reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jessui, nie chcesz wiedzieć co mi się teraz w głowie dzieje [emoji33]. To jest straszne
Ja nie wiem jak wy zaciązone dziewczyny to przezyłyście. Te bety, te pęcherzykowe... Ja zawsze stałam z drugiej strony barykady i tylko wam pisałam, że trzymam kciuki i że będzie dobrze [emoji3061]. A teraz aż mi w brzuchu jeździ z nerwów
A to dopiero początek.
Zobaczysz jak bedziesz fiksowac przy pierwszych kupach czy ich braku. Wspominisz me slowa... [emoji6]

Bedzie dobrze, musi byc! [emoji110][emoji110]
 
reklama
Jessui, nie chcesz wiedzieć co mi się teraz w głowie dzieje 😱. To jest straszne
Ja nie wiem jak wy zaciązone dziewczyny to przezyłyście. Te bety, te pęcherzykowe... Ja zawsze stałam z drugiej strony barykady i tylko wam pisałam, że trzymam kciuki i że będzie dobrze 🥴. A teraz aż mi w brzuchu jeździ z nerwów
Już lepiej czytaj te wyniki bo my tutaj czekamy i czekamy. Ale jesteś cierpliwa, ja tam od razu w labie czytałam😂
 
Tego co wiem nie ma tu darmowych zlobkow.
Moj kosztuje 500e za miesiąc. Najnizsza krajowa to chyba 950e brutto. Nie ma becikowego ani 500+. Ja jedyna "pomoc" jaka dostaje to 100e miesięcznie za to, ze jestem prscujaca mama. Ale jak wzielam bezplatny zeby 4 miesięcznego dziecka nie oddawac do zlobka to te pomoc mi zabrali. Oddali po powrocie do pracy i mam do niej prawo do 3r.z.

A.no i ta cena za zlobek to w Wawie. Na podkarpaciu placisz 500-700zl.
Ja myśle, ze gloryfikuje się Warszawę. Ja się tu urodziłam i pensje wyższe ale koszty wyższe. Średnia pensja w Warszawie dupy nie urywa jest ok 3500 netto. Dobry zlobek na Wilanowie czy saskiej kępie to ponad 2000 bez wyżywienia gdzie to 16zl/ dzien. W dzielnicach podwarszawskich masz zlobek za min 1100 bez wyżywienia. Z czego w Warszawie żłobków wcale nie ma duzo. Są ok 2-3 na dzielnice i pierwszeństwo mają dzieci z kuratorem rodziny itp. W Warszawie prywatne przedszkole nawet nie kosztuje tyle co zlobek na Podkarpaciu 700zl. W PL jeszcze ciężko jest z pracą zdalną :-) pracodawcy tutaj nie kumają ze tak można. Realia są inne niż u was, ale kolorowo nie jest. Jakby skrócili macierzyński to cenny żłobków jeszcze by się podniosły i kobiety siedziałyby w domu. W relacji długofalowej i tak macie tam lepiej niż my tutaj:-)
 
Jessui, nie chcesz wiedzieć co mi się teraz w głowie dzieje 😱. To jest straszne
Ja nie wiem jak wy zaciązone dziewczyny to przezyłyście. Te bety, te pęcherzykowe... Ja zawsze stałam z drugiej strony barykady i tylko wam pisałam, że trzymam kciuki i że będzie dobrze 🥴. A teraz aż mi w brzuchu jeździ z nerwów
No akurat u mnie to wszystko przede mną. Kończę kompletować dokumenty, mam nadzieję, że uda mi się przed @ aby móc zacząć w tym miesiącu przygode z in vitro. Ale jestem po 3 iui, które się nie udaly. Także trzymam kciuki i czekam na wieści Kobietko! 😁😁
 
Jessui, nie chcesz wiedzieć co mi się teraz w głowie dzieje [emoji33]. To jest straszne
Ja nie wiem jak wy zaciązone dziewczyny to przezyłyście. Te bety, te pęcherzykowe... Ja zawsze stałam z drugiej strony barykady i tylko wam pisałam, że trzymam kciuki i że będzie dobrze [emoji3061]. A teraz aż mi w brzuchu jeździ z nerwów
Niedługo i Ciebie to czeka [emoji8]
Przyzwyczajaj się [emoji16]
 
Ja tam uwazam, ze skrzywdzone to jest dziecko schowane pod tymi maminymi skrzydlami, ale pewnie dlatego, ze właśnie za ta nieszczesna granica dzieci wychowuje [emoji23][emoji6]
Myśle, ze to jest ten obraz żłobków z PRL:-) ale teraz tak to nie wygląda. Moj syn nie chodził do państwowego jak miał rok tylko prywatnie. A jak skonczyl dwa lata dostał się do takiej fili wczesnoprzedszkolnej to i tak zlobek tylko ostatnia grupa. I tam tez było cudnie :-) jak miał 2 lata i 10 miesięcy rozpoczął przedszkole od września i to chyba była idealna sytuacja. Bo mały zlobek to cisza i on tak skoczył z 6/8 dzieci na 20 a potem na 28. Ponoć niektórym dzieciom szkodzi przedszkole bo nieprzyzwyczajone do hałasu itp.
 
Ja myśle, ze gloryfikuje się Warszawę. Ja się tu urodziłam i pensje wyższe ale koszty wyższe. Średnia pensja w Warszawie dupy nie urywa jest ok 3500 netto. Dobry zlobek na Wilanowie czy saskiej kępie to ponad 2000 bez wyżywienia gdzie to 16zl/ dzien. W dzielnicach podwarszawskich masz zlobek za min 1100 bez wyżywienia. Z czego w Warszawie żłobków wcale nie ma duzo. Są ok 2-3 na dzielnice i pierwszeństwo mają dzieci z kuratorem rodziny itp. W Warszawie prywatne przedszkole nawet nie kosztuje tyle co zlobek na Podkarpaciu 700zl. W PL jeszcze ciężko jest z pracą zdalną :-) pracodawcy tutaj nie kumają ze tak można. Realia są inne niż u was, ale kolorowo nie jest. Jakby skrócili macierzyński to cenny żłobków jeszcze by się podniosły i kobiety siedziałyby w domu. W relacji długofalowej i tak macie tam lepiej niż my tutaj:-)
Oczywiste, ze tak. Z jakiegos powodu nie planuje powrotu [emoji16]
 
Tego co wiem nie ma tu darmowych zlobkow.
Moj kosztuje 500e za miesiąc. Najnizsza krajowa to chyba 950e brutto. Nie ma becikowego ani 500+. Ja jedyna "pomoc" jaka dostaje to 100e miesięcznie za to, ze jestem prscujaca mama. Ale jak wzielam bezplatny zeby 4 miesięcznego dziecka nie oddawac do zlobka to te pomoc mi zabrali. Oddali po powrocie do pracy i mam do niej prawo do 3r.z.

A.no i ta cena za zlobek to w Wawie. Na podkarpaciu placisz 500-700zl.
Nie tylko WAWA a duże prężnie działające miasta. Czyli tam gdzie jest praca, rodzice są w dupie. [emoji134]
 
Już lepiej czytaj te wyniki bo my tutaj czekamy i czekamy. Ale jesteś cierpliwa, ja tam od razu w labie czytałam😂
U mnie się czeka kilka godzin na wyniki. Nawet teraz może go jeszcze po prostu nie być🤷.
Ale i tak kartkę z kodem zostawiłam w samochodzie, żeby przy ludziach nie patrzeć
A wyniku proga z soboty do dziś jeszcze nie mam🥴
 
reklama
Do góry