reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A no widzisz, nawet nie przypuszczamy jakie podeszły wiek daje plusy ;) Jeszcze 30 lat i będziemy sobie mogły wykupić kartę seńiora na ZTM ;)

A tak na serio to jesli idzie o cytologię to zależy od miejsca w którym robiłaś. W 2 tygodnie może być ale nie musi. Musisz, ze odebrałas badania z krwi. AMH też? Na to często czeka sie dłużej


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
Amh akurat sobie zrobiłam w grudniu wiec juz mam. Mam nadzieje ze z cytologia sie jednak pospieszą... robiłam w Medicoverze.

Na cytologię czekałam 2 tyg.
Dziękuje :)

mavi To że duża ilość zarodków nie doszla do blastocysty może wynikać z wielu czynników, chociażby że ma być baba:-p a wtedy są morule w 5 dobie.
Tego nie rozumiem... jak ma byc dziewczynka to wolniej sie rozwijają zarodki? Morula rozumiem ze to stadium przed blastocysta?

IMSI plemniki oglądane są pod większym powiększeniem. Ich budowa koreluje z chromatyną czyli DNA.
ICSI plemnik wybierany jest na podstawie "ogólnego" wyglądu i musi być najszybszy. Oczywiście tez pod mikroskopem.
FAMSI bada się reakcje akrosomalną, która odpowiada za zapłodnienie. Tylko prawidłowe plemniki (zdolne do poprawnego zapłodnienia) są zdolne ją zakończyć:-)
A jeszcze czytałam o pICSI - selekcja do ICSI na podstawie wiązania z kwasem hialuronowym i MACS - magnetycznie aktywowane sortowanie plemników do ICSI.. moja klinika nie ma IMSI, ale te dwie metody ma. Myślicie ze to wartościowe dodatki?



Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Roksii89
Ja mam wstepnie zapisane na karteczce od mojej lekarki ze zastrzyki bede brac rano. Niewiem czy od tego zalezy czas punkcji...
Też właśnie nie wiem ale dzisiaj jeden podali mi o 12, więc jutro niby też mam o tej samej podobać. Mam jeszcze pytanie bo kiedyś czytałem tu, że na palca coś zakładają podczas punkcji, ja mam żel na paznokciach, czy podczas punkcji mam spiłować żel np u prawej ręki na palcu wskazującym?
 
Koniczynko u nas 4% prawidłowych morfologicznie. Mieliśmy ICSI z 21 komórek 13 było dojrzałych i wszystkie dali do zapłodnienia z tych 13 tylko 6 się zapłodnilo a do blastki dotrwała tylko 1. Twój wynik blastek jest naprawdę bardzo duży [emoji4] podobno, statystycznie z 6 zapłodnionych komórek tylko 1-2 dochodzą do stadium blastocysty. Wiec u Ciebie to rewelacja.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Tylko, ze jak pojechałam do kliniki 5tego dnia to okazało sie, zepnie przestały sie dzielić. Stanęły na etapie dnia 4 i była obawa, że zdegenerują. Nawet sie umówiłam z embriolog, zeby ratowała co sie da, nie trzymała do tej blastocysty do biopsji tylko mroziła co jej sie uda (wyglądało na to, że może przeżyją 3. No ale przetrwało 5. Są zamrożone w 6 dniu. Troche mnie martwi to ich staniecie. Tylko jeden niestety z nieprawidłowym genomem, trisomia x. Więc zostały 4, w tym jeden mam nadzieje jeszcze jest w brzuszku. No zobaczymy :)


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
Pulsoksymetr pewnie.
Akurat jestem stylistka paznokci :)
Tutaj zalezy od lekarza. Jedni każą zdejmowac inni nie. Ogolnie zel moze zaburzac prace pulsoksymetru.
 
Też właśnie nie wiem ale dzisiaj jeden podali mi o 12, więc jutro niby też mam o tej samej podobać. Mam jeszcze pytanie bo kiedyś czytałem tu, że na palca coś zakładają podczas punkcji, ja mam żel na paznokciach, czy podczas punkcji mam spiłować żel np u prawej ręki na palcu wskazującym?

Spytaj się lekarki. Teoretycznie tak. Ale to rożnie. Np jak byłam w szpitalu na czerniakowskiej to trzeba było a jak na Karowej to nie, powiedzieli mi ze mają tak nowoczesny sprzęt ze to nie potrzebne. W Invimedzie w wawie nie miałam to nie pytałam ale na ulotce było "zdjąć ozdoby z paznokci"

No i ewentualnie zostaw sobie niepomalowane chociaż stopy, zeby anastyzjolog mógł sobie oglądać płytkę paznokcia w razie co.


