reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Jeśli Twój mąż ma wysoka fragmentację to wykonujesz badanie pgt a żeby sprawdzić czy są jakieś zaburzenia związane z ilością chromosomów, pgd to badanie w kierunku konkretnej choroby np. mukowiscydozy. Jeżeli ktoś z was jest nosicielem danej choroby to wtedy wykonujesz badanie pgd pod kątem tej choroby.
ja tez sie gubilam z tymi nazwami co jest co:)
 
Pgta to inaczej pgs, badanie pod kątem abberacji chromosom.. Ja też będę wykonywać takie, o ile będą blastocysty
A orientujesz się moze bo znalazłam jeszcze takie określenia nak PGT-M ( w kierunku chorób jednogenowych) i PGT-SR ( translokacje chromosomowe).
Czyli jak robię PGT-A przykładowo to w tym się nie zawiera to PGT-SR?
 
Można sobie wrzucić w internet nazwę pgd i pisze o jednogenowych chorobach, chyba najczęściej pojawia się mukowiscydoza u dzieci, no ale to rodzice muszą być nosicielami wadliwego genu
No właśnie a my mamy kariotypy prawidłowe. I wskazanie do badań mamy bo wysoka fragmentacja i raz po poronieniu pierwszym przebadaliśmy płód i była wada genetyczna 🤷‍♀️ I teraz rozkminiam co w takim razie mamy robić które „PGT-…”
 
A orientujesz się moze bo znalazłam jeszcze takie określenia nak PGT-M ( w kierunku chorób jednogenowych) i PGT-SR ( translokacje chromosomowe).
Czyli jak robię PGT-A przykładowo to w tym się nie zawiera to PGT-SR?
Pgt m to inaczej pgd, o ile dobrze pamiętam, pgt a powinnaś zrobić jeśli chcesz sprawdzić abberacje chromosomowe. Jeśli chodzi o pgt sr, to embriolog tłumaczyła mi, że sprawdzają czy mają zarodki odpowiednią ilość materiału genetycznego
 
No właśnie a my mamy kariotypy prawidłowe. I wskazanie do badań mamy bo wysoka fragmentacja i raz po poronieniu pierwszym przebadaliśmy płód i była wada genetyczna 🤷‍♀️ I teraz rozkminiam co w takim razie mamy robić które „PGT-…”
Czyli, tak jak ja, idziesz w kierunku badania pgs(PGT-A). Pamiętaj, że do badania pobierają komórki z trofoektodermy, więc nie z węzła zarodka. Dlatego też takie badanie nie zwalnia Cię później z prenatalnych...trzeba jeszcze sprawdzić, czy dziecko jest w 100% zdrowe.
 
Pgt m to inaczej pgd, o ile dobrze pamiętam, pgt a powinnaś zrobić jeśli chcesz sprawdzić abberacje chromosomowe. Jeśli chodzi o pgt sr, to embriolog tłumaczyła mi, że sprawdzają czy mają zarodki odpowiednią ilość materiału genetycznego
Okej a powiedz mi czyli to pgt sr nie zawiera się w tym pgt-a? Bo nie wiem czy tez to będę/powinnam mieć?
 
Czyli, tak jak ja, idziesz w kierunku badania pgs(PGT-A). Pamiętaj, że do badania pobierają komórki z trofoektodermy, więc nie z węzła zarodka. Dlatego też takie badanie nie zwalnia Cię później z prenatalnych...trzeba jeszcze sprawdzić, czy dziecko jest w 100% zdrowe.
Brzmi groźnie 🤦‍♀️ Ale masakra z tym wszystkim? A Ty robisz to pgt-sr? Bo nie czaje chyba tylko tego kiedy się robi i czy powinnam?
 
reklama
Do góry