reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

Mój Roch cierpi na refluks:confused: :baffled:
mieszkamy w Uk i tu nie podaje się w ogóle dzieciom leków osłonowych:-(
Nas zdoktorek powiedział że zorientuje się co można małemu podać bo ciągle jest na lekach:-(
Powiedzcie prosze czy Wasze dzieci dostawały jakieś leki osloowe czy probiotyki i jakie.
Bede bardzo wdzięczna...
U nas zaczęło się od wysokiej gorączki i bakterii e.coli w moczu, teraz czekamy na wizyte u specjalisty.
 
reklama
Mały dostaje Furaginę (Nitrofuroksazyd) - 2 mg/kg masy ciała - raz dziennie, na noc, aby nie dopuścić do zakażeń.
Poza tym nic, jest karmiony piersią.
 
cze,
w prawdzie pytalam o to w watku zalozonym przez siebie,ale nie uzyskalam odpowiedzi.Poniewaz przeczytalam,ze Wasze dzieci braly rowniez furagin,stad moja prosba.Czy mozecie tam spojrzec : https://www.babyboom.pl/forum/zdrowe-dziecko-f24/reakcja-waszych-dzieci-na-furagin-9189/
i odp na moje pytanie.Wiaze to kupcianie tylko i wylacznie z tym.Nadal srujta jak najeta.

I 2 pytanko:zy dziecko ktorejs z WAS mialo bakterie Enterobacter
aerogenes.Moja corcia od 3 tyg zyciabierze zelazo.Poniewaz jej nie
wzrastal pozom hemoglobiny,a spadal i wyniki z moczu byly coraz
gorsze,pediatra zalecila w koncu badanie na posiew moczu.I wyszlo,ze ma taka bakterie.Dowiedzialam sie od lekarza,ze jest to rodzaj ropnej bakterii,ktorapowoduje gorsze wchlanianie sie zelaza.Corka ma zalecony furagin,czy u Waszych dzieci to pomoglo.Czy to sie da wyleczyc?Jak zwykle nie wiele sie dowiedzialam od mojego pediatry.Czy ona moze mec wplyw na mala?

Sorka za zawracanie glowy.


Pozdrawia Katka:ninja:
 
Witaj Katko! To dziwne, że Twoja córcia tak reaguje na furagin - Filip brał go ponad dwa lata i nie miał żadnych sensacji jeśli chodzi o kupę. Chyba, że jest uczulona na ten lek, choć prawdę mówiąc nie słyszałam o takich przypadkach.
Co do Enterobacter, to Filipowi wyszło kiedyś coś takiego w posiewie, ale chyba tych bakterii jest kilka rodzajów, bo nefrolog stwierdziła, że to nie jest bakteria z pęcherza tylko zanieczyszczenie preparatu.
Cóż, zdaje się, że niewiele pomogłam..... życzę zdrówka.
pozdrawiam
nikita
 
mhm...dzieki i tak nikita33:-).

Zobaczymy co bedzie dalej.Od dzisiaj Hania bedzie dostawac pol tabletki tylko na noc przez 10 dni.Moze nie bedzie jej tak czyscic.Lek zalecal pediatra,nie specjalista.


Pozdrawia Katka:ninja:
 
U mnie za to, od czasu jak leczymy Furaginem (wcześniej 11mg/noc, teraz 2x20mg) to robi kupkę rzadziej... w sobotę ostatni dzień, zobaczymy czy to od tego...
 
Moja starsza corka miała reflux i też dostawała furaginę ale dobrze na nią reagowała. Na szczęście jej leczenie zakończyło się 4 lata temu ( jak miała 3 latka). Niestety młodszy syn też ma problemy z bakteriami w moczu i istnieje podejrzenie, że ma to samo co córka ( drugi raz będę przechodzila przez to samo):-( . Życzę wszystkim dzieciaczkom zdrowia, a mamusią wytrawłości (napewno wszystko będzie dobrze).
 
reklama
Znowu bede WAS meczyc;-).
Wczoraj odebralam wyniki zponownego posiewu corki,po leczeniu furaginum.Bakterie nadal sa:Enterobacter aerogenes i [SIZE=-1]Pseudomonas aeruginosa.Dostalam dzis skierowanie do nefrologa,ale dopiero jutro bede wiedziec kiedy sie dostane do tego specjalisty.Jak wyglada w ogole wizyta u niego?
Pediatra mi mowila przy pierwszym posiewie,ze leczenie zaczyna sie gdy bakterii jest 10 na 5.Pierwszej jest 10 na 3 i drugiej 10 na 4,wiec jest mniej,lecz mimo tego zalecila furaginum.Co wiecie na temat tej bakterii i jej leczneia,jej wplywu na dziecko?Bo to co czytalam w necie,wplywa na moja wyobraznie.Moze troszke mnie uspokoicie.Skad one sie w ogole biora?
[/SIZE]
 
Do góry