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
mavi średnio z procedury ma się 1 góra 2 dzieci. To oznacza czasem, że nie ma wyraźnej selekcji na szkle. No i zarodki nie rozwijają się liniowo . To że duża ilość zarodków nie doszla do blastocysty może wynikać z wielu czynników, chociażby że ma być baba:-p a wtedy są morule w 5 dobie.
To nie znaczy że są słabe gamety . Czasem zmiana leków i procedury powoduje klęskę urodzaju u tej samej pary.
No i klasa embrionu tu można historie pisać:-)

Kate, ja o tej babie też nie łapię. Rozwiń myśl proszę :) bom ciekawa ;)


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
mavi średnio z procedury ma się 1 góra 2 dzieci. To oznacza czasem, że nie ma wyraźnej selekcji na szkle. No i zarodki nie rozwijają się liniowo . To że duża ilość zarodków nie doszla do blastocysty może wynikać z wielu czynników, chociażby że ma być baba:-p a wtedy są morule w 5 dobie.
To nie znaczy że są słabe gamety. Czasem zmiana leków i procedury powoduje klęskę urodzaju u tej samej pary.
No i klasa embrionu tu można historie pisać:-)

Kate dziękuje za odpowiedz, zawsze Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne :) u nas udało się dopiero przy 3 procedurze jak dali do zapłodnienia wszystkie komórki (w każdej z 3 procedur miałam inne leki, inne dawki lub łączenia leków i w każdej był tak samo mizerny rezultat) i z jedynej blastki 4aa niedługo będzie dziewuszka [emoji7] (wcześniej podawali mi zarodki 3 dniowe, nie trzymali do 5 doby, bo było po 1 zarodku z procedury, co prawa w drugiej były 3, ale 2 bardzo słabe- wiec lekarz ich nie liczył). Co do statystyk to tak czytałam apropo rządowego programu, ze zarodki miały być hodowane do 5 doby bo wtedy z 6 zapłodnionych komórek dochodzi do stadium blastocysty 1-2 zarodki. Ograniczało to mrożenie nadprogramowych sztuk i kasę za dodatkowe transfery. To, ze z jednej procedury jest statystycznie 1-2 dzieci tez czytałam :) szkoda tylko, ze statystyki tutaj pokazują coś innego :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja już po wizycie z tego co zrozumiałam mam 10 jajeczek :'( kolejne usg w piątek w poniedziałek /wtorek punkcja! dzisiaj
Witajcie,
nadrabiam ostatnie kilka stron, bo weekend sie relaksowalam na wycieczce z M i dzialalismy naturalnie nuż się trafi niespodzianka przed in vitro ;)).
Badania z krwi juz wykonane, ja juz odebralam, M jeszcze czeka pare dni i bedzie komplet. Zostalo poczekac na moje wymazy (bakteriologiczny i na ureaplazme, mykoplazme...) i cytologie. Oraz zrobienie badania nasienia.
Jak dlugo sie czeka na cytologie? Na wymazy powiedział mi gin ze jakis tydzien, a na cytologie jeszcze dluzej... i jakos nie dopytalam ile..
Nowy cykl za 2 tygodnie, raczej nie zdazymy zeby zaczac w nim stymulacje, bo jeszcze te wyniki i wizyta w klinice nas czeka w Krakowie - a to cała wyprawa z Wrocka...
Takze pewnie na spokojnie marzec... szkoda, bo to kolejny miesiac czekania...


Nie wiedzialam, ze sa ograniczenia co do ilosci zaplodnionych komorek... Jak to dobrze ze skonczylam juz 35 - pierwszy raz moge sie cieszyc z tego wieku ;)
Bertha ja na wyniki chlymadia ureaplasma czekałam max 4 dni i maz tez
 
reklama
Trzymamy kciuki za udany zabieg, udaną wizytę i za same dobre wiadomości!
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]

Już styczeń - kobietki, to będzie nasz rok. Niech przyniesie kolejne ciąże! Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Rok 2016 zakonczony pozytywnymi wiadomościami :) :) forum odczarowane :) ciąg dalszy pozytywnych wiadomości :yes::yes::yes:;):)
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Styczeń
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo


25.01 - Ewunka - histeroskopia
25.01 - gosia321 - wizyta u gin w klinice

26.01 - mawila - badanie prenatalne 1
27.01 - Koniczyna82 - betowanie 1
30.01 - gosia321 - histeroskopia

01.02 - Pixie_Dixie - betowanie 1
03.02 - Klarsa - wizyta u gin prowadzącego ciążę
03.02 - rustynka - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - ema51 - USG "połówkowe"
06.02 - rybka14 - badania prenatalne 3
06.02 - asiex - wizyta u gin prowadzącego ciążę
07.02 - ambicja - badania prenatalne
08.02 - Ewunka - kontrola
10.02 - Maryn123 - pierwsza wizyta przed podejściem
17.02 - Peugeotka36 - wizyta u gin prowadzącego ciążę / badania prenatalne
17.02 - husann - wizyta u gin prowadzącego ciążę
01.03 - BeataWarszawa - badania prenatalne 2
06.03 - asiex - wizyta u gin prowadzącego ciążę
14.04 - Peugeotka36 - termin cc
18.06 - kreatola - termin porodu
10.07 - Maddie@ - termin porodu
12.07 - Klarsa - termin porodu


Skontrolujcie kalendarz, gdzie którą dopisać :)

;)8-)
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry