reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

WITAM WSZYSTKICH WŁAŚNIE WRÓCIŁYŚMY Z PATRYŚKĄ DO DOMKU, JEST PO OPERACJI I DOCHODZI DO SIEBIE, JA POLECAM SZPITAL NA KOPERNIKA I DR. JURKIEWICZ JEST ORDYNATOREM I WSPANIAŁYM LEKARZAM.
 
reklama
netus76 pisze:
Żużaczek- witaj, trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie, nie jest tak łatwo rozpoznać reluks moczowy, moja córka jak się urodziła bez przerwy płakała dzień i noc, bolał ją napewno brzuszek przy refluksie boli brzuszek, a na dodatek miała bakterie w moczu i miała też upławy z pochwy zielonkawe, warto zrobic badanie moczu dla pewnosci. Rada: Idz do lekarza i powiedz że chcesz skierowanie na mocz ogólny jak i posiew, wtedy będziesz wiedziała, a lekarz nie moze odmówić.
Czekam na odpowiedz od Ciebie.

Za dwa dni idziemy na operacje z Patrysią trzymajcie za nią kciuki
Pozdrawiam

Przy refluksie nic nie boli.
Boli przy zakazeniu, bo jest stan zapalny!
 
netus76 pisze:
WITAM WSZYSTKICH WŁAŚNIE WRÓCIŁYŚMY Z PATRYŚKĄ DO DOMKU, JEST PO OPERACJI I DOCHODZI DO SIEBIE, JA POLECAM SZPITAL NA KOPERNIKA I DR. JURKIEWICZ JEST ORDYNATOREM I WSPANIAŁYM LEKARZAM.
- ha, gratulacje dla małej rekonwalescentki, teraz już napewno będzie dobrze. No i widzisz, nie taki zły ten szpital, jak go malują ;). Pisz, jak się macie i co dalej postanowią lekarze.
pozdrawiam
nikita
 
WITAJ NIKITA, W ŚRODE JEDZIEMY NA BBADANIE USG I BĘDE ROZMAWIAŁA Z LEKARZAMI, OPEROWANA BYŁA NA MOCZOWÓD OLBRZYMI PO STRONIE LEWEJ, A TAKŻE ZWĘŻENIE PRZYPĘCHERZOWE MOCZOWODU LEWEGO.DOSTAŁA ANTYBITYK, ALE WYMIOTOWAŁA GO WIEC LEKARZ KAZAŁ ODSTAWIĆ PRZYJMUJE BACRTIM PRZEZ TYDZIEŃ PÓŹNIEJ FURAGIN I TAK NA PRZEMIAN, ZA DWA TYGODNIE BADANIE MOCZU, A ZA DWA MIESIĄCE BADANIE URODYNAMICZNE. Patrycja miałą odplyw iv stopnia.OPEROWANA BYŁA METODĄ LEADBETTER-POLITANO.\
ODEZWE SIĘ PO BADANIU USG. POZDRAWIAM I BUŹKA
 
Witam
znow wypływam na waszym wątku jak na fali burzowej....
Wituchna ma proteusa w moczu, na razie dostał tylko masc z antybiotykiem b proteus zaczał sie od napletka. I tu mam pytanie. Z własnego doświadczenia... sama iedys mialam ta cholere i wyleczyłam się sokiem z zurawin (silnie zakwasza mocz) co mozna podawac takiemu małemu bakowi, zeby zakwasic siusie?
pozdrawiam
 
Ja też słyszałam wiele dobrego o soku z żurawin, ale nie wiem, jak jest z takimi maluchami. Napewno warto spytać lekarza, choćby zwykłego pediatry, czy takie żurawiny nie są alergizujące.
A jeszcze w związku z tym co piszesz, to czy pobieraliście ten mocz cewnikiem? Bo jak nie, to może być sytuacja podobna, jak u nas - też były bakterie w moczu, ale okazało się w końcu, że do próbek dostawały się spod napletka właśnie, bo mały miał stulejkę. Znaczyło to tyle, że tak naprawdę nie miał ZUM, bo te bakterie nie były z pęcherza.Cewnikowany mocz zawsze miał jałowy. A po zabiegu plastyki napletka każda badana próbka była już jałowa.

pozdrawiam
nikita
 
nikita własnie najprawdopodobniej jestesmy w tej samej sytuacji. Witek ma stulejkę i to taka, że nie dam rady mu pod napletek wprowadzic masci z antybiotykiem. jesli zakażenia będa sie powtarzały, to dostaniemy skierowanie na zabieg.
A czy u was tez w moczu były leukoctyty? (bez cewnikowania) i czy przy pobieraniu cewnikiem trzeba kłaść się do szpitala, czy robia to jednodniowo?
 
U nas nie było nigdy leukocytów w moczu. Jeśli chodzi o pobieranie moczu cewnikiem, to robiono to w szpitalu jakby przy okazji - na początku nie mogliśmy zrobić cystografii, bo wyniki ciągle wychodziły niedobre, w końcu lekarka w szpitalu gdzie mieliśmy miec to badanie pobrała cewnikiem i okazało się, że jałowy. Potem był cewnikowany do obu cystografii i wtedy też pobierali mocz do badania. No i jeszcze wcześniej leżał w szpitalu w związku z inną chorobą, wtedy też pobierali mocz cewnikiem, bo wyniki tego z woreczka były złe. Jeśli chodzi o samo cewnikowanie, to gdybyście chcieli to zrobić w szpitalu, to nie trzeba leżeć - samo pobranie moczu przez cewnik trwa parę chwil. Nie jest oczywiście przyjemne dla dziecka, ale daje wiarygodny wynik. Tylko potem może szczypać przy siusianiu przez jakiś czas, no i trzeba przez pare dni podawać większą dawkę furaginu lub urotrimu.

Jeśli chodzi o sam zabieg na stulejkę, to u nas rozwiązał problem bakterii w moczu. Pisałam zresztą o tym w osobnym wątku kiedyś, więc jeśli Cię interesuje, to poszukaj w starych wątkach Zdrowego Dziecka albo pytaj tu.

pozdrawiawm
nikita
 
reklama
Własnie wrócilismy z USG. Cały uklad moczowy ok. nawet ten zastój co miał w jednej nerce juz sie cofnął. nie ma tez sladów stanów zapalnych. jesli sie nie uda zwalczyc tego proteusa, to jednak zabieg jest pewny.

Czytałam o tym zabiegu w wątku o stulejce. nie wyglada to strasznie. Starszy miał wycinane migdały + 3 migdał. To było o wiele gorsze..... ;)
 
Do góry