reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Pgt m to inaczej pgd, o ile dobrze pamiętam, pgt a powinnaś zrobić jeśli chcesz sprawdzić abberacje chromosomowe. Jeśli chodzi o pgt sr, to embriolog tłumaczyła mi, że sprawdzają czy mają zarodki odpowiednią ilość materiału genetycznego
hmmm to teraz mnie przestraszylas, to np jsl zarodek ma za malo materiu na chromosomie to wtedy takie zwykle pgt a nie wykruje tego? pytam bo moj kolega ma dzievko, tylko z naturslnej ciazy co dziecko nie ma czwsci chromosomu 4, dziecko jest bardz9 opoznione myslalam ze pgt a by wykrylo taka chorobe ale teraZ juz sama nie wiem, mozliwe ze nie bo oni badaja ilosc chromodokow a nie ilosc materialu na chromosomie
 
reklama
Bo tutaj na fotce jest że niby w tym PGT-A jest więcej badane? 🤷‍♀️
 

Załączniki

  • 77972559-EF71-45BF-A325-ED1C06210E98.png
    77972559-EF71-45BF-A325-ED1C06210E98.png
    65,2 KB · Wyświetleń: 55
hmmm to teraz mnie przestraszylas, to np jsl zarodek ma za malo materiu na chromosomie to wtedy takie zwykle pgt a nie wykruje tego? pytam bo moj kolega ma dzievko, tylko z naturslnej ciazy co dziecko nie ma czwsci chromosomu 4, dziecko jest bardz9 opoznione myslalam ze pgt a by wykrylo taka chorobe ale teraZ juz sama nie wiem, mozliwe ze nie bo oni badaja ilosc chromodokow a nie ilosc materialu na chromosomie
Trzeba byłoby porozmawiać z fachowcem, ale tutaj chyba takie badanie pgt sr byłoby wskazane
 
Bo tutaj na fotce jest że niby w tym PGT-A jest więcej badane? 🤷‍♀️
Wiesz co... Generalnie jest to wszystko trudne i często też nie ma się pewności, że dziecko będzie zdrowe. Ja mam nadzieję, że po wykluczeniu abberacji chromosomów będzie wszystko ok. Przed poronieniem zrobiłam badanie nifty i ono oprócz 1 trisomii nie wykrylo, żadnych delecji, duplikacji, żadnych przypadkowych aneuploidii autosomalnych
 
reklama
Dużo czyli ok 8 tys. od 2-4zarodkow Pobrane komórki wysyłają do Hiszpanii, jestem z invimedu, a Ty?
Ja leczę się w Invicta w Wawie ale cenowo mają mi wyliczyć wszystko po kolejnej wizycie dopiero. Na tej byłam sama u mojego lekarza bo jestem świeżo po pozamacicznej i chciałam się zorientować co lekarz zaleci.
 
Do góry