reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolczyki u niemowlaka

reklama
Moja też, ba i to był problem - bo jakoś nie przyszło nikomu do głowy spytać się czy ja w ogóle mam taki zamiar.A potem setka pytań kiedy jej przebije uszy. Masakra.
 
A my właśnie przebiłyśmy uszka dwa dni temu. Narazie nic się nie dziej uszka po 15 minutach już nawet nie były czerwone. Wiadomo chwilę popłakała ale zaraz zapomniała. Nie sądzę żeby miała do mnie kiedyś o to pretensje.
 
Wiesz, ja jakoś nigdy nie chciałam i nadal nie chcę. Moja mama też nie nosi. Moje znajome - żadna nie ma kolczyków.

No widzisz, u Ciebie jest inaczej...nie każdemu musi się to podobać.
Jestem zadowolona ze Córcia ma już kolczyki :-)
Nic się nie dzieje z jej uszkami, nie ropieje, kolczyki ma takie malutkie i bezpieczne
ze nic się do tej pory nie stało, za uszka tez się nie łapie, ,myślę ze nawet ich nie czuje.
;-)
 
A wiec dziewczyny ja kiedys podobny watek napisałam i tyle było scesji ze go zamknełam.Moja niunia ma 7 miesiecy a kolczyki ma od 3 miesiecy,niema żadnych problemów a efekt boski.

Moja znajoma przekuła córce jak miała tez ok 3 miesięcy, jak moja córka miała tyle to nie myślałam o przekłuciu jej w tym czasie, troszkę poczekałam(Nikola ma teraz 8 miesięcy) i właśnie nie dawno poszłam do kosmetyczki i jej przekułam. Także jestem zadowolona teraz :)
Wiec dziewczyny trzeba założyć nowe forum ale tylko dla tych Mam które są ZA kolczykami :) :tak::-)
 
Widzę,że temat o kolczykach lubi się powtarzać :tak: Ja kupiłam mojej niuni kolczyki na magnes i wygląda w nich ślicznie.Wyglądają jak prawdziwe i nie ma zachodu z gojeniem uszek,itd. Nawet sąsiadka jak zobaczyła u niej te kolczyki to się pytała czy mała bardzo płakała u kosmetyczki hehe :-)
A poza tym przytoczę cytat,który zawarałam we wcześniejszym,podobnym temacie:
witam
mam taki mały dylemat:czy moge swojej córci przekuc uszka na 1 urodzinki czy tez jest za wczesnie i wstrzymac sie?
prosze o rady takze doswiadczone mamy
pozdrawiam

Ekspert Medforum.pl
Witam!
Jako doświadczony lekarz
icon_biggrin.gif
stanowczo odradzam. Po pierwsze - ryzyko infekcji - u małego dziecka ewentualne zakażenie w okolicy uszu może łatwo rozprzestrzenić się do ośrodkowego układu nerwowego, a to już nie żarty.
Po drugie - ryzyko urazu - w czasie zabawy, ubierania się pociągnięcie za kolczyk może spowodować rozerwanie płatka ucha.
Po trzecie - efekt kosmetyczny - uszy rosną wraz z dzieckiem i po kilku latach dziurki nie będą w zaplanowanym wcześniej miejscu.


-----------------
Pozdrawiam!
Joanna Oświęcimska
Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

Źródło:Forum Pediatryczne :: Pediatria, dziecko, niemowlę :: Grupa Medforum.pl
 
hm... Moja siostra ma 13 lat, i miała przekuwane uszy jak miała 6 miesięcy, i jakoś jej te dziurki normalnie wyglądają i są na właściwym miejscu. To nie wiem jak to jest....
 
Z kolei ja mam koleżankę,której mama przebiła jej uszka w wieku 3 miesięcy.Obecnie ma 24 lata i u niej to akurat jest widoczne.Dziurki mają kształt jajowaty (widać to nawet,gdy ma założone kolczyki) i są nieco przesunięte...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z kolei ja mam koleżankę,której mama przebiła jej uszka w wieku 3 miesięcy.Obecnie ma 24 lata i u niej to akurat jest widoczne.Dziurki mają kształt jajowaty (widać to nawet,gdy ma założone kolczyki) i są nieco przesunięte...

Może dlatego tak ma bo nosiła zbyt ciężkie kolczyki co obciążało "dziurke:"
I w ten sposób rozszerzyła się i zmieniła kształt.... :-)
 
Do góry