reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KTG 32 tc. skaczące tętno

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Hej dziewczyny. Jestem w 32 tc. Czy to normalne, że tętno płodu na KTG pokazuje raz 156 uderzeń na minutę a za np. minutę 120 uderzeń? Czy tez miałyście takie wahania na jednym KTG? Położna zrobiła mi KTG już po wizycie u lekarza, powiedziała, że wszystko ok, nie spytałam o te zmiany tętna, bo było jakieś zamieszanie u lekarza. Pewnie to normalne, że tak się waha, skoro położna nic nie powiedziała, miałyście tak?
 
reklama
Tak u każdego z 4 dzieci tak miałam, lekarz mówił że to zupełnie normalne, tętno dziecka w granicach 110-160 uderzeń/min jest prawidłowe.
 
Dziękuję🙂 Bo wróciłam do domu i wydawało mi się dziwne, że są takie duże różnice w tętnie na jednym KTG, no i niestety zaczęłam czytać w internecie.. no i wiadomo różne rzeczy można wyczytać..
 
Dziękuję🙂 Bo wróciłam do domu i wydawało mi się dziwne, że są takie duże różnice w tętnie na jednym KTG, no i niestety zaczęłam czytać w internecie.. no i wiadomo różne rzeczy można wyczytać..
Leżałam 4 dni w szpitalu, gdzie dwie moje sąsiadki miały conajmniej raz dzienie ktg. Mnie nie chcieli badać, bo maluch za młody🙂 Z nudów śledziłam badania koleżanek. Wahania tętna były normą u każdej z nich, czasami podczas ruchu a czasami spadało, bo aparat tracił zasięg (maluch zmieniał pozycję). Już położna na pewno by alarmowała, gdyby coś było nieprawidłowo!
 
Generalnie w prawidłowym zapisie KTG tętno w ciągu minuty powinno wąchać się między 6 a 25 uderzeń. Pofalowany zapis jest prawidłowy. Prosta linia nie hest dobra i zbyt pofalowana też nie. U mnie na KTG tętno wacha się od 120 do 170 (w zależności od ruchow dziecka oraz tego czy śpi):) chwilowe wzrosty tętna są nawet potrzebne żeby KTG było prawidłowe:)
 
reklama
Generalnie w prawidłowym zapisie KTG tętno w ciągu minuty powinno wąchać się między 6 a 25 uderzeń. Pofalowany zapis jest prawidłowy. Prosta linia nie hest dobra i zbyt pofalowana też nie. U mnie na KTG tętno wacha się od 120 do 170 (w zależności od ruchow dziecka oraz tego czy śpi):) chwilowe wzrosty tętna są nawet potrzebne żeby KTG było prawidłowe:)
No właśnie przeczytałam o tych 6 i 25 uderzeniach i chyba nie do końca to rozumiem, bo różnica u Ciebie jest podobnie jak u mnie 170-120=50, czyli więcej niż 25. Domyślam się, że coś źle rozumiem , bo masz jak ja i piszesz, że jest ok🙂 chyba, że chodzi o tą minutę.. u mnie tętno było cały czas tak ok 150-160, ale w pewnym momencie zaczęło spadać z tych 160 do 116, wydaje mi się że to było w krótszym czasie niż minuta, a potem się podniosło znowu do 150-160, badanie trwał krótko, jakoś 15 minut i wydawało mi się, że dziecko cały czas się rusza, ale rzeczywiście czasami mocniej kopało, a czasami słabiej..
 
Do góry