka. Mi na pierwszym usg po stymulacji było widać po 6 w każdym jajniku. Finalnie urosło 17, z czego 15 okazało sie być dojżałych. Pamiętaj, ze u ciebie (do 35lat) i tak zapłodnią tylko 6. Ewentualnie jak by było sporo jajeczek to można je zamrozić. Tylko dodatkowa opłata - za zamrożenie i za przechowywanie.
Nie wiedzialam, ze sa ograniczenia co do ilosci zaplodnionych komorek... Jak to dobrze ze skonczylam juz 35 - pierwszy raz moge sie cieszyc z tego wieku ;)
 
Witajcie,
nadrabiam ostatnie kilka stron, bo weekend sie relaksowalam na wycieczce z M i dzialalismy naturalnie nuż się trafi niespodzianka przed in vitro ;)).
Badania z krwi juz wykonane, ja juz odebralam, M jeszcze czeka pare dni i bedzie komplet. Zostalo poczekac na moje wymazy (bakteriologiczny i na ureaplazme, mykoplazme...) i cytologie. Oraz zrobienie badania nasienia.
Jak dlugo sie czeka na cytologie? Na wymazy powiedział mi gin ze jakis tydzien, a na cytologie jeszcze dluzej... i jakos nie dopytalam ile..
Nowy cykl za 2 tygodnie, raczej nie zdazymy zeby zaczac w nim stymulacje, bo jeszcze te wyniki i wizyta w klinice nas czeka w Krakowie - a to cała wyprawa z Wrocka...
Takze pewnie na spokojnie marzec... szkoda, bo to kolejny miesiac czekania...


Nie wiedzialam, ze sa ograniczenia co do ilosci zaplodnionych komorek... Jak to dobrze ze skonczylam juz 35 - pierwszy raz moge sie cieszyc z tego wieku ;)

Na cytologię czekałam 2 tyg.
 
Tak, też jestem zdziwiona. Zobaczymy co będzie za tydzień mam nadzieję, że będzie też tak ładnie.

No pewnie, ze będzie. Za mało czasu, żeby zdążyły sie spsuć. No chyba, ze M nałykał się furaginy ;)

Poza tym tak jak kiedyś ci pisałam jest bardzo wiele czynników, które mogą czasowo zepsuć plemnikom morfologię. Może poprzednio był po chorobie/ po lekach. Poza tym stres... a musiał być ostry stres po poronieniu. No i w ciepłe miesiące plemniki często sa gorsze, z oczywistych powodów. Mój jak zrobił badanie dwa miesiące po naszej stracie, we wrześniu wiec po lecie tez miał 0%
A tak nałykał się chłopak witaminek, pochodził jajka i plemniczki jak marzenie :) zawsze super informacja na przyszłość, bo są przypadki gdzie morfologii nie da się nawet odrobiny poprawić a są takie jak my czy wy.


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
Witajcie,
nadrabiam ostatnie kilka stron, bo weekend sie relaksowalam na wycieczce z M i dzialalismy naturalnie nuż się trafi niespodzianka przed in vitro ;)).
Badania z krwi juz wykonane, ja juz odebralam, M jeszcze czeka pare dni i bedzie komplet. Zostalo poczekac na moje wymazy (bakteriologiczny i na ureaplazme, mykoplazme...) i cytologie. Oraz zrobienie badania nasienia.
Jak dlugo sie czeka na cytologie? Na wymazy powiedział mi gin ze jakis tydzien, a na cytologie jeszcze dluzej... i jakos nie dopytalam ile..
Nowy cykl za 2 tygodnie, raczej nie zdazymy zeby zaczac w nim stymulacje, bo jeszcze te wyniki i wizyta w klinice nas czeka w Krakowie - a to cała wyprawa z Wrocka...
Takze pewnie na spokojnie marzec... szkoda, bo to kolejny miesiac czekania...


Nie wiedzialam, ze sa ograniczenia co do ilosci zaplodnionych komorek... Jak to dobrze ze skonczylam juz 35 - pierwszy raz moge sie cieszyc z tego wieku ;)

A no widzisz, nawet nie przypuszczamy jakie podeszły wiek daje plusy ;) Jeszcze 30 lat i będziemy sobie mogły wykupić kartę seńiora na ZTM ;)

A tak na serio to jesli idzie o cytologię to zależy od miejsca w którym robiłaś. W 2 tygodnie może być ale nie musi. Musisz, ze odebrałas badania z krwi. AMH też? Na to często czeka sie dłużej


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
No troszkę za bardzo emocjonalnie się dziś zrobiło, przepraszam was bo mam wrażenie że nawet nie wiem kiedy ale ja to rozpętałem. Meliska dla wszystkich :)
[emoji261][emoji478]


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
tylko spokój nas uratuje ;) :* a wiec...

R
E
L
A
X
[emoji4]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rybka tak w onyx bylam !!;))

Roksi a to nie tak ze punkcja musi byc zawsze z rana i na czczo nawet gumy nie moglam zuc ? Bo transfer to JuZ o ktorej sie chce ,dobrze Sue czulam po punkcji jednak dawka narkozy jaka mialam ze spalam te 20 min spowodowala ze bylam Senna caly dzien ,dobrze ze mialam wolne ;), pozatym stres z tym tez zwiazany bo to byl moj 1 raz wolalam miec wolne i gapic sie w TV niz np wracac do pracy Ale skoro nie mozesz to trzymam kciuki za ciebie bo jak dlugo czytam forum to jeszcze nie przeczytalam innej kobietki aby pracowala w tym dniu ....

Zanka witam cie ;),caly proces ivf zalezy jaki lekarz ustali protokol ,ja krotki w 16 dni bylam po stymulscji Po punkcji i Po transferze


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie dostanę już wolnego bo mam urlop od czwartku, więc jakoś będę musiała iść do pracy nie mam wyjścia naprawdę liczę, że los będzie łaskawy dla mnie. Jeśli np punkcja będzie w poniedziałek to mam pierwszą zmianę i po 14 mogą mi zrobić ale nie wiem, czy w takich godzinach robią. Jeśli we wtorek rano to na 13 do 21 będę w pracy :-/

Roksi, z racji tego ze prowadzi Cie ta sama lekarz co mnie (kiedys) to napisze Ci, ze punkcja bedzie rano. Wyjdziesz z kliniki około 11.00 -12.00 (zależy ile bedzie mieć punkcji) maż musi byc na 8.00
Ja po punkcji normalnie funkcjonowalam (tzn po chwili snu)
W dniu transferu lepiej weź wolne. Ktoś Cie musi do domu odtransportowac.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry