reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy widać na USG płeć dziecka

wszystko zalezy od doswiadczenia lekarza i od tego jak sie dzidzia "wystawi"
moj Jasiek pokazal co ma miedzy nozkami a do tego ogladal go spec ktory ma 99% skutecznosci w tych "wrozbach"
teraz chodzimy do tego samego gina ale na pierwszym usg dalo sie zobaczyc... tyl glowki, plecki i pupcie ;-) az sie Jasiu zaniepokoil ze ta dzidzia nie ma raczek ani nozek... ale i tak skserowana fotke z usg trzyma pod poduszka ;-)
 
reklama
ja sie dowiedzialam z usg ze bedzie chlopak na 80% w 12 tyg ,a na sto procent z wody plodowej bo musialam miec extra badania .

Co to za badanie płci z wody płodowej? Piewszy raz o czymś takim słyszę:tak: Pewnie drogie ? I jak możesz to napisz po co się wykonuje takie badanie? Bo piszesz, że musiałaś?:blink:
 
Te babanie nazywa sie amniopinkcja,ja musialam niestety przez to przejsc bo w poprzedniej ciazy urodzilam corke z wieloma wadami mialo SLOS i zmarlo bylo by nie wstanie przezyc. teraz w tej ciazy musialam zrobic i wiem ze jest zdrowe.aha i jeszcze mialam pobrana probke z lozyska za jedna zaro.ale to niestety robia w szczegolnych przypadkach tak jak pisze ponizej.
Amniopunkcji nie zaleca się każdej ciężarnej kobiecie. Wykonuje się to badanie u kobiet, które:
urodzą dziecko po ukończeniu 35 roku życia
urodziły dziecko z wadą wrodzoną
miały w rodzinie przypadki wad wrodzonych
same miały wadę wrodzoną
związały się z partnerami z wadą wrodzoną
Amniopunkcję wykonuje się w ramach badań prenatalnych między 16 a 18 tygodniem ciąży (obecnie wcześniej – między 14 a 16 tygodniem ciąży).
Amniopunkcję wykonuje się pod kontrolą USG, które lokalizuje zbiornik płynu owodniowego z daleka od płodu i łożyska. Po zdezynfekowaniu skóry brzucha i wykonaniu miejscowego znieczulenia wprowadza się przez powłoki jamy brzusznej do macicy igłę, którą pobiera się płyn owodniowy do strzykawki.
Do przeprowadzenia badań trzeba pobrać około 20 ml płynu owodniowego. Co robi się dalej z tym płynem? Zakłada się hodowlę komórkową z komórek płodu pływających w płynie owodniowym. Komórki te następnie służą do wykonania badań wykazujących anomalie płodu lub potwierdzających, że płód jest normalny.
Ile anomalii można wykazać za pomocą amniopunkcji? Znamy około 400 wad rozwojowych, z którymi może urodzić się dziecko. Amniopunkcja pomaga w rozpoznaniu około 10 %, czyli 40.
 
a ja zaczynam 16 t.c i juz znam płeć swej kruszynki....tak ładnie sie mi dzidzia wystawila.....i raczej to jest 100 % pewne gdyz lekarz zaznaczyl to w karcie. Pozdrawiam wszystkie Mamusie;-)
 
ja wyczytałam w gazecie że jeśli jest dobry sprzęt i dzidzia się dobrze wystawi to można znać płeć w 14 tyg.... ale to pewnie nie na 100%
choć sama chciałabym znać płeć dzidziusia wcześnie....:tak:



martalis współczuję Ci......
 
wszystko zalezy od doswiadczenia lekarza i od tego jak sie dzidzia "wystawi"
moj Jasiek pokazal co ma miedzy nozkami a do tego ogladal go spec ktory ma 99% skutecznosci w tych "wrozbach"

zgadzam sie, ja w pierwszej ciąży w 13 tygodniu dowiedziałam sie od naprawde znakomitego specjalisty ze bedzie synek... i był :-D

teraz byłam u niego w 12 tygodniu i nie chciał mi powiedziec, bo nie był pewien... jednak wyciągnełam z niego i wyszlo ze na 80% bedzie cora... potwierdził już to z cała pewnością na usg w 15 tygodniu
 
Ja się w 21 tc dowiedziałam, że będzie chłopczyk. A wczoraj słyszałam od znajomej, że ona do 7 miesiąca żyła w przekonaniu, że będzie dziewczynka, bo tak jej wyszło na usg, a potem okazało się że jednak był chłopak:-).
 
reklama
Zazdroszczę wszystkim które szybko mogły dowiedzieć się co w ich brzuszku się kryje. Ja jestem w 23tc i dziś mi lekarz powiedział że nie jest możliwe jeszcze określenie płci i najprędzej nastąpi to w 25 lub 26 tc jeśli dziecko się nie będzie chować. Jestem w szoku bo nawet nie próbowała gin określić płeć i zaleciłą odpłatne usg 3D.
Jestem trochę tym oburzona i zmieniam lekarza.
 
Do góry