reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

U nas wszystko ok jesteśmy w domku całe i zdrowe.Amelka łobuzuje,nie przeszkadzają jej dreny ,nie są takie straszne.Operacja przebiegła bardzo sprawnie i zakończona przed czasem.Już wkrótce usłyszymy refluxu brak.W czwartek odeszła moja mama jutro pogrzeb,przegrała walkę z rakiem,ale mam dzieci i jestem silna,liczy się tylko teraz ,nie ma co było - kocham je ponad zycie,które musi toczyć się dalej.
_527782_s.jpg[img]
 
reklama
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!! Bardzo się cieszę Amelko, że operacją się udała!!Nie mogło być inaczej!!Przyjmij również najszczersze kondolencje z powodu Twojej Mamy!!Niestety rak to paskudna choroba, wiem coś o tym...Trzymaj się dzielnie!!pozdrawiam
 
amelka bardzo mi przykro z powodu śmierci Twojej mamy.
Cieszę się, że operacja się udała.
Życzę dużo zdrowia dla całej Twojej rodzinki.
 
Nie napiszę nic nowego, dziewczyny wszystko już powiedziały, ale mamo Amelki, smucimy się i cieszymy razem z Tobą.
Mam nadzieję, że teraz będzie więcej dobrych wiadomości w tym wątku, oby Twoja córcia rozpoczęła dobrą passę.
pozdrawiam
nikita
 
a my już po wszystkim:):) mielismy zrobiony CUM i okazało się, że nasz Tosiek jest zdrowy!!!!!!!!! Bardzo się z tego cieszymy i życzymy takich wspaniałych wieści dla wszystkich!!!pozdrawiamy
 
Witam.
Moj synek jeszcze w okresie płodowym miał stwierdzone małe powiększenie jednej nerki (mieszczace sie jednak w granicach normy) i niewielki zastój własnie w tej nerce. Teraz na USG stwierdzono: wielkosc obu nerek prawidłoa(czyli wielkości sie wyrównały), UKM-y lewy zaznaczony zastój w miedniczce, sciany nie zmianione, moczowód nieposzerzony. Co to jest ten zastój i czym to grozi? Witus siusia jak szatan, wspaniałe przybiera na wadze.... Badanie ogólne moczu wyszło prawidłowe, na posiew trzeba troche poczekac no i denerwuje się :(
Lekarz powiedziała, ze okropniaste gazy jakie ma synek, moga byc wynikiem tego zastoju. Czy to mozliwe?? U Waszych dzieci tez cos takiego zaobserwowalyscie??
 
Dziewczyny powiedzcie mi co to znaczy,jeśli posiew bakteriologiczny moczu wyszedł dziesięć do czwartej, ja nie nie wiem co to znaczy, każą powtarzać dziecku badanie.Nigdzie nie mogę znaleźć interpretacji wyników posiewu moczu, dlatego proszę o pomoc.Dziękuję
 
Hej
10^4 hmmm.... jeszcze zależy jaka bakteria została wyhodowana... my mieliśmy 10^5 i wówczas Olaf dostał antybiotyk, jak na razie wszystko jest w porządku , także głowa do góry i trzymaj rękę na pulsie - kontroluj wyniki. Pozdrawiamy.

Ps Mamo Amelki cieszymy się że operacja się powiodła i życzymy duzo zdróweczka, całuski dla dzielnej Amelki :-*
 
Do Agnieszki 77 zawsze w posiewie jest jakieś miano to proforma natomist jeżeli posiew wyjdzie 10do3 nie leczymy ,przy wyniku 10do4 możemy podać już antybiotyk ,ale to zależy od bakterii i wyniku ogólnego moczu w takim przypadku zawsze powtórzyć wynik (źle pobrany mocz do badania ,źle podmyte dziecko) czynników może byc wiele .A teraz co u nas nie jest dobrze ,ale jezeli nie zapadnie ostateczna decyzja nic o tym nie pisze.Refluxu już co prawda nie mamy ,ale jedna z nereczek nie chce pracowac ,odrzuciła przeszczep.
_539474_n.jpg[img]
 
reklama
Dziewczyny - pomozcie mi - moim dzieciom chca zrobic cystografie bez badania moczu!!!A z tego co piszecie to mocz musi byc jalowy przed tym badaniem. ???Nie wiecie czy mozna zrobic cystografie i dopiero przy tym badaniu pobrac mocz na posiew???Tak chca zrobic lekarze u nas????A co bedzie jak zrobia cystografie, zbadaja mocz i wyjdzie ze nie jalowy???
 
Do góry