reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wiesz, z 2% to na pewno znajda dobę plemniczkow. Jeśli mogę coś doradzić przy wyborze metody zapłodnienia uprzyj się na IMSI. Ja trochę żałuje że byłam wtedy skołowana i się nie uparłam. A było tylko 0,6%. Lekarz stwierdził, ze ICSI wystarczy. Ale koniec z końców z zapłodniło się 13 a przetrwało 5, niby dużo bo blastki 5 dniowe... Po tym podejściu zostaną mi 3 mrozaczki. Ale jeśli się nie uda to bede miała z tylu głowy ze może jak by dokładniej plehmniczki wybrać to by się udało...

Koniczynko u nas 4% prawidłowych morfologicznie. Mieliśmy ICSI z 21 komórek 13 było dojrzałych i wszystkie dali do zapłodnienia z tych 13 tylko 6 się zapłodnilo a do blastki dotrwała tylko 1. Twój wynik blastek jest naprawdę bardzo duży [emoji4] podobno, statystycznie z 6 zapłodnionych komórek tylko 1-2 dochodzą do stadium blastocysty. Wiec u Ciebie to rewelacja.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Koniczynka [emoji256][emoji256]ty lepi melisy nie pij ,zdrowszy sok wyciskanych pomaranczy [emoji14]
Pa

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja pije herbatę z mała ilością teiny i domowym sokiem malinowym. I kawę inkę. I kakałko :) Jak sie zaczynam denerwować odpalam jakiś film. Wczoraj to była "Alicja w krainie Czarów" wiec pewnie stad sen o domu pełnym dziwnych stworków [emoji195][emoji193][emoji211]


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
mavi średnio z procedury ma się 1 góra 2 dzieci. To oznacza czasem, że nie ma wyraźnej selekcji na szkle. No i zarodki nie rozwijają się liniowo . To że duża ilość zarodków nie doszla do blastocysty może wynikać z wielu czynników, chociażby że ma być baba:-p a wtedy są morule w 5 dobie.
To nie znaczy że są słabe gamety. Czasem zmiana leków i procedury powoduje klęskę urodzaju u tej samej pary.
No i klasa embrionu tu można historie pisać:-)
 
Jejku ile nadrabiania od wczoraj :D
Tak czytam, i znow sie dowiedzialam czegos nowego. IMSI i IVCI? To sa rózne metody in vitro? Czym sie różnią?
I ile zarodkow mozna podac za jednym razem?
Ja bede miala in vitro na poczatku.marca... jak to sie dłuży wszystko...
W czwartek ide na badanie krwi.
 
IMSI plemniki oglądane są pod większym powiększeniem. Ich budowa koreluje z chromatyną czyli DNA.
ICSI plemnik wybierany jest na podstawie "ogólnego" wyglądu i musi być najszybszy. Oczywiście tez pod mikroskopem.
FAMSI bada się reakcje akrosomalną, która odpowiada za zapłodnienie. Tylko prawidłowe plemniki (zdolne do poprawnego zapłodnienia) są zdolne ją zakończyć:-)
 
Roksi, z racji tego ze prowadzi Cie ta sama lekarz co mnie (kiedys) to napisze Ci, ze punkcja bedzie rano. Wyjdziesz z kliniki około 11.00 -12.00 (zależy ile bedzie mieć punkcji) maż musi byc na 8.00
Ja po punkcji normalnie funkcjonowalam (tzn po chwili snu)
W dniu transferu lepiej weź wolne. Ktoś Cie musi do domu odtransportowac.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuje za wszystkie odp :-) zobaczymy co mi w piątek powie doktor :-) mam na 9 rano też jadę przed pracą, dobrze, że w sobotę teraz mam wolną. Ja z mężem zawsze jadę do kliniki on ma taką pracę, że może sobie na to pozwolić.
 
IMSI plemniki oglądane są pod większym powiększeniem. Ich budowa koreluje z chromatyną czyli DNA.
ICSI plemnik wybierany jest na podstawie "ogólnego" wyglądu i musi być najszybszy. Oczywiście tez pod mikroskopem.
FAMSI bada się reakcje akrosomalną, która odpowiada za zapłodnienie. Tylko prawidłowe plemniki (zdolne do poprawnego zapłodnienia) są zdolne ją zakończyć:-)
Super dziękuję :)
A ile zarodkow mozna podać za jednym razem? Jeden czy dwa?
 
Roksi, z racji tego ze prowadzi Cie ta sama lekarz co mnie (kiedys) to napisze Ci, ze punkcja bedzie rano. Wyjdziesz z kliniki około 11.00 -12.00 (zależy ile bedzie mieć punkcji) maż musi byc na 8.00
Ja po punkcji normalnie funkcjonowalam (tzn po chwili snu)
W dniu transferu lepiej weź wolne. Ktoś Cie musi do domu odtransportowac.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

A Po punkcji moze prowadzic auto ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry